Forum Forum podatkoweOdliczenia

vat za materiały budowlane

vat za materiały budowlane

a 1_1 1 / 2009-12-02 17:31
Witam serdecznie . Prosze o odpowiedź. Czy jest jakies wyjście jesli faktura z hurtowni wypisana w 2005 r za materiały do załozenia energii elektrycznej budynku mieszkalnym jest nnie na moje nazwisko tylko osoby która zakładała mi swiatło. Możliwa jest jakaś nota, czy korekta, czy raczej do odrzucenia. Drugie pytanie to czy na fakturze musi być zpis sprzedawcy ze zapłacono gotówką.

I co do samego formularza - jeśli skończy mi sie druk i wypełnam w kolejności nastepny to czy kazdy sumuję oddzielnie -czy narastajaco?. dziękuję za pomoc
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-12-02 21:01 / Tysiącznik profesjonalny
Każdy załącznik ma swoje sumowanie, czyli tzw. "z przeniesienia" jest nieprawidłowe.
Przy FV na kogoś innego można wystąpić do sprzedawcy z notą korygującą.
Co do zapisu na fakturze o płatności gotówką. Nie, nie musi być takiego zapisu, bo niektórzy płacą kartą, czy biora kredyt, czy też mają jakiś termin płatności późniejszy niż data FV. Co prawda ustawa mówi o "wydatkach poniesionych".... ale słowo poniesionych niekoniecznie musi mieć związek z zapłatą w dniu wystawienia FV. Ale jeśli ktoś coś wziął na kredyt warto dołączyć ksero umowy kredytowej do FV:-))
AlbertM / 2009-12-11 11:52
W sytuacji kiedy płacisz za fakturę przelewem lub kartą, wystarczy, że do wniosku dołączysz plecenia (jego kopie) przelewu z historii swojego konta bankowego.

Najnowsze wpisy