Forum Polityka, aktualnościKraj

Walka z piratami drogowymi. MSW chce ostrzej karać jeżdżących zbyt szybko

Walka z piratami drogowymi. MSW chce ostrzej karać jeżdżących zbyt szybko

Wyświetlaj:
kierowca / 141.0.9.* / 2014-11-26 10:49
co z pijanymi instruktorami nauki jazdy co rozjeżdżają dzieci na przejściach dlaczego się do nich
nie dobieracie bo to wasi kolesie wy macie bezpieczeństwo drogowe w nosie.....
czlowiek11111 / 91.192.165.* / 2014-05-14 12:04
Zróbcie dobre, bezpieczne drogi to ludzie sobie szybko pojeżdżą na nich a tylko dolotówkami będą mieli parę km by do domu dojechać wolno i wtedy pilnujcie prędkości, bo piractwo to faktycznie problem. Wtedy będzie i wilk syty i owca cała.

Gdy jednak auta są coraz lepsze i szybsze a drogi temu nie dorównują to w ludziach rodzi to frustrację.

Jeśli stawiacie ludziom wymagania to wymagajcie też równolegle od siebie!

Dla mnie bezpieczna droga z miasta do miasta to taka, że pasy są oddzielone pasem zieleni czyli nie ma możliwości zrobienia czołówki.
- Jeśli chcecie bezpieczeństwa to zamontujcie systemy natychmiastowego reagowania, gdy ktoś przekracza linie swojego pasa - np. się gdzieś zagapił na bok.
- Dodatkowo powinno pikać, gdy np. trzymamy zbyt mały odstęp od poprzedniego auta a także gdy zbliżamy się ze zbyt dużą prędkością do poprzedzającego nas auta to również a gdy nie reagujemy to potencjalnie mógłby system sam zacząć hamować
- w każdym aucie np. system zapobiegający zaśnięciu a gdy nie reagujemy dłużej to zatrzymanie auta
- Tak samo trzeba by zrobić tak, by auta nie dało się uruchomić, gdy kierowca jest pijany.
- Dalej np. czujniki, które by pokazywały, że pojawia się pieszy w pobliżu - np. czujka podczerwieni i gdy np. w nocy zbliżamy się w ciemnościach do nieoświetlonego pieszego, czy rowerzysty to już znacznie wcześniej wiedzielibyśmy, że tam ktoś jest lub że na poboczu jest zwierzę, które może wyskoczyć na drogę.

Jest wiele możliwości zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko karanie. Lepiej jest ludzi edukować i eliminować potencjalne zagrożenia albo uniemożliwiać ich wystąpienie, gdy ludzie się nie dostosowują a zagraża to bezp. innych.

Czasem trzeba trochę dobrej woli a można by zmniejszyć ilość wypadków. Jestem też pewien, że gdyby ludzie widzieli, że ich pieniądze idą na drogi i rozwijają się one szybko i w dobrym kierunku to nie mieliby oni pretensji o to, że podatki byłby np. chwilowo większe. No ale kiedy drogi się sypią co chwilę i trzeba je ciągle poprawiać i autostrady powstają ślamazarnie to niestety...
ździcho kużwiak / 79.185.26.* / 2014-05-14 14:57

Zróbcie dobre, bezpieczne drogi to ludzie sobie szybko pojeżdżą

Nie każdy lubi szybko jeździć. Ja na przykład lubię jechać w zabudowanym 50km/h niezależnie od stanu drogi. Zabronisz mi?
czlowiek11111 / 91.192.165.* / 2014-05-14 16:09
"Nie każdy lubi szybko jeździć. Ja na przykład lubię jechać w zabudowanym 50km/h niezależnie od stanu drogi. Zabronisz mi? "

Szybko to nie znaczy przekraczając przepisy. Np. na autostradzie jest 140km/h więc nie byłoby źle, gdyby tych autostrad było na tyle dużo, by nie trzeba było mękolić zwykłymi a przy okazji omijać miasta i wsie z ograniczeniem 50km/h. A jak by ktoś bardzo chciał wolno jeździć to oczywiście mógłby tymi drogami co są obecnie jeździć...
Kier Owca / 213.146.62.* / 2014-05-14 10:31
Znowu nagonka nie na tych co trzeba. Na szybką jazdę pozwala sobie kto? Ludzie bystrzy, tacy którzy widzą więcej na drodze, wokół siebie i w lusterkach. Tacy potrafią przewidziec co się może wydarzyc i to nie oni powodują kolizję. Przyczyną wypadków tak naprawdę są szwendy (piesi), rowerzyści, dziadki i babki w Seicentach i Matizach i różne inne gapy i niedołęgi itp. i to jest właśnie to zło, które trzeba eliminowac z dróg, żeby było bezpiecznie, tymczasem o wszystkim przesądza gros durnych przepisów i to tak naprawdę ten co szybko jeździ jest tu ofiarą, bo jest najwięcej stratny (mandaty, punkty, utrata uprawnień). Chory ten kraj.
postulator / 217.28.153.* / 2014-05-14 06:50
Rozwiązanie poprawiające ściągalność mandatów jest proste. Mianowicie wystarczy wprowadzić przepis mówiący, że np. zapłata mandatu w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania oznacza karę o 20% niższą, zapłata w ciągu 14 dni oznacza karę o 10% niższą, zapłata w terminie 21 dni oznacza wymierzoną karę, a zapłata po terminie 21 dni oznacza karę 20% wyższą. MSW przywołuje inne rozwiązania stosowane w państwach UE, a o tym jakoś zapomina. W Polsce nawet na zapłatę podatku co do zasady jest 14 dni, ale na zapłatę mandatu daje się obywatelowi jedynie 7. To za mało, żeby mógł się z tego wywiązać.
fsmg / 148.81.137.* / 2014-05-13 21:44
kolejna bzdura. nadal będę twierdził, że dopóki nie mamy wybudowanych dobrych dróg dopóty będą ginąć ludzie. w wielu miejscach wystarczy wybudować bezkolizyjne skrzyżowania, ale wielopoziomowe (ronda w praktyce drogowej spowalniają ruch) lub kładki zamiast bzdurnie malować pasy na jezdni (kierowcy doskonale znają liczne przykłady, szczególnie na drogach typu dk 1,2,7,8,17 i wielu innych).

inną sprawą jest to że nawet te drogi które są na nowo wybudowane nie są idealne, szczególnie biorąc pod uwagę ilość blaszanych przydrożnych potworów, zza których wyjazd grozi przy mocniejszych wichurach porządną zmianą kierunku jazdy samochodu. Nie wspomnę, że w niektórych miejscach często gęsto można wpaść w istny ciąg wiatru który rzuca autem nawet przy 100 km/h, nie wspominając o jeździe z dozwoloną prędkością.
ździcho kuźwiak / 79.185.26.* / 2014-05-14 15:09

nadal będę twierdził, że dopóki nie mamy wybudowanych dobrych dróg dopóty będą ginąć ludzie.

Nigdy nie doszło do wypadku na dobrej drodze jak rozumiem? A to:



Szanse przeżycia pieszego spadają wraz ze wzrostem prędkości samochodu - przy prędkości 30 km/h dziewięciu na dziesięciu pieszych przeżywa, podczas gdy przy prędkości 50 km/h - aż siedem osób z dziesięciu ginie.

..jaki ma związek z jakością dróg? Bo ja nie dostrzegam żadnego. Oświeć mnie.
autor944 / 62.69.227.* / 2014-05-13 21:21
Wg kontroli NIK najczęstszą przyczyną wypadków, a więc w tym również tych śmiertelnych jest tragiczny stan dróg oraz ich złe oznakowanie. Nie upodabniajcie się do pewnych portali jeśli chodzi o rzetelność, bo naprawdę nie ma już gdzie zdobywać informacji. Dziennikarstwo to nie tylko kopiuj wklej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
słomka w moim oku / 91.102.109.* / 2014-05-14 03:00
To, że statystyki podaja, że główną przyczyną wypadków jest zły stan dróg, to jest śmieszne - wypadek powoduje zawsze człowiek a nie droga .

Wypadek to przede wszystkim żle wyszkolony kierowca, to człowiek lekceważący innych uczestników ruchu, a także często po prostu osoba nieodpowiedzialna , nie umiejaca dostosować jazdy do warunków drogowych lub pogodowych.

Czy w ostatnim wielkim karambolu we mgle to też była winna droga ?
A ten małolat, który po pijaku , nocą, zabrał na przejażdżkę 7-miu innych małolatów ? Co mu była winna droga?
A ten pijak, co zlekceważył znak "stop" i wyjechał , wymuszając pierwszeństwo , wprost pod koła mojego samochodu , to co? Znak "stop" był winny?
W każdym z tych miejsc stan techniczny dróg był wprost doskonały.

No , ale łatwiej wskazać na "drogę" , jako przyczynę i "sprawcę", bo "drogi" wszak nie można ukarać, zabrać jej prawa jazdy lub "wlepić" punktów karnych i mandatu.
słomka w moim oku / 91.102.109.* / 2014-05-13 21:03
A ja uważam , że powinno się zabierać bezwzględnie prawo jazdy każdemu kierowcy po stwierdzeniu u niego "zaledwie" 0,1 promila alkoholu. Do tego dotkliwy mandat i obowiązek mnóstwa godzin prac społecznych na rzecz lokalnej społeczności.

Ponadto należy karać - a może od nowa wychowywać - rodziców, których nieletnie potomstwo włóczy się nocami po drogach lub , co gorsza, jeździ "po pijaku" bez prawa jazdy.

Jestem kierowcą od 30-lat i ciągu tego czasu zdarzyły mi się dwa ( słownie: dwa) zdarzenia spowodowane przez pijanych uczestników ruchu, a mianowicie:
- pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i przecinając na ukos pasy jezdni najechał na tył mojego samochodu ;
- pijany kierowca , lekceważąc znak "stop", wymusił pierwszeństwo i uderzył w mój samochód.

Kary, które obecnie "grożą" za jazdę po alkoholu są po prostu śmieszne - przy wymuszeniu pierwszeństwa przejazdu po pijaku sprawca dostał w sądzie 600 zł ( słownie: sześćset złotych) grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów na 6 miesięcy - ja zostałem ze świadomością, że od śmierci uratował mnie jedynie mój refleks i przysłowiowy łut szczęścia.
słomka w moim oku / 91.102.109.* / 2014-05-14 03:39
Dziękuję za minusy, choć nie wiem, co się nie podobało w mojej wypowiedzi:

- czy moje radykalne potępienie jazdy "po pijaku",
- czy zarzuty w stosunku do beztroskich rodziców,
- czy 30 lat mojej bezwypadkowej jazdy - bo te dwa zdarzenia z pijanymi kierowcami były jedynymi kolizjami drogowymi , jakie zdarzyły mi się przez 30 lat jazdy - stad moja ostra krytyka pobłażliwości dla tych jadacych na "podwójnym gazie".

I doprawdy , przez te 30 lat nie zdarzyło mi się abym się czuł zagrożony przez jadących /wyprzedzających mnie z bardzo duża prędkością : dobra droga, dobra widoczność - a jedź sobie, jeśli masz taką potrzebę lub przyjemność - jeszcze ci mrugnę prawym kierunkowskazem, że cię widzę i że masz " wolna drogę".
marketing super / 178.36.250.* / 2014-05-13 19:24
Obywatele jasno wyrazili się co myślą o podatku radarowym to zajdziemy ich z drugiej strony.Gdyby jeszcze udało się przepchnąć ekologiczne prawo ślimaków do swobodnego poruszania się po jezdni można by obniżyć prędkość do 4 km na godzinę.
nhj / 83.21.18.* / 2014-05-13 19:19
W Polsce najlepiej chronimy drzewa. Dobrze chronimy niektóre zwierzęta dziko żyjące.
Życie ludzi , uczestników ruchu drogowego , jest na dalszych miejscach.

Najnowsze wpisy