Forum Forum finansoweInne

Współpraca z doradcą

Współpraca z doradcą

mymyler / 83.31.212.* / 2017-01-25 10:53
Witam. Chciałbym sie dowiedzieć, czy warto podejmować współpracę na zasadzie doradca-doradca. Działam już na rynku trochę czasu, mam spore portfolio klientów, z którymi współpracuję, ale powiedzmy nie jestem w stanie ich obsłużyć. Szukałbym więc takiej osoby, z którą mógłbym podjąć współpracę (warszawa i okolice).
szklarek / 2017-01-25 11:06
Chodzi o doradztwo finansowe ? Dość specyficzna dziedzina, bo relacja klient- doradca jest dość 'intymna' i olbrzymie znaczenie ma tu zaufanie. To trochę tak jak ze swoim kardiologiem czy ginekologiem (jak sobie wyobrażam).

Zasadniczo moim zdaniem warto- bo ostatecznie wygeneruje większe przychody czy zwiększy zakres działalności.
Kluczowa jest odpowiedź, czy współpraca ma być ścisła (spółka cywilna) z określonym podziałem przychodów. Czy też luźna, na zasadzie podsyłania klientów 'nadmiarowych' drugiemu doradcy za prowizję.

Nawet w tej drugiej opcji wymaga to jednak przetestowania drugiego doradcy. Bo nawet w tej drugiej opcji jeśli będzie nieprofesjonalny - zniszczy renomę również Pana, więc z czasem będzie Pan miał niedobór i odchudzone portfolio- mimo, że niezadowoleni klienci nie będą obsługiwania przez Pana, a jedynie odesłani z poleceniem...

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: