VAT hulajnogi

m_m_p / 2011-05-22 16:20
Witam,

Mam problem z zakwalifikowaniem hulajnóg.
Podobno hulajnoga może być zakwalifikowana jako zabawka (potrzebne CE i mam CE) lub jako sprzęt sportowy (bez CE). Posiadam w sprzedaży różnej wielkości hulajnogi dla dzieci małych, średnich, dużych i dla osób dorosłych. Część z tych hulajnóg przeznaczonych dla dzieci ma CE (dotyczy to również rowerków dziecięcych dla najmłodszych bez pedałów tzw. odpychaczy) reszta nie.
Pytania:
Czy mogę podzielić hulajnogi na te, które przeznaczam dla dzieci i te przeznaczone dla starszych czy przeznaczenie, to wyłączna interpretacja US? A w związku z tym czy tego typu zabawki mają obniżony 8% podatek VAT?
Czy sprzedaż tego typu „zabawek” może być sprzedawana w sklepach z zabawkami czy mogę również z obniżoną stawką VAT sprzedawać w sklepach z rowerami?

Jeszcze jeden problem. Czy na „służbowy środek transportu” jest obniżony podatek VAT? Jeśli tak to czy na hulajnogę, (i to nie jest żart (sic!)) używaną przez pracowników do celów służbowych można również zastosować obniżoną stawkę VAT?

Bardzo proszę o pomoc.
Melpomena / 78.8.83.* / 2011-05-24 09:51
Mogę polecic bardzo dobrych doradców z Breslau Finance Group. Warto się do nich zwrócić, bo znają się na rzeczy i z pewnością podpowiedzą Ci jak rozwiązać ten problem. Kontakt i więcej info na ich temat znajdziesz na breslaufinance.pl

Najnowsze wpisy