Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 próbuje wyjść na ostatnią "prostą"

WIG20 próbuje wyjść na ostatnią "prostą"

Money.pl / 2007-12-19 17:04
Komentarze do wiadomości: WIG20 próbuje wyjść na ostatnią "prostą".
Wyświetlaj:
TOMOK / 2007-12-19 21:35 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dobrej nocki :-)
Troszkę mi podniósł ciśnienie jeden gość dziś...ale...no tak nie będę się pewnie do niego odzywał...i only o procentach z nim tylko pewnie pogadam, może skonsumuję z nim te procenty kiedyś :-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-12-19 21:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
co post to reakcja...miałem iść spać...ale jeszcze chwilkę...no..no... forma jest widzę :-)
akcja-reakcja...giełdowo nie? :-)
Pozdrawiam
Frog / 2007-12-19 21:35 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Coś mnie w krzyżu łupie.
Wnioskuję po tym, że wiedźmy jutro na swoich miotłach wymiotą WIG20 kilka % w górę. Dodatkowo wystąpiły jeszcze inne przesłanki:

1. Ogromna przewaga pesymistów na forach.
2. Kenobi wieszczy spadki.
3. Spadki już się wszystkim znudziły.
Longterm / 2007-12-19 21:34 / Mostek Zwyciężymy!
Morgan Stanley podaje większą stratę niż przewidywano i sesja na remis?
anonim_03 / 2007-12-19 21:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
MS jest +5% ... a GS był wczoraj -5%.
Piotreq / 2007-12-19 21:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z portfela wyparowała mi spółka NewConnect. Też macie taki błąd na waszym portfelu?
brydzia / 2007-12-19 21:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak to jest że w USA zapasy ropy spadły o 7 mln baryłek a zapasy benzyny wzrosły o 3 mln baryłek


mamy Kenobiego na forum , to zbliżają się wzrosty , sama na to liczę po wiedźmach
Demon rynkow / 2007-12-19 21:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czesc to wynik przetworzenia ropy na benzyne pewnie a czesc poszła na ogrzewanie domów
osesek / 2007-12-19 21:25 / Pan Tysiącznik
Bo coraz mniej domów trzeba ogrzewać. Te wystawione na licytację mogą być wyziębione.
A benzyny Amerykanie potrzebują coraz więcej bo wywaleni z domów za niespłacone kredyty mieszkają w samochodach.
MoretaCvetans / 2007-12-19 21:29 / _
dobre,Osesku. Dla sportu to robisz-przyznaj sie!
osesek / 2007-12-19 21:33 / Pan Tysiącznik
Uczę sie pisać na komputrze, takie wprawki. Juz umiem
( nie UMIĘ ) prawą ręką !
Longterm / 2007-12-19 21:16 / Mostek Zwyciężymy!
My tu gadu gadu o p********* a hamburgery znowu łapią byka za rogi...
SergioZ / 2007-12-19 21:21 / portfel / Leszcz po sezonie
Tak to wygląda że będą drugi dzień na plusie a my jutro piąty dzień z rzędu na czerwono... tak jakoś nas oszukują sprytnie:)))
Longterm / 2007-12-19 21:22 / Mostek Zwyciężymy!
zobaczysz u nas wig20 potrafi rosnąć 4-5% na sesję
brydzia / 2007-12-19 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak oni tak to prawe ramię będą rysować to chyba tydzień im to zajmie
bufon warren / 2007-12-19 21:19 / Tysiącznik na forum
szarża byków z łolstrit zaraz rozniesie parkiet w drzazgi
bufon warren / 2007-12-19 21:27 / Tysiącznik na forum
jak na bessę i fatalną sytuację makro to usa i tak od miesięcy mają się świetnie :))) jaja będą jak się skapną, ale oni są tak mało bystrzy, że potrzebuja jeszcze czasu, żeby to do nich dotarło
SergioZ / 2007-12-19 21:31 / portfel / Leszcz po sezonie
no tak bufon - bo my to się chyba już "skapneliśmy" - szczególnie na małych i średnich...:)))
osesek / 2007-12-19 21:21 / Pan Tysiącznik
I nastąpi raptowny wzwód indeksów, po którym zazwyczaj......
osiołek / 87.99.54.* / 2007-12-19 21:17
chyba niedzwiedzia za jaja
osesek / 2007-12-19 21:15 / Pan Tysiącznik
Czy ktoś z Was próbował zsumować odpisy ( czytaj straty )
ujawnione dotąd przez wszystkie banki ?
brydzia / 2007-12-19 21:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja im nie ufam ,kreatywna księgowość , czekam , Czarnecki mówił że wszystkiego się dowiemy po 1 kw 2008 roku , bo będą badane bilanse
osesek / 2007-12-19 21:37 / Pan Tysiącznik
Ja czekam do maja. W maju kobiety wyjdą na ulice ubrane do figury to oczy popasę
slaw / 2007-12-19 21:05 / Uznany Gracz Giełdowy
tak odbiegne na chwile ... dzis mialem okazje spotkac sie z nowym wojewoda Malopolskim ... Jerzy miller niejaki byly Prezes NFZ .... i jak sobie pzypomne tego wojewodzine z PiS ktory przez 2 lata nami rzadził to roznica jest lat swieetlnych .... na szczescie wybrali go senatorem i sie wyniosl ....

z millerem to ja moge rozmwaiac bo poziom i zrozumiene tematu i nie pierniczy mi ze zrobi pomoze jak wie ze instrumentu prawnego nie ma ... .gosc od razu wali ze nie i koniec .... to mi ie bardzo podobalo ....


flugo ... bedzie dobrze
slaw / 2007-12-19 21:13 / Uznany Gracz Giełdowy
a to dlaczego .... ja wiem ze ty wolisz jak ci sie mowi dobrze biedny biedny pomozemy damy .... a ja woel jak ktos mowi do wojta .... masz strate w spolce wodociagowej to zrob analize a nie placz .... pewnei masz wode za tania albo zafundowales sobie wodociag dal paru domow ... to dokladaj stary a nie placz po swiecie ???/
osiołek / 87.99.54.* / 2007-12-19 21:13
oj nieladnie cvetans
nieladnie
gio / 2007-12-19 21:11 / portfel / Tysiącznik na forum
też bez obrazy - może Ciebie....?
gio / 2007-12-19 21:15 / portfel / Tysiącznik na forum
to po h/ch/.... tak zagadujesz?
MoretaCvetans / 2007-12-19 21:19 / _
intelektualna ostoja...gio...ano po taki ,ze kazde-nawet bydle-ma prawo do sprawiedliwego osadu....kazdy!
tomtay / 2007-12-19 21:18 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
moretko przeproś pana natychmiast! :))
A2 / 2007-12-19 20:56 / Spekulantka
A tak poprawdzie to wszyscy sie wzieli rekomendowac budowlanke. Nic ino kupuj) i kupuj))))
Kenobi / 2007-12-19 21:01 / Uznany malkontent giełdowy
A piszą chociaż od kogo?
moreta / 83.28.242.* / 2007-12-19 21:02
i z kiedy-to reko?..
brydzia / 2007-12-19 21:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
bo se sami latem nakupowali i im zjechało
jacekp2 / 2007-12-19 21:04 / Bywalec forum
BRYDZIU-wchodzisz jutro w UNICREDITO-z tego co
pamietam interesowalas sie
brydzia / 2007-12-19 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
niby anale każą banki omijać , ja wchodzę ostatnio na tak krótko na rynek że nie warto się mną sugerować , wszystko zależy od sytuacji na rynkach ogólnie ,
jacekp2 / 2007-12-19 21:25 / Bywalec forum
BRYDZIU-to mi wystarczy,pozdrawiam
A2 / 2007-12-19 20:54 / Spekulantka
Wczoraj napisalam , ze dzisiaj powinno byc odreagowanie do 3530 )))) i co i kicha . Ale kontrakty poszly mi lepiej niz wrozenie. No to moze jutro 3530 bo chyba juz sie wystarczajaco obkupili.Jesli nie to jutro jeszcze powroty do dolka)).Wiecie co kontrakty to perpetum mobile.Wyciagali koszami , zjezdzaja koszami wiec przestalam calkowicie stosowac stopy.Strzelaja do siebie koszami )) a biedny maly inwestor co chwile zostaje trafiony stopem))).

Haloooo gora!!!! ))) pamietacie , ze na prezenty kasy nam potrzeba.
brydzia / 2007-12-19 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
sama się dziwię skąd oni te akcje wywalają , ale anale w TVN nbc rano mówili żeby patrzeć na baze i będzie wiadomo czy będą kosze wywalać
slaw / 2007-12-19 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydzia nie pisze bo czasu nie mam .... porabalo sie w tych samorzadahcpracować kazuja cholera .... wpadlem na chwilke rano i potem nie czytalem co sie dzialo ......

zreszta co o mnie sadzic jak ja dalej mam idm po 8 zeta kupiony ... no jelen jestem prawda bo byl po 25 a ja oddalem tylko troszeczke .... no i po co ze mna gadac ...... a poczytaj jak mnie w czerwcu za BBICAP objechalas ze balon a ja ostatnio czytam ze piszesz iz to spolka swietna jednak jest ..... kazdy sie myli nie ma mocnych wiec po co sobie wtpominki urzadzać .... po co nasm te plebiscyty co lepsze

a do tego to paskudne PO chce mi prezesa z Action zabrac do kghm i wsciekly jestem bo prezes dobry jest a ja kghm nie kupie a Action mam ...
brydzia / 2007-12-19 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław jak dzisiaj przeczytałam że Leszczyński prognozuje za 2 lata zysk IDMa 1 mld zł to mnie zamurowało , i czytam dalej i oczywiście emisja z pp
kumek / 83.31.157.* / 2007-12-19 21:36
a gdzie można o tym przeczytać? -grzecznie pytam. Z IDMem wożę się od 60 i 40 zł. Chciałem się z nim rozstać przy 24 , ale Big mnie obśmiał i tak już zostało...ech...
slaw / 2007-12-19 21:07 / Uznany Gracz Giełdowy
emisja sama z siebie nie robi zysku .... no chyba ze ja sie nie znam
brydzia / 2007-12-19 20:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
action to mi się bardzo podoba , nawet nie wiedziałam że oni tyle rzeczy robią poza handlem elektroniką

BBicap to po wynikach sama sobie zaproponowałam

Sław ale cieszy mnie że PO tak ci daje w kość w samorządach , musisz pracować a nie na forum leniuchować

Sław , pisałam tysiące razy że sama mam wtopy , mam kilka spółek na oku a one spadają ,
tomtay / 2007-12-19 20:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Brydzia jakas taka świąteczna się zrobiła,
może choinke juz ubrała i bombki jej się podobają :)))
A2 / 2007-12-19 20:55 / Spekulantka
Swietna spolka w 4 gazetach ukazaly sie artykuly))) wiec jak tutaj nie uwierzyc.
brydzia / 2007-12-19 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
A2 ja się nią zainteresowałam po wynikach a że nie mam zaufania do NFI to się przyglądałam
lojka / 2007-12-19 20:46 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich

jak zwykle kaszanka ;(
Mikołaj faktycznie zostawił wcześniej trochę prezentów lecz dla mnie chyba nie starczyło albo nie zasłużyłam ;(
pozostaje mi jedynie czekanie, że może na święta coś podrzuci ;)
caabi / 2007-12-19 20:46 / Tysiącznik na forum
INTER INTER.... ale to nic zobaczcie co wyprawia Recoba w dzisiejszym meczu Torino-Roma..... boże.....on musi wrócić z tego wypożyczenia.... :))))))
slaw / 2007-12-19 20:55 / Uznany Gracz Giełdowy
czesc stary druhu .... masz jeczsze biobalona .... wydaje sie ze rychu z filczega robia co moga aby spolka nie zbankrutowala .... i albo ta emisja to poc jakies gigaprzejecie (Adamed????) albo ostatnia decha ratunku .....

co do rzeczy waznych Valtropinu nie sprzedajemy bo biopartners zerwal 14 kontrkt z producentem wstrzykiwacza angielsie The Medical cos tam ... kontrakt byl na 10 lat a oni tego nie zrobili ... Bioton ma chyab atest na wlasny BioPen ten ktory do insuliny uzywaja i byc moze da sie go zastapic

