WASPOL

Jesse L / 2011-04-15 16:29
Komentarze do spółki: WASPOL
Wyświetlaj:
Jesse L / 2011-10-23 21:14 / Tysiącznik na forum
Pod żadnym pozorem nie kupujcie tego. Ledwo co udało mi się to kiedyś sprzedać. Jak ktoś ma, to współczuję, jak zamierza kupić to odradzam. Odkopałem wątek, nawet go założyłem i wstyd mi jak cholera.
Jesse L / 2011-04-15 16:31 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobra wiadomość dla inwestorów
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/waspol;przejmuje;siec;sklepow;eden,185,0,813241.html
Jesse L / 2011-04-15 20:40 / Tysiącznik na forum
Zainteresowała mnie ta spółka do tego stopnia, ze postanowiłem poświęcić jej trochę mojego czasu i wnioski jakie mi się nasuwają są bardzo pozytywne. Na początku nie dowierzając że chodzi o tak dużą ilość sklepów, (zakładałem błąd w komunikacie) poszukałem w komunikatach u innych źródeł, sami przyznacie, że raczej rzadko się zdarza aby jakaś firma i to z NewConnect przejmowała sieć sklepów w liczbie 830. Wg mnie to dużo. Jeżeli sprawdzą się prognozy o zwiększeniu liczy jednostek detalicznych i podwojeniu wartości obrotu w 2012r w kwocie 1,5mld PLN, a obserwując dane statystyczne od 2005r jest to możliwe, wycena firmy może podskoczyć kilkakrotnie.
Ciekawostką jest natomiast jak zareagował rynek na ten komunikat, otóż w ogóle nie zareagował, ani 22marca kiedy podpisana została przedwstępna umowa nabycia, ani dzisiaj kiedy transakcja została sfinalizowana. Po prostu rynek puścił info bokiem. Rzadko się spotyka takie zachowanie, zapewne taka informacja na gpw o przejęciu całej sieci sprzedaży przez jakąś spółkę wywołałaby kilkunastoprocentową zwyżkę. Czesław Niemen zapewne wiedział o czym śpiewał :)
Kiedyś pamiętam jak przymierzałem się do firmy Eko-Eksport jak wyceniana była na ok 1zł. Firma miała perspektywy rozwoju, miała dodatni wynik finansowy i planowała przenieść się z NC na GPW . Te firmy choć z całkiem różnych branż mają jeszcze jedną cechę wspólną, może nawet najważniejszą, a mianowicie coś sprzedają/produkują. To nie są firmy pokroju Veno, czy Carbon gdzie emisja nowych akcji goni następną (pamiętam jak jeszcze pod koniec grudnia Prezes Carbonu zapewniał mnie że nowa strona firmy ruszy na początku lutego, dzisiaj mamy 15 kwietnia i nadal nie wiadomo czym będzie się zajmował Carbon).
Wniosek jaki mi się nasuwa jest taki, że na tle dzisiejszych informacji i perspektyw na przyszłość wg mnie akcje są niedowartościowane chyba że o czymś nie wiem lub coś pominąłem. Jedynie negatywnie wg mnie wygląda akcjonariat, czyli trzymanie zbyt dużego pakietu akcji przez rodzinę Wyszyńskich. Upłynnienie kilku procent na pewno lepiej byłoby postrzegane przez rynek.
Proszę o komentarze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy