Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

wcześniejsza emerytura leży w koszu na śmieci

wcześniejsza emerytura leży w koszu na śmieci

audi43 / 2010-10-04 13:47
...to przykre ale nasze wcześniejsze emerytury leżą w koszu na śmieci...i to nie z winy Państwa i rządu ale z naszej winy bo nie umiemy i nie jesteśmy nauczeni oszczędzać.
Oczekujemy od ZUS wcześniejszych emerytur. A co zrobiliśmy my sami w tym temacie?Generalnie nic.Nasze ciężko zarobione pieniądze w całości przejadamy lub wyrzucamy do kosza ze śmieciami.
Trzeba zmienić myślenie Polaków z konsumpcyjnego na oszczędnościowe...i tu mam na myśli taką zależność....najpierw zapłać sobie(odłóż na emeryturę) a potem co zostanie za to żyj, a wcześniejsza emerytura leży w zasięgu ręki.
Wyświetlaj:
fionka__ / 79.186.46.* / 2010-12-20 13:28
Prawda jest taka, że im później przejdziemy na wcześniejszą emeryturę to jej wysokość będzie większa. Jeśli jesteśmy w stanie pracować to warto pozostać w pracy ile możemy.
To, że ciężko jest samemu odłożyć na emeryturę wie chyba każdy- dość, że brakuje pieniędzy na bieżące wydatki to jeszcze mamy przeznaczać je na coś, czego być może nie doczekamy.. Może teraz wydaje nam się, że nie mamy takiej możliwości, ale warto już dziś odkładać niewielkie kwoty na konto bankowe, najlepiej w ramach 3 filaru -IKE, gdzie zyski są większe.
Teraz nie odczujemy tej niewielkiej starty, a w przyszłości możemy dzięki temu uchronić się od biedy, jaka czeka nas z ZUS.

Zobacz więcej na godna-emerytura.pl
http://www.3-filar.com lub http://www.wczesniejsza-emerytura.pl
bedetugupi / 2010-11-26 10:42
Dla każdej osoby która zastanawia się nad oszczędzaniem na emeryturę, obojętnie jaką metodą polecam przeczytanie tego listu pana Gwiazdowskiego: http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=21
kixan / 178.42.242.* / 2010-11-01 13:44
Ja od pierwszej pensji 10% odkładam na emeryture :)
-50- / 79.185.139.* / 2010-10-04 14:54
dobra rada dlt tych co zaczynają pracować i mają wysokie zarobki a co z tymi co mają małe zarobki i nie mają z czego oszczędzać ich oszczędzanie to jest właśnie składka na zus którą obowiazkowo potrącają
audi43 / 2010-10-04 19:48 / portfel / Bywalec forum
...mam świadomość, że to co napisałem to dobra rada dla ludzi młodych i którzy zaczynają karierę zawodową ale to od nas ludzi doświadczonych zależy czy dzisiejsza młodzież weźmie to sobie do serca czy podzieli nasz los....choć i my nie jesteśmy jeszcze na straconej pozycji bo są takie możliwości na rynku finansowym z których możemy skorzystać...ale o tym w następnym odcinku
www.godna-emerytura.pl / 93.181.138.* / 2010-11-25 12:20
Młodzi ludzie nie chcą oszczędzać, tylko poczuć, że żyją. Nie chcą funkcjonować wyłącznie oszczędzając z myślą o emeryturze. Nie dziwmy się temu... Nie dociera do nich, że kiedyś zniedołężnieją czy będą mieli jeszcze większe trudności na rynku pracy niż te, z którymi teraz się spotykają...

Co nie zmienia faktu, że trzeba o tym mówić, pisać, informować, że emerytury kapitałowe zależą od oszczędności, jakie uda nam się zgromadzić przez lata pracy. Nie dostaniemy świadczenia tylko na podstawie umowy międzypokoleniowej, jak nasi rodzice czy dziadkowie.

Nie wiem dlaczego polityków nie interesuje to, by edukować społeczeństwo? No i czemu media zajmują się wyłącznie 'problemami z OFE', a nie tym, by tę wiedzę o przyszłych emeryturach ludziom wpajać? Potrafią tylko straszyć...
stary ubek / 46.45.107.* / 2010-12-21 19:45
\\żeby kogoś edukować to samemu trzeba być wyedukowanym-a większość polityków to tępaki widzące tylko swoja kabzę i czubek własnego nosa!
lezdrubinter / 79.185.87.* / 2010-12-14 14:24
Boją się informować,ze bedzie biedna emerytura, bo by im supki POpacia zmalały.

Wszystki oznajmiają,ze jesteśmy zielona wyspą. I ze bedzie PIKNIE.

Wolą obiecywac CUDA i supki w górę idą.

Najnowsze wpisy