Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wstrząsające dane dotyczące OFE

Wstrząsające dane dotyczące OFE

Money.pl / 2014-07-03 13:35
Komentarze do wiadomości: Wstrząsające dane dotyczące OFE.
Wyświetlaj:
KatarzynaAgata / 2014-07-26 17:09 / portfel
Niestety zakaz reklam otwartych funduszy emerytalnych to celowe zagranie rządu, by jak najmniejsza liczba uprawnionych Polaków dokonało tego wyboru. I jak widać nieświadomość i niewiedza (mimo, iż reforma trwa od 1999 roku jest porażająca). Walka o byt dzisiaj przesłania perspektywę emerytalną. I jak już dziś oszczędzamy na różnych wydatkach, to jak będzie wyglądało życie na emeryturze, przy połowie mniejszych pieniądzach? Wybór OFE jest koniecznością, jeżeli nie chcemy, by rząd łatał tymi pieniędzmi dziur, które zrobił.
bozia / 83.144.87.* / 2014-07-03 23:08
co za roznica, skoro i tak zabiora te pieniadze?
Karauff410 / 89.67.84.* / 2014-07-03 19:04
Jezeli nie pozostaniemy w OFE, to stracimy wszyscy: biedni, bogaci, głupi, mądrzy, dziennikarze, ekonomiści. A to dlatego,że w OFE mamy już tylko akcje. Jeżeli zabraknie naszych pieniedzy w OFE, to tąpnie giełda, a wraz z nią nasze akcje w OFE. Bo nasza decyzja dotyczy tylko nowych składek. Nie wiem dlaczego nikt o tym nie pisze.
Czarna Chmura............ / 83.24.161.* / 2014-07-09 11:25
To bardzo proste; Państwo zamiast zabierać ludziom pieniądze i przekazywać je do zusu lub ofe, powinno te pieniądze zostawić ludziom. Co za różnica, czy rabuje nas zus, czy ofe. Rabunek to rabunek.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-07-03 17:16
ZUS nie ma żadnych pieniędzy tylko długi.

Tuska zwyczajnie okrada przyszłych emerytów. W 2020 r. idę o zakład ze długi Polski będzie większy od dzisiejszego o 300 mld zł. Polaków rodzi się coraz mniej. Wniosek. Większe długi Państwa będą przypadać na mniejsza liczbę obywateli. Państwo aby móc obslugiwac te długi na 100% zacznie obcinać emerytury poprzez kasowanie zapisóa na kontach w ZUS (ZUS nie ma pieniędzy i dostaje około 60 mld dotacji z budżetu). To Tuska już nie będzie interesować. A Polacy za kilka lat się obudzą? Zapóźno.
jfk. / 31.174.193.* / 2014-07-03 17:06
Skoro to takie zło to mam pytanie - czy ludzie odpowiedzialni za pomysł z OFE zostaną bezkarni. Kto zna nazwiska głównych zdrajców? Oni muszą za to zapłacić!!!!
akbar / 91.233.199.* / 2014-07-03 16:21
DOPÓKI MINISTERSTWO FINANSÓW NIE UJAWNI 15-letnich PASYWÓW OFE NIE POWINIEN NIK ZAPISAĆ SIĘ DO OFE!!!.
OFE tylko okrada ludzi pracy i funduje im do spłaty ogromne długi i tyle.
zygfryd II / 87.205.249.* / 2014-07-03 15:16
Raz wybrałem i nie mogłem się wycofać z tego g... Ile tych funduszy było na początku ? Była między nimi jakaś konkurencja , różne stopy zwrotu itd ? Nie ! Doiły tylko przymusową kasę i transferowały za granicę. Stąd tak niewielu widzi w OFE jakąś szansę na lepszą emeryturę . Proszę o PR z OFE o niekomentowanie tego postu chyba że pokażecie jakiś argument na przekonanie mnie do powrotu.
Poza tym wstrząs to jest dla zarządów funduszy bo koniec z kasą.
tomcio_paluch / 2014-07-03 15:59 / Bywalec forum
Odpowiedź jest nie wprost. Subkonto w ZUS czy nie, to i tak obiecanki cacanki, bo oparte na bieżących zobowiązaniach budżetu. Jeśli za kilka lat budżet się nie domknie z uwagi na przekroczenie długu publicznego będą konieczne cięcia. Pierwszymi do golenia będą emeryci. OFE w dobie kryzysu (nadal w nim tkwimy) nie obiecuje złotych gór, ale ma z pewnością prawdziwsze pieniądze. Nasza giełda jest od kilku lat na minimach wieloletnich, kiedyś musi odbić, a wówczas relacje wartości składek w OFE i ZUS mogą okazać się bardzo zróżnicowane i to z pewnością nie na korzyść ZUS.
grau46 / 176.115.26.* / 2014-07-03 16:40
W sumie chyba jest to bez znaczenia, bo emerytura i tak wypłacana ma być z ZUS. OFE więc przeleją kasę do ZUS ... a tam nasze pieniądze może spotkać waloryzacja w dół.

Nie ma się czym podniecać. Ładujcie kasę do skarpety lub w biżuterię, bo w bankach może się powtórzyć scenariusz z Cypru.
dgen / 2014-07-03 14:58 / Tysiącznik na forum
raz juz raz zapisałem sie do ofe - złozyłem oświadczenie woli i zgodnie z prawem podpisałem stosowne dokumenty

czy ponownie muszę pisemnie potwierdzać, że chcę należeć do ofe / co na to litera i logika prawa ?

czy za rok, dwa , pięć lat znowu rząd będzie wymagał ode mnie pisemnego potwierdzenia już raz złożonego (i nieodwołanego) oświadczenia woli ?

dodaję, że od przystąpienia do ofe posiadam pełną zdolność do czynności prawnych i w międzyczasie nie zostałem pozbawiony praw publicznych oraz nie zostałem sądownie ubezwłasnowolniony !
grau46 / 176.115.26.* / 2014-07-03 16:43
Też mnie to oburza że pytają po raz drugi o to samo i trzeba składać oświadczenie woli. Ale geronci z Trybunału Konstytucyjnego orzekli, że to zgodne z prawem i zgodne ze zwyczajami krajów o rozwiniętej demokracji. I co im zrobisz?
Dla mnie to oczywiste bezprawie.
Miro z Florydy z kolesiami / 46.127.114.* / 2014-07-03 13:41
I slusznie. Przekazanie pieniedzy do ZUS jest rowne wrzuceniu pieniedzy w nieograniczona otchlan!
A moze autor artykulu bylby iprzejmy napisac dlaczego jest to wstrzasajace? Pomoge: to jest wylacznie wstrzasajace dla[...] gdyz to rujnuje ich zlodziejskie zapedy na prywatne pieniadze obywateli.


### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Z13 / 83.6.233.* / 2014-07-03 15:12
NIEOGRANICZONĄ OTCHŁANIĄ TO JEST GPW W KTOREJ OFE TOPIŁY PIENIĄDZE.POPATRZ NA INDEKSY .
Józek z Pcimia / 46.170.16.* / 2014-07-03 14:54
Cieszysz się, że nie ma chętnych na pozostanie w OFE. Z drugiej strony postrzegasz ZUS jako nieograniczoną otchłań.
Uważasz, że tak mała liczba chętnych na pozostanie w OFE jest wstrząsająca dla rządu i go rujnuje, a przecież właśnie o to rządowi chodziło, aby jak najmniej zostało w OFE.
Chłopie, piszesz p******* - najwyraźniej nie masz bladego pojęcia o tym, co się dzieje w sprawie OFE, nie mówiąc o tym, że nawet nie rozumiesz prostego i krótkiego tekstu.
Zostań na Florydzie z kolesiami...
vczadadfv / 87.205.94.* / 2014-07-03 13:38
Cóż gdyby domyślna opcja była przeeciwna to(nie złoźenie oświadczenia, powoduje, że zostajemy w OFE) to wynik byłby inny. Po drugie 90% ludzi ma to w du...e. Poand to zakazali reklam ofe, informmowania i tyle- dokładnie o to rządowi chodziło. Składki w Zus są dziedziczone? Wow, ja po moim ojciu nie dostałem ani grosza!!!- BO coś tam 2 dni zabrakło itd. barvo ;-)
H Szatkowski / 2014-07-03 20:10
Z subkonta- są identycznie jak w OFE tj. zgodnie z tym, czy ubezpieczony wskazał uposażonego i czy jest w związku małżeńskim.

Tyle, że subkonta istnieją dopiero od maja 2011 r.
Ty poza tym wspominasz o rencie rodzinnej, czyli świadczeniu z ub. rentowego- które jednak w wielu przypadkach w praktyce można uznać za 'dziedziczenie' z ZUS, bo co za różnica dla rodziny, z jakiej szufladki są pieniądze.
Tyle, że tu warunki musi spełnić i zmarły, i rodzina.
mmx / 2014-07-03 13:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
(państwowej) nawet marzyć nie mogą
ron2000 / 79.185.213.* / 2014-07-03 13:35
Większość wie, że za nasze "składki" dobrze bawią się politycy. Nie wierzę, żeby ten system przetrwał 20-30 lat. Tylko indywidualny system kapitałowy ma sens, a i to przy inwestycji w metale szlachetne, a nie w niewiele wart pieniądz fiducjarny.

Najnowsze wpisy