Forum Forum inwestycyjneForex

Wymiana waluty - podstawy ;)

Wymiana waluty - podstawy ;)

Drewicz / 2012-04-26 00:06
Hej,
Od pewnego czasu czytam artykuły ze strony Money.pl o walutach.

Czy kupując dolary i wymieniając na PLN kurs dolara się wzmocni(będzie droższy w PLN, dla
przykładu zamiast 3,19 będzie kosztować 3,20?)- Oczywiście wiem, że wymieniając parę tysięcy
nic się nie zmieni, ale interesuje mnie to czy to wogólę w ten sposób działa. :)

2. Tak bardzo prostym językiem, dlaczego np wzrost akcji firmy Apple (pochodzącej i mającej
główny rynek w USA), wpływa pozytywnie na wartość polskiej waluty?
Wyświetlaj:
Leszekkosta / 83.16.197.* / 2018-07-07 10:42
polecam Nordiqa.com lub dobrykantor.pl
nie_zartuj_prosze / 199.64.72.* / 2012-04-26 16:33
forex teoretycznie powinien działać jak giełda - czyli tabela chętnych do kupna i chętnych do sprzedaży a cena kształtować się powinna na "styku" tych tabel, czyli w miejscu gdzie istnieją kupujący którzy chcą kupić a jednocześnie istnieją sprzedający którzy chcą sprzedać. W momencie, kiedy sprzedający po danej cenie się skończą zaczną być skupowani sprzedający którzy oferowali wyższą cenę a do kupna (transakcji) dojdzie, gdy pojawią się kupujący, którzy chcą kupić po tej cenie. Oczywiście priorytet mają ci, którzy złożyli zlecenia pierwsi.
sssssss / 178.37.155.* / 2012-04-27 12:09
OK, dzieki, już coś wiem. ;)
nie_zartuj_prosze / 86.147.69.* / 2012-04-30 23:50
Czasami uda mi się napisać coś z sensem :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy