Forum Forum finansoweKredyty

Wyrabianie historii kredytowej - jak zacząć?

Wyrabianie historii kredytowej - jak zacząć?

Elokwent / 2007-06-28 19:09
Witam
Chciałbym zapytać jak najlepiej zacząć historie kredytową. Myślę o wzięciu kredytu na zakup działki budowlanej w przeciągu 24-36 msc. Czy warto wcześniej wziąć kredyt np. na telewizor lub wymianę drzwi w mieszkaniu? Po spłacie tak niewielkiego kredytu (2000-3000 zł) zostanę wpisany do BIK-u, a to zawsze coś.
Jakiego rzędu kwoty kredytu brane są pod uwagę przy sprawdzaniu zdolności kredytowej? Jakie kredyty są "najmilej" widziane? Gotówka, hipoteczne?
Jak banki patrzą na karty kredytowe? Może wzięcie kk i późniejsze zakupy i spłaty (oczywiście w terminie) zbudują mi podstawy historii kredytowej?
Proszę o radę
Wyświetlaj:
Jagna Halus / 193.106.131.* / 2018-06-26 13:23
Na wasze pytania w tym temacie wyczerpująca odpowiedź znajdziecie na
http://lista-firm.com.pl/forum/jak-naprawic-historie-zdolnosc-kredytowa
and2 / 83.19.201.* / 2007-08-10 08:32
Załuż konto osobiste w dobrym banku np mBank, Raiffeisen, PKO BP liczą się stałe wpływy na konto i terminowa spłata zobowiazań np karty kredytowej i umiejetność korzystania z produktów bankowych
wolny człowiek / 83.27.47.* / 2007-08-09 10:21
Podpowiem zupełnie poważnie. Proszę o to spytać Pana Andrzeja Leppera i wielu członków jego partii. Kariery rozpoczynali od kredytów. Jak niektórzy skończyli to już zupełnie inna historia.
Renumious / 2007-08-09 07:17 / portfel / "GPW Kmiot"
Witam,
zastanawiam się nad tym dlaczego aż tak bardzo zalezy Panu na "zaczęciu" historii kredytowej. Większość banków udziela kredytów hipotecznych na zakup działki nowicjuszom kredytowym i w procedurach kredytowych kryterium dot. historii kredytowej jest znaczace ale tylko pod katem żetelności/niezetelności płatniczej pot. kredytobiorcy. Naturalnie są pewne opcje specjalne oferowane przez banki które mogą wiązać się z oznaczeniem wyższym ratingiem klienta a nawet decydować o przyznaniu kredytu klientowi z "jakąś"oczywiscie pozytywną historią kredytową, ale są to rzadkie sytuacje (np. GE Money z kredytem w PLN z odroczeniem splaty kapitału). Polecam nie brać kredytów konsumpcyjnych na siłę, bo to nie ma po prostu sensu.

Pzdr
groszek_ona / 213.238.95.* / 2007-08-08 18:04
Regulamin forum
mauatt / 2007-08-08 22:21
hehe, to się Pani popisała z tym BIKiem ;) jeśli doradcy w państwa firmie mają taką samą wiedzę jaką Pani zaprezentowła powyżej to życzę powodzenia w zdobywaniu naiwnych klientów ;p szkoda, że nie napisała Pani nazwy firmy dla której pracuje, wiadome by było kogo unikać, za takie porady, nawet bezpłatne, to ja dziekuję ;)

Wyjaśniając, BIK to nie tylko baza nierzetelnych klientów, w BIKu wpisani są wszyscy klienci banków/skoków, którzy korzystali z kredytu (dane przechowywane są do 5 lat wstecz), bez względu na to czy kredyt był spłacany terminowo, czy występowały zaległości. Poza historią kredytową klientów, BIK gromadzi dane dotyczące zapytań klientów o kredyt, także można zostać wpisanym do BIK nawet jeśli nie korzystało się z kredytu w żadnym banku.

Pozdrawiam,
Lucek_30 / 83.31.52.* / 2007-08-09 21:38
Prawdą jest również, że niektóre banki przychylnym okiem patrzą na ludzi, którzy już jakis kredyt poprzednio spałcili w terminie. Dzięki temu ma się ułatwione procedury przy zaciaganiu kolejnego kredytu (tak jest m.in. w dom banku). Ale jakby było tak, że trzeba mieć za sobą jakis kredyt, żeby móc zaciagnac kredyt hipteczny to 90% osób by nie kupiło mieszkań za kredyty
Elokwent / 2007-10-08 00:18 / portfel
Dziękuję za wpisy.
Niestety jako student, który nie ma uregulowanego stosunku do służby wojskowej nie mogę otrzymać kredytu hipotecznego. Bez względu na to ile zarabiam. Szkoda. Kiedyś słyszałem o czymś takim jak ubezpieczenie przed ewentualną służbą wojskową w kredycie. Niestety Pani w ING o czymś takim nie słyszała.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: