Forum Forum inwestycyjneFundusze

W jakich bankach kredyt pod zastaw jednostek TFI i polis inwest. ??....poza Noble Bank

W jakich bankach kredyt pod zastaw jednostek TFI i polis inwest. ??....poza Noble Bank

Wyświetlaj:
Free / 81.190.152.* / 2007-10-06 16:39
Bardzo ciekawą ofertę ma Millennium, pod zastaw jednostek można dostać około 70-80% pożyczki pod aktywa. Ponadto jest naprawdę tanio, ja mam opocentowanie trochę ponad 6%, do tego można wybrać kilka wariantów spłaty ( można spłacać w ratach równych lub też spłacać w trakcie kredytu tylko odsetki a dopiero na zakończenie kredytu spłacamy kapitał ratą balonową). Minusem jest to że oferta dotyczy kredytu pod zastaw jednostek TFI Millennium, choć dla posiadających trochę więcej kasy Millennium Prestige (czyli ich private banking) udziela takiej pożyczki też pod zastaw jednostek innych TFI.
hannibal / 2007-09-30 22:17 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sprawdzałem......DB nie ma takich kredytów
miki3d / 91.142.207.* / 2007-09-26 00:33
Wiem, że w Pekao możliwe jest uzyskanie np. karty kredytowej pod zastaw jednostek TFI Pioneer, więc kredyt być może też dostaniesz w ten sposób.
Sesz / 193.111.236.* / 2007-09-27 17:02
w Nordea Bank. Mają bardzo ciekawą ofertę i niskie koszty.
www.nordea.pl
hannibal / 2007-09-30 17:47 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Coś Ci się pomyliło....oni tam dają kredyt na zakup np:akcji.....ale ja potrzebuję na dowolny cel gdzie ZABEZPIECZENIEM są jednostki TFI
hannibal / 2007-09-30 22:15 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sorry....w pewnym sensie masz rację.....udzielają kredytu,ale zabezpieczeniem jest polisa inwestycyjna założona u nich....a ja chciałbym kredytu pod jednostki TFI ,które już mam w innej lokalizacji
hannibal / 2007-10-01 15:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co więcej, kredyt na zakup np: jednostek TFI udzielają owszem,ale.....tylko wtedy jeśli będą to fundusze kupione u nich !!!!!!
Na dowolny cel pod to zabezpieczenie otrzymasz zaledwie połowę kwoty ....i wyżej oprocentowane.....jest jeszcze jedno zastrzeżenie-w przypadku zmniejszenia wartości portfela będącego zabezpieczeniem kredytu do pewnej ustalonej wartości każą spłacić część kredytu nagle lub sprzedać część jednostek na spłatę kredytu......
TO NIE JEST DOBRA OFERTA DO C H O L E R Y !!!!!!!
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-06 12:06
W Pekao SA dostępny limit kredytowy jest zależny opd rodzaju funduszy, w które inwestujesz. Jeśli trzymasz w funduszach bezpiecznych, to możesz dostać kredyt do prawie całej wysokości, jak w akcyjnych, to logiczne jest, że zastaw musi być sporo większy od kwoty kredytu, aby nawet przy dużych spadkach było z czego spłacić kredyt. Jak dla mnie jest to do cholery logiczne!
c / 193.111.166.* / 2007-10-06 10:54
sprawdź w banku który ma w dystrybucji twoje TFI, w Pekao można dostać taki kredyt ale zabezpieczeniem muszą być jednostki Pioneer TFI
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy