Forum Polityka, aktualnościPolityka

Wielka Brytania wypowiedziała Rosji wojnę dyplomatyczną

Wielka Brytania wypowiedziała Rosji wojnę dyplomatyczną

skomentuj
Wyświetlaj:
absurd / 85.255.181.* / 2007-07-17 13:36
tak to juz jest jak W.Brytania nie reaguje na wnioski ekstradycyjne Rosji to dobrze, to prawidłowe a ajak Rosja nie reaguje na wnioski ekstradycyjne W.Brytanii to źle stosunek 21 do 1 ha ha ha. Istna filozofia Kalego hahaha
Rosja to nie Polska która swoich obywateli wydaje kto tylko zechce .. Rosja ma jaja.
ALII / 193.110.99.* / 2007-07-17 16:17
Te przypadki są całkowicie różne. Bieriezowski i Zakajew są jak Litwinienko uciekinierami niewygodnymi dla Rosji. Podejrzany Rosjanin nie ucieka z UK bojąc się reżimu.
Absurd - pisuj może lepiej na rosyjskich forach skoro oni mają takie "jaja".
Ja znam kilku Rosjan, lubię ich, to bardzo przyjacielscy ludzie, ale mówiąc delikatnie, nie rozumieją demokracji i preferują zamordyzm co w ich języku oznacza "rządy twardej ręki".
absurd / 85.255.181.* / 2007-07-17 22:39
I znowu sie potwierdza Rosja to be a W.Brytania to cacy .. i wszyscy rosjanie o których ekasradycje wystapiła Rosja to cnotliwi i bogobojni ludzie którzy nie mieli krwi niweinnych na swoich rekach. Nigdy nie twierdziłem ze Rosja to raj i wszelkie swobody obywatelskie ale nie jest tez takim piekłem jakim chcieli by widzieć to ludzie niechetni Rosji.
I nie dziwi mnie wcale że Rosja broni swoich interesów .
Ponadto moim zdaniem predzej czy pózniej to zachód i tak bedzie potrzebował Rosji bardziej niz Rosja potrzebuje zachodu . W.Brytania tez zapomniała widać ze jej kolonialna potega i kolonialna swietnośc to juz czasy przeszłe. Nie da się zdemokratyzować Rosji poprzez jej wasalizację .. i skoro sami rosjanie bardziej cenia rządy twardej reki .. znaczy to że demokracja w Rosji ma szanse poprzez ewolucje a nie rewolucje.
I mam nadzieje ze wraz ze wzrostem i powszechnoscia dobrobytu bedzie tez miejsce dla demokracji w Rosji.
W czasach rozprezenia , anarchii, i biedy ... demokracja nie ma szans i ten kto tego nie widzi .. niech w końcu zdejmie rózowe okulary.
BIAŁYSTOK / 195.150.224.* / 2007-07-18 12:36
„Ponadto moim zdaniem predzej czy pózniej to zachód i tak bedzie potrzebował Rosji bardziej niz Rosja potrzebuje zachodu .”- a niby pod jakim względem??? Chodzi ci o surowce? Już teraz trwaja prace nad budowa alternatywnych polaczen transportujących gaz i rope z Kaukazu przez Turcje, Rosja oprocz zloz surowcow nie ma nic do zaoferowania zachodowi, a ich ciagaty do odbudowy swojej potęgi z czasow ZSRR sa zalosne i naiwne, zgodze się z toba iż zwykli Rosjanie to mili i otwarci ludzie ale wiekszy szacunek jednak mam do Polakow(i mowie to jak najbardziej obiektywnie) jako narodu dlaczego? Gdyz społeczeństwem polskim było jest i będzie o wiele trudniej rządzić niż Rosjanami, u nas wprowadzanie „zamordyzmu” na dluzsz czas nigdy się nie udawalo, a zwykłych Rosjan nigdy inaczej nie traktowano,mowisz o demokratyzacji Rosji przez „wasalizacje” tu nikt nikogo nie „wasalizuje” prawa gry narzuca wolny rynek oraz dyplomacja, a ze Rosja chce robic wszystko na quasi demokratyczny sposób i tu nie ma tajemnicy, iż putin w panstwach Zachodniej Europy stal się persona non grata, ale co tu się można było spodziewac po byłym agencie kgb…
absurd / 85.255.181.* / 2007-07-19 00:28
No cóż .. kolejny stereotyp . lekcewazenie Rosji nie połaca się .. ponadto nie zapominajmy ze pod wzgledem osiagniec nauki Rosja jest w scisłej czołówce światowej. Faktem jest że nie przekładało soe to na konsumpcjonizm w stylu zachodnim .. dlaczego tak było to kazdemu wiadomo. Ale traktowanie Rosji jako zaplecza surowcowego jest błedem. Rosja i rosjanie nie odstają technologicznie od zachodu .. a pod pewnymi wzgledami zachód przewyzszaja .. faktem jest tez i to ze maja sporo do nadtobienia w swerze tzw technologii konsumpcyjnej .. czynia to zreszta bardzo szybko. I wykozystują do tego atuty jakie maja .. tzn surowce.
A jezeli chodzi o te omijajace rosje ropociągi czy gazociagi to przypominam że najwazniejsze z nich omijac beda tez i Polske. I jeszcze jedno przypomnienie naiwniakom geopolitycznym czy wogóle innym widzacym zyczeniowo Europa nie jest najwazniejszym odbiorca energii .. ponadto dostawy energi czy to ropy czy gazu i tak musza iśc z tamtego rejonu a jest to rejon wpływów Rosji lub jej pobliza .. i wszelki jakikolwiek konflikt powoduje zagrozenie dla tych tras przesyłowych i złóz nawet jezeli sa one w Azerbeigzanie czy Kazachstanie czy Uzbekistanie . Gaz czy ropa z innych rejonów swiata bedzie tylko uzupełnieniem dostaw wschodnich. Oczywiście znacznie drozszym uzupełnieniem, i nie chodzi mi o cene surowca ale cene jego dostarczenia. patrzenie na Rosję z podwórka niecheci jest niemadre .. ponadto sadzę ze to Rosja jest bardziej potrzebna Polsce niz Polska Rosji .. i nie ma sie co łudzic że bedzie inaczej. demokracja w Rosji ma duze szanse .. jest to przeciez kraj o tradycji europejskiej wprawdzie jest to europejskośc wschodniego rytu .. ale europejskośc.
Aby demokracja miała szansę .. musi powoli poprawiac sie sytuacja bytowa ludności .. wraz z coraz szerszym otwarciem na swiat .. społeczeństwo rosyjskie zaakceptuje tez demokracje .. prawdziwa demokrację . Bo chyba nikt nie sadzi że wybory to juz demokracja. Natomiast to co było za Jelcyna .. nie miało nic wspólnego z demokracja .. była to anarchizacja rosji .. wielkie zbiednienie i tak ubogiego społeczeństwa i wielkie wzbogacenie nomenklatury sowieckiej.
wszak ci uciekinierzy ci obrońcy praw człowieka ci miliarderzy rosyjscy .. to w wiekszości była nomenklatura która po prostu przejeła całe działy gospodarki narodowej rosji. Dlatego prosze nie dziwic sie popularności Putina .. ponieważ dopiero za jego kadencji rosjanie zaczęli dostawac regularnie pensje a emeryci emerytury. Kazdy kraj ma swoją droge do demokracj .. tą droge ma tez i Rosja.
Wapniak / 83.28.94.* / 2007-08-03 21:50
...Gratuluję zdrowia "absurd" w tlumaczeniu czegoś co każdy osioł powinien wiedzieć...
skomentuj

Najnowsze wpisy