Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Większe zakupy trzeba odłożyć do jutra

Większe zakupy trzeba odłożyć do jutra

Money.pl / 2007-11-01 10:54
Komentarze do wiadomości: Większe zakupy trzeba odłożyć do jutra.
Wyświetlaj:
1Patryk1 / 83.6.110.* / 2007-11-14 22:22
ja szczerze mówiąc jestem za tym, żeby faktycznie był taki zakaz. zasady te są zresztą dość liberalne. z drugiej strony ciekawie to musi wyglądać w przypadku sklepów internetowych. tak zamówienia i tak nie idą z minuty na minutę, tylko trzeba troszkę poczekać, ale pewnie trochę właściciele omijają odpowiednie przepisy. ale pojedyncze święta pewnie nie sprawią, że bardziej znane sklepy jak np. empik.com, nie będą dostarczać na czas przesyłek.
aserfb / 195.20.110.* / 2007-11-01 17:27
jestem w miescie uzdowiskowym i mam wrazenie ze wlasciciele restauracji przestraszyli sie zakazu handlu, bo prawie wszystko jest pozamykane a zjesc cos trzeba ;)
kminek / 217.97.199.* / 2007-11-01 10:54
No i dobrze. W niemczech - ojczyźnie dyskontów - kraju w którym jest najwięcej marketów w stosunku do liczby mieszkańców na świecie sklepy są pozamykane od dawna i jakoś żyją. Ba, Albi czy Lidl wcale nie roździerają szat i nie sponsorują artykułów w prasie jakie to straszne, niepowetowane wręcz straty będą dla gospodarki i jak ogromnie wzrośnie bezrobocie. Społeczność też to akceptuje i rozumie. Tylko u nas jak zwykle wielki lament.
zombi / 2007-11-01 11:07
Śmieszny jesteś, nie porównuj gospodarki niemiec z naszą. Musimy się jeszcze sporo napracować żeby zbliżyć się do ich gospodarki i poziomu życia, a wtedy niech zamkną handel nawet i w sobotę ;-)
kminek / 217.97.199.* / 2007-11-01 11:57
Co to ma do rzeczy ? Nie porównuję gospodarki. Porównuję sklepy. Jeśli niemcy mają czas by w tygodniu zrobić zakupy, to nie widzę powodów by polacy mieli go też nie znaleść. Uważasz że zaryzykują umarcie z głodu ? No chyba jednak nie, i czas znajdą.
antaroadun / 91.37.200.* / 2007-11-01 12:37
tez jestem w DE i widze jednak pewne roznice w dlugosci pracy w obu krajach. Przecietny pracujacy w miescie facet ma duzo mniej godzin pracy niz u nas. Polacy musza wiecej pracowac bo sa na dorobku, niech tak bedzie ale sklepy tez musza byc do tego dostosowane. Uwazam ze odgorne regulacje w tej sprawie sa niepotrzebne, niech podaz i popyt same reguluja godziny otwarcia. Lada moment w DE tez sklepy beda otwarte w niedziele i swieta, coraz czesciej robi sie wyjatki wiec to tylko kwestia czasu.
kminek / 217.97.199.* / 2007-11-01 12:45
możesz rozwinąć wątek "lada momen w DE".
antaroadun / 91.37.200.* / 2007-11-01 12:53
tak, w Berlinie sporo malych sklepow ma prawo do handlu w niedziele, nie mowie tu o dworcu czy lotniskach bo to oczywiste. Centra handlowa, ksiegarnie itd. w soboty sa juz czynne do 22, w niedziele od 13 do 16 np itd. Jeszcze kilka lat temu to bylo tu nie do pomyslenia, tzw. Ladenschlussgesetz jest caly czas poluzniany, wniosek jest dla mnie oczywisty: zmiany w PL i DE ida w dokladnie odwrotnym kierunku. W czasach gdy wielu ludzi pracuje w nocy , ma nienormowane czasy pracy itd. nie mozna narzucac wszystkim regul ktore sie sprawdzaja w czasach pracy od 8 do 16.

Najnowsze wpisy