Forum Forum ubezpieczeńInne

W przyszłym roku wzrośnie OC?

W przyszłym roku wzrośnie OC?

Money.pl / 2006-07-07 08:31
Komentarze do wiadomości: W przyszłym roku wzrośnie OC?.
Wyświetlaj:
Tomasz H / 213.227.75.* / 2006-10-24 11:44
Czytam, czytam, czytam no i musze kometarz dodać bo aż mi sie krew zagotowała :-/. Co za pacany sa w naszym boskim sejmie.... podwyżka dla wszystkich.... może by tak pomyśleli i zrobili tylko dla tych podwyżki co jeżdza nie przepisowo? A krew mi sie zagotowała dlatego że, cytuje "Argumentuje, że ceny polis w Polsce są nadal niższe niż w innych krajach Unii Europejskiej, w których podobne rozwiązania obowiązują już od wielu lat." Z TYM ŻE W INNYCH KRAJACH ZARABIAJA 3-4-5 razy wiecej niż w naszej wspaniałej polsce. Nie pozostało nic innego jak wyjechać z tego wspaniałego kraju...... / NO COMMENT ehhh
monbak / 2006-07-07 11:28
nie rozumie jednej rzeczy: dlaczego to kierowcy mają tylko płacić OC? w końcu równoprawnymi uczestnikami ruchu, którzy nb powodują mnóstwo wypadkow - są rowerzyści. a przywalić im OC, badania techniczne pojazdów jednośladowych i wypadkowość na drogach spadnie. tak samo obowiązkowe OC dla mieszkańcow wsi, które połozone sa wzdłuż dróg nie mających wydzielonego pasa [chodnika] dla pieszych.

Najłatwiej jest sięgac do kieszeni tych, co i tak placą i wiadomo ze płacić nie przestaną, bo jeżdzić muszą.

nie rozumiem dlaczego w przypadku gdy rowerzysta [nawet nie pijany] wyjedzie mi z podporzadkowanej i rąbnie w błotnik, to klepać czy lakierować mam z wląsnego AC [tracąc przy tym zniżki] - no bo od rowerzysty emeryta czy rencisty niczego nie ściągnę. a niech placi OC. skoro wolno mu jechać po asfalcie - niech płaci.

jak pijany mieszkaniec wsi zatoczy mi sie na drogę [bo go akurat zarzuci] a ja będę mieć "czołowkę" z tym z naprzeciwka albo wyląduję w rowie - to niech płaci za moje zdrowie i mój samochód. z biednego rolnika kasy sie nie sciągnie. mozna go do p****** wysłać najwyżej - a tak, niech płaci OC.
George / 83.25.214.* / 2006-07-08 11:10
Słusznie! Ale dlaczego nie objąć OC także pieszych? Przecież także są przyczyną wielu wypadków. A że każdy (no może prawie) chodzi, więc pole do popisu jest ogromne. Ja na miejscu Religi poszedłbym jeszcze dalej. Ile jest dajmy na to zatruć pokarmowych w Polsce spowodowanych konsumpcją złej jakości żywności? Pewnie sporo, a więc niech producenci żywności i handlowcy odpalają część zysków na leczenie swoich ofiar. A ile jest porażeń prądem? Niech zakłady energetyczne bulą, a co. W ten sposób można będzie skierować dosłużby zdrowia nie jakieś 5-6% PKB, ale 60-70 .
mały jasio / 149.156.197.* / 2006-07-07 10:07
Panie Religa,
Nasze zarobki też są dużo nizsze niż w wielu krajach Unii. Czy zamierza Pan od przyszłego roku również tutaj dodkonać znaczących powyżek? Jeżeli już porównujemy się z krajami Unii to we wszystkim.
rysio / 83.18.139.* / 2006-07-07 08:31
Proponuję aby doprowadzić nasze drogi do poziomu Europejskiego a następnie podnosić skladki OC. Argument że mamy niższe składki jak w pozostałych krajach jest bardzo głupi . Wystarczy spojrzeć na wynagrodzenie polskiego przeciętnego pracownika . Oj Panie Religa
rysio / 83.18.139.* / 2006-07-07 08:31
Proponuję aby doprowadzić nasze drogi do poziomu Europejskiego a następnie podnosić skladki OC. Argument że mamy niższe składki jak w pozostałych krajach jest bardzo głupi . Wystarczy spojrzeć na wynagrodzenie polskiego przeciętnego pracownika . Oj Panie Religa
szwagier / 80.55.81.* / 2006-07-07 09:44
Akurat OC w Polsce jest już wyższe niż w wielu krajach WE.
A to, żeby złodzieje z ubezpieczalni oddawali część zbieranego haraczu na leczenie ofiar jest akurat słuszne.
Bo dzisiaj OC TYLKO nabija kasę ubezpieczycielom.
Ofiary z tego mają nędzne ochłapy.
Wiem, bo w mojej rodzinie miałem taką sprawę.
George / 83.25.214.* / 2006-07-08 11:12
Ale ubezpieczyciele przerzucą koszty na ubezpieczonych. Swoje zarobią, a my będziemy musieli zapłacić za pomysły szalonego profesora.
Misik / 195.39.217.* / 2007-06-13 07:50
Apel !!!!!!!!!!!!
Kto żyw niech w********* z tego kraju

Najnowsze wpisy