wigometr

max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-16 19:35
oj źle się dzieje zwykle wigometr był ujemnie skolerowany z rzeczywistym stanem giełdy tak w 95% przypadków ostatnie dwa tygodnie trafili ale to się zdarza i zepsutemu zegarowi właściwy czas pokazać przeraża mnie zatem dzisiejszy wynik bo wigometr jest DODATNI a biorąc pprawkę że ostatnimi trafienia mi wyczerpał limit "szczęścia"......
a może do trzech razy sztuka?
co sądzicie
Wyświetlaj:
pero1979 / 77.253.249.* / 2007-11-16 20:55
w sumie u nas tego tygodnia przecena była dosyć konkretna na parkiecie - więc następstwem winno być skorygowanie tych minusów - bo jakaż była przyczyna tej paniki chodzi mi o fundamenty...???
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-16 20:58
na zdrowy rozsądek żadna ot puściły nerwy co słabszym i tyle
pero1979 / 77.253.178.* / 2007-11-16 21:18
ja chciałbym aby tak było co napisałeś (zresztą po cichu w to wierzę), by nastąpił odpływ "leszczy" z gpw bo to by oznaczało sygnał do wzrostów i napływu kapitału
Idyll / 2007-11-16 21:36 / Bywalec forum
Co ty w ogóle masz na myśli pisząc o leszczach? Kogo masz na myśli? Początkujących, bez nich nie przyszłości, inwestujących spekulacyjnie, oni przecież podkręcają "koniunkturę", osoby o słabych nerwawach - "każdy może robić ze swoją kasą co mu się podoba i nie musi zrywać nocy, jak lepiej się poczuje po dokupieniu, to niech odkupuje! O co ci dokładnie chodzi?
pero1979 / 87.205.181.* / 2007-11-16 22:34
"leszcze" to takie osoby, które przy podejmowaniu swoich decyzji kierują się w większości emocjami, ktoś krzyknie że będzie krach i sprzedają na zawał, ktoś mówi hossa to kupują jak szaleni etc...
nie mają/nie trzymają się strategi inwestowania (wydaje mi się że każdy kto inwestuje swój cash jakąś powinien mieć) a ze strategią wiąże się jakiś określony horyzont czasowy - bo jeżeli mówimy o inwestowaniu w fundy akcyjne to nie jest to zabawa na miesiąc, dwa, pół roku, rok, ale wg mnie o wiele dłużej... bo powiedz mi jaka jest różnica jeżeli włożyłeś np 10 koła w fundy i po 5 latach masz np 200% kapitału na plus zarabiając po 40% kapitału rocznie lub jeżeli przez pierwszy rok stracisz 40% kapitału a przez następne zarobisz po 60 kapitału % rocznie??? żadna - efekt ten sam
podejmują decyzję pod wpływem np.reklam - coś jest fajnie zapakowane świeci się to ja też chcę to mieć, myślą że fundy to taka maszynka do robienia pieniędzy i to szybka...

a swoją drogą jesteś "bywalcem na forum" i nie słyszałeś takiego stwierdzenia "jak grubasy tną leszczy" ??? (grubasy - czyt. ludzie z dużą kasą, którzy na giełdzie zęby zjedli...)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy