Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UWAGA NA NOWE FAKTURY ZA PRĄD Z TAURON!

UWAGA NA NOWE FAKTURY ZA PRĄD Z TAURON!

aqq420 / 83.10.16.* / 2023-08-02 18:07
Uwaga na nowe faktury z taurona!!! Dla tych co przekroczyli limit 2000 kWh w tym miesiącu tak jak ja. Nie ma znaczenia, że rząd rzekomo wprowadził zwiększenie limitu do 3000 kWh. Nie ma znaczenia, że od przegłosowania nowelizacji limit 3000 kWh powinien obowiązywać natychmiastowo... Tłumaczenie tauronu, że nie posiadają oficjalnej informacji o zwiększeniu limitu! Faktury są wystawiane z limitem do 2000 kWh. Dodatkowo oprócz tego, że po przekroczeniu limitu rośnie cena jednostkowa energii czynnej (to było wiadomo bo informowali), to bez jakiegokolwiek powiadomienia! rośnie cena składnika stałego stawki sieciowej (wcześniej nazwa opłata dystrybucyjna stała) z 6,43 zł na 10,30 zł netto, rośnie również bez powiadomienia! składnik zmienny stawki sieciowej (wcześniej nazwa opłata dystrybucyjna zmienna całodobowa) zależna od zużycia z 0,18240 zł na 0,27200 zł netto. A wisienką na torcie jest wprowadzenie bez powiadomienia! nowej opłaty! też zależnej od zużycia, której przynajmniej ja nie miałem w ogóle w swojej taryfie do tej pory (G11 całodobowa - prąd z elektrykiem) o nazwie stawka jakościowa do limitu 2000 kWh w wysokości 0,00950 zł, a powyżej limitu 2000 kWh w wysokości 0,02420 zł netto. Proszę państwa... to się nazywa dymanie w białych rękawiczkach!!!

Najnowsze wpisy