Forum Forum prawnePracy

Wygrana w sądzie z ZUS - sąd władza absolutna?

Wygrana w sądzie z ZUS - sąd władza absolutna?

Ewa 2234 / 193.188.198.* / 2015-11-05 10:08
Witam, mam takie pytanie, od 4 lat prowadzę DG i w styczniu tego roku spóźniłam się ze składkami i wypadłam z ubezpieczenia - czego nawet nie byłam świadoma, płaciłam składki nadal i po 3 kolejnych znów stałam się ubezpieczona. Pech chciał,że w maju również moja składka dotarła po terminie z winy banku, o czym nawet nie wiedziałam póki nie dowiedziałam się ,że jestem w ciąży i nie przeszłam na L4. Dostałam odmowę zasiłku, napisałam prośbę o przywrócenie terminu (udowodniłam,że to z winy banku) ale odpowiedź odmowna.Finalnie sprawa trafiła do sądu.

Wczoraj była rozprawa, zapadł wyrok i sędzia przyznał mi rację czyli wygrałam i tutaj nurtująca mnie kwestia.

Wyrok był krótki-cofnął decyzję zusu jeśli chodzi o maj ALE w uzasadnieniu wyroku była jeszcze też mowa o tym styczniu.sędzia wyjaśnił tam,że ZUS już wtedy nie powinien mnie wykluczać z ubezpieczenia. Wyszliśmy z sali a adwokat mi tłumaczy,że sędzia mało,że przywrócił maj to jeszcze styczeń-czy to możliwe jeśli nie było o to wnioskowane? Czekamy teraz na pisemne uzasadnienie i wyrok ale zastanawiam się czy my to dobrze zrozumieliśmy.

Oczywiście fajnie, ja nie mam nic przeciwko ale zastanawiam się czy sąd ma aż taką władzę,że może narzucić zarówno mi jak i ZUSowi coś co nawet nie było przedmiotem sprawy? Jeśli ja za ten styczeń nie wnosiłam o objęcie ubezpieczeniem to ZUS bez mojego wniosku może to zrobić, na podstawie uzasadnienia i sugestii sądu? w czasie rozprawy sąd pytał czy ja starałam się przywrócić ten styczeń, powiedziałam,że nie i nie jest mi to do niczego potrzebne-skupiłam się tylko na tym maju.

Ja się cieszę z tego wyroku ale zaleciało dyktaturą i jako prawie 40 letnia kobieta poczułam się jakbym żyła w Państwie gdzie sąd ma władze absolutną, wie lepiej ode mnie co jest dla mnie dobre i nawet zarządził moimi składkami/ubezpieczeniem wbrew mojej woli.Czy to możliwe?
Wyświetlaj:
Justi222 / 185.157.14.* / 2021-03-24 16:29
Faktycznie jeśli chodzi o sprawy przeciwko ZUS to nie należą one do najłatwiejszych. Ale na pewno świetnie radzi sobie w nich Pan Tomasz Tomaszczyk. Ogromna wiedza i doświadczenie są jego dużym atutem a to przekłada się na skuteczność i wygrane sprawy.
nalpal / 5.173.176.* / 2021-02-25 10:02
Nawet z najbardziej skomplikowanymi sprawami radzą sobie adwokacki z kancelarii Cejrowski z Gdańska. Mam z nimi dobre doświadczenia.
KlaraJ / 185.157.14.* / 2020-07-07 14:58
Wiem, że na pewno sporo doświadczenie w sprawach z ZUSem ma Pan Tomasz Tomaszczyk więc polecałabym konsultację. Na pewno podpowie co robić dalej a w razie czego pomoże z papierologią.
serbkapola / 77.254.32.* / 2020-06-28 17:37
Oj tak, to nie była łatwa przeprawa, ale dobry adwokat zrobił swoje. Postawiłam na kancelarię Cejrowski, która miała doświadczenie w takich sprawach. Musiałam być pewna, że wszystko zakończy się dobrze dla mnie.
daro491 / 87.239.222.* / 2020-02-26 21:55
z dobrym prawnikiem znającym się na przepisach ZUS ma się szansę wygrać lub uniknąć przegranej, jeśli od początku wiemy na czym stoimy, polecam w tej kwestii mecenasa Tomaszczyka z JST z Warszawy, dobry specjalista
Emilia907 / 185.139.41.* / 2020-01-29 09:29
też mi się wyaje, że na ZUS to trzeba iśc z Tomaszczykiem, adwokat nie do zagięcia w tego typu, nawet zawiłych, sprawach
GrzesiekJ / 185.157.14.* / 2020-01-28 20:00
A to prawda, sprawy z ZUS potrafią wykończyć nerwowo dlatego warto mieć po swojej stronie dobrego prawnika. U mnie żona też miała podobny problem i korzystaliśmy z pomocy Pana Tomaszczyk- świetny specjalista, doświadczony i skuteczny.
Wojciech Jarząb / 87.239.222.* / 2019-12-21 17:19
też miałem przepychanki z ZUS-em... ile to mnie nerwów kosztowało to tylko ja wiem! szkoda, że wtedy nie skorzystałem z pomocy jakiegoś prawnika, to by to na pewno szybciej poszło... kolega z pracy korzystał z usług kancelarii JST z Warszawy i wypłacili mu potrącone pieniądze po 2 miesiącach od złożenia wniosku, a ja musiałem się z nimi spierać ponad rok!
KlaraJ / 185.157.12.* / 2019-10-08 19:58
To prawda, w sprawie przeciwko ZUs warto mieć po swojej stronie dobrego i doświadczonego prawnika, który wie co robi. Ja akurat z czystym sumieniem mogę polecić Pana Tomaszczyk z kancelarii JST- na prawdę zna się na prawie i ciężko go zagiąć.
hermmes / 78.159.99.* / 2019-09-25 20:52
Jeżeli chodzi o tego typu sprawy, to najlepiej udać się do kogoś kto ma doświadczenie i przede wszystkim kompetencje. Jeżeli chodzi o mnie, to mogę polecić Ci Annę Legieć. W kwestiach natury prawnej nie znam nikogo lepszego.
oktawianmicz / 178.37.235.* / 2019-09-24 16:27
Absolutnie się zgadzam! jest możliwe żeby z nimi wygrać, jeśli pan Cejrowski jest taki dobry, to pewnie niedługo i mi przyjdzie się do niego zgłosić, bo zabrali mi rentę po tylu latach!
Tinka179 / 91.221.27.* / 2019-04-16 14:31
Z ZUSem jak najbardziej można wygrać! Jestem tego dowodem, fakt, że miałam świetnego adwokata - pana Pawła Cejrowskiego dowodzi tego, że nawet z ZUSem można wygrać, choć wielu w to wątpi;)

Najnowsze wpisy