aha i jeszcze ci powiem ze sie wysililem i zadzonilem do Biotonu z pytaniem czy beda kary umowne za zerwanie kontraktu a oni mnie pytaka kto i co zerwal ... to grzecznie podalem link do strony .... zdebieli ...... now iec jak jeszcze ktos tutaj napisz ze w administracji tylko niekompetentni ludzie pracuja to zabije ..... w spolkach ez jełopy siedza i to w wiekszosci niestety
caabi / 2007-12-19 21:00 / Tysiącznik na forum
narazie jestem bez niego strata podatkowa jest..... teraz czekam.... czuje ze moze byc nizej...
caabi / 2007-12-19 21:02 / Tysiącznik na forum
teraz za bardzo nie mogę pisac..... odezwij się jutro koło 10-tej jak bedziesz mógł.... ta emisja chyba pod inwestycje... pamietaj że mają zagwarantowanę emisję obligacji na 200 mln zł.... w kazdej chwili mogą brac stamtad kase o płynność się nie martw... naprawde.... pozatym jest prokom w razie co wrzuci cos..... bez stresu..
Longterm / 2007-12-19 20:45 / Mostek Zwyciężymy!
Ludzie, wszyscy odważni będą Bogu dziękować że pojawił się kiedyś taki kryzys subprime i dzięki temu mogli jeszcze załapac się na pociąg którda y do nieba odjeżdza...a wszyscy tchórze będą sobie w brodę pluli że posprzedawali...ja znam takich ludzi co sprzedawali w 2005 roku w kwietniu (kiedy ja kupowałem) bo wszyscy mówili że będzie krach...zastanawiam się po co ja to piszę? może powinienem się jak gabrik gdzieś schować w bunkrze i przeczekać?
caabi / 2007-12-19 20:53 / Tysiącznik na forum
longu..... i inni.... choć na GPW jestem dopiero od roku... naprawdę już trochę doświadczyłem..... 3 załamania (jeśli takimi nazwiemy maj 2006 roku, potem kryzys chiński w marcu no i teraz tą besse niby od maja) i wiecie jak na to patrze....... nie obchodzi mnie czy koszami zwalają index.... czy są puste arkusze na K...... to wszystko nie jest ważne...... istotne jest to aby dostosować się do sytuacji... jeśli nie potrafimy teraz zarabiać to chyba warto się zastanowić nad inna strategią..... ja obecnie gram tylko na DT czasem 1/ kapitału... reszta longterm..... zdecydowanie te spadki mnie się podobają... jest szansa kupic dobry papier naprawde tanio..... zobaczcie HTL.... MSZ, LBW i wiele wiele innnych Biotony Echo... to wszystko jest tanie (patrzcie na C/Z chiciazby) i teraz pytanie...... czy one już nigdy (w perspektywie 3 miesięcy... roku.... 3 lat 5 lat) nie wrócą na te poziomy ?? zastanówcie się czy te firmy się nie rozwijają ?? czy je dotyczy subprime.... ?? po za tym że strachliwi wywalają akcje czasem fundy bo potrzebują kase na wypłaty... czy to cokolwiek zmienia ?? odpowieddzie sobie na to pytanie.... i zastanówcie się kupując akcje inwestujecie w firme nie w kurs na gieldzie.... to zadanie inwestora przewidziec przyszlosc spółki a to juz uksztaltuje kurs. PROSTE
Pooh / 2007-12-19 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam.
Hmm... Mam podobne wnioski po ciężkim pół roku walki. Z różnym efektem...
Tak z przymrużeniem oka: ktoś z boku czytając forum w ostatnim czasie mógłby dojść do wniosku, że gra na giełdzie polega na wywaleniu akcji najpóźniej w tydzień od zakupu ;).
Ja zamierzam trzymać jakieś min. 3 lata, dostosowując się, oczywiście do rynku i weryfikując na bieżąco sytuację spółki.
Pzdr.
Kenobi / 2007-12-19 21:00 / Uznany malkontent giełdowy
Dobrze, dobrze, tylko nie zauważyłeś, że rok temu mało kto wspominał o kryzysie nieruchomości, a w sierpniu, przed wybucherm kryzysu kredytów Fed ani słówkiem nie wspominał o zagrożeniach, chociaż dobrze wiedział co będzie.I dziś jest jeszcze gorzej, a ludziom wydaje się, że to nic szczególnego, jak ci turyści, co filmowali dziwne zjawisko tsunami stojąc na balkonie hotelu (filmów tych z parteru raczej nie wydobyto).
Longterm / 2007-12-19 20:57 / Mostek Zwyciężymy!
Caabi a co Ty myślisz że ja jestem taki kozak co wszystkie rozumy pozjadał i nigdy nie wtopił? ja doświadczyłem Elka branego po 53 złote i oglądałem go po 1zł...uwierz mi ja nie jestem dzieckiem hossy...jednak wstałem po ciosach i walcze dalej
SergioZ / 2007-12-19 20:55 / portfel / Leszcz po sezonie
Tak rzecze caabi! Mądre słowa! Popieram i Pozdrawiam!
voodoo child / 2007-12-19 20:44 / "Slight return"
Kiedy jest ostatni dzień żeby zrobiś strate podatkową .
Apropos , coś przycichło , o zniesieniu podatku ;-)
moreta / 83.28.242.* / 2007-12-19 20:55
nikt niczego nie mial zamiaru-to i nie znosi. to sie nazywa polityka.21 - ale to to wiesz.liczysz,ze ktos Ci cos opchnie dla samych strat? Jakis glupek? ..............Dobrze liczysz! /inaczej tej calej zabawy niebyloby/!!!!!!!!!!!!!
Piotreq / 2007-12-19 21:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

21 - ale to to wiesz.liczysz,ze ktos Ci cos opchnie
dla samych strat?


21 grudnia niby ale warto się za to wziąść kilka dni wcześniej. Ja robie tak:
1. Mam akcje X które kupiłem po wyższych cenach.
2. Doupuje odpowiednią ilość akcji w jakimś tam dołku jak mi się wydaje.
3. Sprzedaje akcje z punktu pierwszego jak trochę podskoczy. Często jakieś 2 dni później.

Przy odwrotnej kolejności (najpierw kupno - potem sprzedaż) mogłbym jeszcze dodatkowo stracić. Bo mogę sprzedać taniej niż odkupie.
_wookash_ / 2007-12-19 20:52 / Bywalec forum
a podatek zniesiony nie bédzie...
zagadnienie pewnie powroci z novymi vyborami :]
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-19 20:47
21 grudnia
SergioZ / 2007-12-19 20:50 / portfel / Leszcz po sezonie
Poczekaj przed następnymi wyborami znowu będą znosić....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy