Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Współczesne rodziny mniej liczne, bo dzieci nie przynoszą dochodu

Współczesne rodziny mniej liczne, bo dzieci nie przynoszą dochodu

Wyświetlaj:
Andre71222 / 95.160.0.* / 2013-04-13 21:48
kiedyś nie było antykoncepcji ani wiedzy - jak ludzi się kochali to rodziły się dzieci, nikt nie planował
memk / 83.23.95.* / 2013-04-13 21:39
W naszym familoku mamy 12-ro dzieci. Dwójka nie ma pracy. Moglibyśmy urodzić jeszcze ze 20-ro.Skąd robota dla nich ? Kogoś pogięło.
Z tego może wojna by była ?
Pilsener / 2013-04-13 20:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
...bo kiedyś... Kiedyś gospodarki się rozwijały po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent rocznie więc praca była nie tylko dla dzieci ale i dla emigrantów z innych krajów.

Dzisiaj socjalizm zabił zarówno gospodarczy rozwój jak i tradycyjny model rodziny i państwa polegający na tym, że każdy pracuje na siebie. A ja nie jestem królikiem, nie będę się mnożył tylko dlatego, że jakiś populista mi tak każe albo da 1000 becikowego zabierając wcześniej 10 razy tyle.

To błędne koło biedy, bo im więcej ludzie oddają państwu tym mniej mają pieniędzy więc znów liczą na pomoc państwa a płacą mniejsze podatki i tak w kółko, aż podatki będą 100% jak w Korei Północnej i pomimo miliona urzędników dbających o "sprawiedliwość społeczną" będziemy jedli trawę.

Nie skażę swoich dzieci na polskie obywatelsko, nie jestem aż takim draniem.
menda2 / 83.7.220.* / 2013-04-13 20:24
Dzieci były zabezpieczeniem na starość i dlatego ludzie chcieli je mieć. I to nie w jednej sztuce, ale kilku - na wszelki wypadek. Taka dywersyfikacja ryzyka.

Teraz państwo przez całe życie kosi z szaraków wysokie haracze by na starość wypłacać im bardzo nędzną emeryturę, bo przy okazji z ich składek utrzymuje masę darmozjadów oraz uprzywilejowanych emerytalnie pasożytów.

Dlatego młodych zwyczajnie nie stać na dzieci, bo utrzymują właśnie te całe bandy jełopów zamiast móc łożyć te pieniądze na własne potomstwo.

Z drugiej strony młodzi mają świadomość tego, że jednak nędzną bo nędzną, ale jednak emeryturę dostaną, więc dodatkowo demotywuje ich to do posiadania dzieci.

Przecież to takie kur* proste, a debile u góry ciągle w kółko p***** co by tu zmienić, żeby poprawić demografię. Na przykład taki Kaczyński ciągle drze ryja, że dzietność spada, a z drugiej strony jest pierwszy, żeby rozdawać nowe przywileje i utrzymywać te już istniejące. A kto ma na te przywileje robić? Oczywiście ci, którzy mogliby mieć dzieci, gdyby tacy socjalistyczni debile nie wydzierali im kasy na utrzymanie pasożytów!
tomcio_paluch / 2013-04-13 22:56 / Bywalec forum
Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że wszystkiemu winien Kaczyński. Te dzisiejsze burze to też przez Kaczyńskiego.
straight / 209.6.64.* / 2013-04-13 19:14
Co on opowiada? Te rozberbelone nieroby to ma byc jakosc. Rodzice o wiele mniej przykladaja sie do wychowywania dzieci. Teraz je choduja. Pieniadze to nie wszystko!!!

Najnowsze wpisy