Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wyraźniejszy ruch w górę

Wyraźniejszy ruch w górę

Money.pl / 2006-03-15 19:11
Komentarze do wiadomości: Wyraźniejszy ruch w górę.
Wyświetlaj:
Romi / 2006-03-16 15:56 / portfel / Koci Tata
Wieci skąd takie obroty na jago i taki spadek?
koki / 2006-03-16 16:47 / Bywalec forum
jak możesz to dokup, i jak trochę spadnie nie panikuj>)))
koki / 2006-03-16 16:48 / Bywalec forum
z Jago bedzie dobrze
Kane / 2006-03-17 00:27 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
ja też mam takie wrażenie, że to nie koniec wzrostów na Jago. Kto znużony trzymaniem papieru - pozbywa się, stąd ta zniżka kursu. Kupiłem trochę Jago dzisiaj i liczę, ze nie stracę - czy słusznie, jak zwykle czas pokaże :)
ravdrab / 2006-03-17 01:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a jakto żeż??
mix / 83.15.8.* / 2006-03-16 14:00
czy Swissmed podciagnie sie po upadku??
Romi / 2006-03-16 14:41 / portfel / Koci Tata
Ja mam swissmed i swissmed pp ale głównie to mam kase i sie wacham czy już na dobre wejść w akcje

Swissmed napewno stuknie do góry to kwestia czasu
pabloo83 / 2006-03-16 10:41 / Bywalec forum
Czyżby PRÓCHNIK w końcu daj znak ze istnieje.Powolne wzrosty...
Pamietam jak Próchnik sięgnął pułapu 2,10 zł ach to były czasy....
Nova / 81.18.202.* / 2006-03-16 10:12
Szukam, szukam i niegdzie nie udało mi się znaleźć tej informacji. Z góry dzięki.
mix / 83.15.8.* / 2006-03-16 10:18
a to prawo poboru to co sygnalizuje?? moze to glupie pytanie ale dopiero sie ucze:/ pozdr
Robbi / 2006-03-16 10:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak je masz to masz prawo kupić akcje po cenie emisyjnej. np. dla Alchemi za jedno PP możesz kupić 4 akcje po 1,3zł.
mix / 83.15.8.* / 2006-03-16 10:50
wiec jesli bede te PP dla jakiejs spolki to tak jak w przypadQ Alchemii jej akcje gwaltownie spadna z ceny??:|
Robbi / 2006-03-16 11:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To zależy od wartości samych akcji i ilości akcji za jedną PP. Dla przykładu ja kupowałem akcje alchemii w końcówce roku 2005 na samym szczycie po 153zł , sprzedałem je pod koniec lutego po 62,3 co dało prawie 60% straty. Ale we wtorek na otwarciu sprzedałem również PP po 149zł. W sumie mój zysk wyniósł ponad 30%. Więc spadek ceny alchemi wynika z tego że na rynku jest 4 razy więcej akcji, a strata ich wartości jest iluzoryczna.
mix / 83.15.8.* / 2006-03-16 12:15
Teraz rozumiem:) dzieki za uswiadomienie;) jak mozesz to napisz jak mozna uzyskac PP??
Robbi / 2006-03-16 12:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Identycznie jak dewidendę. Ustalony jest dzień w którym przyznawane jest PP (musisz posiadać akcje na koncie po sesji tego dnia, wiec musisz kupić 3 dni wcześniej, a sprzedać najwcześniej na drugi dzień), potem kurs z reguły spada, później z reguły po kilku, kilkunastu dniach PP są notowane przez kilka dni na parkiecie, możne je wtedy sprzedać, lub poczekać na zapisy i zapisać się na zakup akcji po cenie emisyjnej.
Cansas_ / 2006-03-16 14:59 / Bywalec forum
Hm wladowalem sie w alchemie dzis po ciekawym info, ale juz nie bede mial PP poniewaz przyznawanie bylo jakis czas temu (teraz sa notowane na GPW PP ktore do 28.03 mozna zamieniac na akcje). Zgadza sie? :)

Nie zebym mial zamiar alchemie trzymac do 28.03, ale bylbym wdzieczny za pomoc bo to pierwsze moje PP od ktorego nie uciekam :P
Dzieki z gory.
Robbi / 2006-03-17 00:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W zasadzie zgadza się.
Cansas_ / 2006-03-16 15:54 / Bywalec forum
Jeszcze jedno pytanko jak mozna - w dniu, w ktorym PP zamienia sie na akcje (w przypadku alchemii bedzie w obrocie 4x wiecej akcji) cena otwarcia w dniu 28 marca drastycznie zleci na otwarciu, aby potem w ciagu dnia ostro odbijac (tak przynajmniej wtapialem na gancie).
Zgadza sie? Kurs musi zareagowac na czterokrotnie wieksza liczbe akcji?
Robbi / 2006-03-17 00:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kurs zareagował już na drugi dzień po przyznaniu PP. Natomiast po połączeniu nowych akcji ze starymi, a właściwie po dopuszczeniu ich do obrotu wszystko zależeć będzie od ich posiadaczy. Jeśli uznają że już zarobili (ewentualnie stracili i więcej nie chcą) to zaczną sprzedawać i to właśnie może pociągnąć kurs w dół. Może być sytuacja zgoła odwrotna jeśli np. do tego dnia kurs będzie spadał, to później może pojawić się więcej inwestorów którzy będą chcieli tanio dokupić, lub spekulantów którzy będą chcieli uśrednić. Nikt tego nie jest w stanie przewidzieć. Ja miałem PP alchemi i capital. PP capitala spadało od samego otwarcia przez cały czas poza chyba ostatnim dniem notowania, natomiast alchemia po otwarciu rosła by dopiero na drugi dzień spaść, a dziś znowu UP.
Cansas_ / 2006-03-17 18:42 / Bywalec forum
W sumie juz niewazne, pozbylem sie Alchemii na rzecz Tety (znowu tetka hehe...)
A poobserwuje jak sie bedzie zachowywac alchemia, w koncu Karkosik wie jak robic zeby zarobic a sie nie urobic ;)
W kazdym razie dziekuje za pomoc.
ravdrab / 2006-03-19 23:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zadziwiasz mnie!!!
Romi / 2006-03-16 09:42 / portfel / Koci Tata
Witam wszystkich
Powodzenia w dzisiejszej sesji
A2 / 2006-03-16 08:27 / Spekulantka
Ja mam :getin( nie zarobilam od 3 miesiecy) idma30% portfela i zarobilam 50% , barlinek, unimila(skupuje) Hoge(skupuje bo wiem , jakie ma perspektywy, TVN (obecnie trace), Comarch(ostro zarabiam), Ciech z perspektywami)i elektrim dla podniesienia adrenaliny)) Poluje na tania Beta_com))))i poszukuje innych walorow) aby wreszcie sie cóś dzialo))
orzeł / 2006-03-16 08:11 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
MOja ośmioletnia córka jak prawię jej morały czasem rzuci do mnie tata nie filozuj już daj spokój :)
tak więc filozował nie będę :) ale :
bywają na giełdzie i takie momenty jak ten ostatnio kiedy siły niedźwiedzie i bycze stoją armią o sile prawie sobie równej :) a wtedy :(nie piszę o kontraktach bo jak Batman słusznie zaznaczył tu można zarabiać na wzrostach i spadkach - no może zapomniał dodać że można i na wzrostach tracić:) jeśli o tym pisał to sorki) no więc wtedy :
CI którzy sprzedali wcześniej akcje czekają na spadki a gdy ich rozmiar ich nie zadawala zaczynają nerwowo przebierać nóżkami że może jednak nie opłacało się opuszczać parkietu :)
są jednak tacy którzy ciągle tańczą (ja tak właśnie) i np wykorzystali ten czas do zmian partnerek (ja częściowo tak zrobiłem) wychodząc z założenia że wyjście i odkupienie papieru po -5 nie ma sensu bo trudne (prawie niemożliwe) Przecież sami wiecie jak ciężko łapie się górki i dołki :) (Strokuś też kiedyś o tym pisał:)
PIszę to po to byście starali się (to taka prośba) nie pisać rzeczy typu a nie mówiłem że to koniec spadków (po jednej sesji wzrostowej) itp bo nasze "nie mówiłem" już następnego dnia może być warte tylko zaniemówienia jeśli sytuacja się odwróci :)
Batman wyjaśnie CI dlaczego ludzie się nieco niepokoją (choć to ich nie usprawiedliwia) tym co się dzieje na forum.
Kiedyś miało ono inną formułę a i wartość zapewne także :) jeśli ktoś śledził przez np 3 miesiące to co pisaliśmy tutaj w gronie najpierw kilku osób mógł się szybko zorientować (będąc nawet tylko średnio inteligentnym) że ma do czynienia z ludźmi którym zachciało się tak czysto homosapiensowo powymieniać się prawdą, jakiego by ta nie była koloru. W tych popapranych czasach myślę, że wartość tego instrumentu na giełdzie była by olbrzymia (prawie bezcenna) - tak mi się sądzi. I tak się właśnie działo, że pisząc co mamy (najczęściej w czasie rzeczywistym co kupujemy co sprzedajemy ) pokazywaliśmy (często wystawiając się pewnie i na naigrywanie gdy traciliśmy kasę) co robimy, jaka jest nasza wizja przyszłości. To powodowało że dla czytaczy byliśmy "jacyś" jakośtam określeni, z jakiegoś powodu charakterystyczni. Teraz rolę dominującą zaczęła przejmować teoria (a tej moim skromnym zdaniem w wirtualnej przestrzeni niezmiernie dużo) Oczywiście podawanie linków do ciekawych stronek to rewelka ale ...................... no właśnie ale to chyba wystarczy.(ja też kilka razy skorzystałem z podanych przez CIebie i dziękuję)
Myślę sobie że wszyscy lubimy prawdę (nawet Ci którzy uwielbiają kłamać) i dlatego to miejsce stało się jakośtam popularne:) taką mam nadzieję że właśnie dlatego:)
Batman mam propozycję :
myślę że każdy ciekaw jest jak wybierasz moment do rzeczywistego zakupu (ja często nie mogę sie dogadać z jedną spółką ....... chętnie się dowiem jak Ty to robisz z całym indeksem) podobnie chętnie zerknę kiedy zamykasz pozycję (co Cię do tego skłania) czy tylko komentarz Strokiego o 19.38 (ale to zamknięcia pozycji w dniu następnym rozumiem?:)
Myślę że to jest troszkę tak że ludzie przychodzą do tego samego sklepu a dostają coś innego (całkowita zmiana asortymentu) a nie jeden bardzo cenny (Twoje posty) towar więcej :):):) ja ponieważ nieśmiały jestem to się czuję przytłoczony - tak szczerze :)
pozdrawiam i czekam na KONTRAKTBROTHERA (tak na żywca po męsku:)
ps fajnie że jesteś bo brakowało wyrtawnego znawcy temtu kontraktów

mam : unimil,pbg,idm (mniej i dziś raczej wychodzę), mostwar,techmex,mni,wandę,lubawkę(dla pikanterii:),zozolki,pep (Pepe wróć),variata (sprzedawałem sprzedawałem i nie mogłem sprzedać do końca i dobrze się stało :), arkę i z nowości hydrotor którego dziś spróbuję dokupić jeścio
strokuś / 2006-03-16 18:54 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jak zwykle z sensem :-)
dodam jeszcze że jest tutaj taka kategoria forum "Klub pierwszego kroku" i proponuję właśnie tam umieszczać wykłady o sprawach podstawowych (również odnośnie rynku terminowego) a tutaj dzielić się bieżącymi doświadczeniami i spostrzeżeniami
myślę też, i tu się zgodzę z Crazym (choć nie akceptuję sposobu w jaki wyraża swoje opinie /nawiasem mówiąc czyż nie to samo było na początku z Batmanem/), że można sobie darować wyciągi z notowań indeksów podawane bez żadnych komentarzy - do tego służą strony z notowaniami i sprawdzają się w tym znacznie lepiej, bo dają te informacje na bieżąco

pozdrowienia z Brukseli!

ps. Orle, moja ma trzy i póki co jeszcze mnie słucha :-) Pozdrowienia dla rodzinki!
Redakcja forum / 2006-03-16 18:17 / Administracja forum
A kubeczek, podkładkę lub smyczkę Orzeł ma?
Robbi / 2006-03-16 10:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Orzełku. Po ile kupowałeś hydrotor? Jakiś czas temu zastanawiałem się nad wejściem, ale zawsze miałem wrażenie że za wysoka cena, teraz przegapiłem ostatnie spadki, i znowu mam dylemat.
Na ile ustawiasz zakup (dokupienie), czy już dokupiłeś?
Batman / 2006-03-16 08:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Orle. Dziś w ciągu dnia nie będę na forum (trzeba ruszać do pracy). Jak pisałem obecnie będę starał się otworzyć krótkie pozycje na kontraktach jeżeli indeks WIG 20 przekroczy 2.800 (nie jest wcale pewne, że tak będzie jak Nikkei słabo, a USA może dziś już zacząć spadać). Będę wieczorem.

Pozdrawiam wszystkich.
Batman / 2006-03-16 08:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zlecenie złożone. Ruszam w drogę.
ravdrab / 2006-03-16 21:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,
Aluzju paniał. Nie będę się koncentrawał na fala, ani na przypływach, czy też odpływach.
Równiez i ja zrobiłem dzisiaj przemeblowanie:-))
Pożeganałem się z Jutrzenką, PBG, oraz wspaniale z Rafako. Kupiłem natomiast Prokom, Instal, Swissmed oraz dokupiłem Polnord. I to już wszystko.
Ponadto posiadam jeszcze Boryszew, Dudę i Lenę.
Niestety nie mam możliwości pisywania w ciągu dnia (wymaga ode mnie tego ład korporacyjny;-))), ale zawsze wieczorem przynajmnie czytam Wasze opowieści.
Pozdrawiam.
mark / 83.22.199.* / 2006-03-16 21:57
to dobrze że masz Boryszew. Dziś niezły wzrost. po jutrzejeszej sesji wejście do do Wig 20. A Romek K mówi w dzisiejszych wiadomościch o szybkim połączeniu z Impexmetalu i o największej Spółce giełdowej. Będzie spory uppp!!!! to dobrze bo mam troszkę ich udziałów!!!!!
ravdrab / 2006-03-16 21:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
miało być, że nie będę się koncentrował na falach.
Idę coś przegryźć, bo widać, że głodny jestem:-))
grajek / 2006-03-16 00:03 / "Uznany Gracz Giełdowy"
"Ciekawostka dla osób, które nie czytają PARKIETU. Od 1 marca trwa gra giełdowa, w której do wygrania jest JAGUAR. Gra się prawdziwymi pieniędzmi w kwocie 10 000 zł. Można inwestować na kontraktach i akcjach z w20. Ranking wygląda tak:

1 RUMBURAK 21 300,00
2 PIERWSZY SPEKULANT 20 156,00
3 KOREK5 19 100,00
4 FLODUR 17 796,00
5 KRYZ1 16 728,00
6 INDIANIN 16 406,00
7 WITOLD 16 272,00
8 REMED 16 084,00
9 PABLO 15 988,00
10 EMEMSY 15 318,00

Rumburak jest w czołówce od paru sesji. 2 tygodnie i 113 procent stopy zwrotu. Ciekawe czy dalej utrzyma się w pierwszej lidze, szczególnie po dzisiejszej wzrostowej sesji."


i to koles zrobil w ciugu tych dni, kiedy byly silne spadki, co on by zrobil tak 10 grudnia :D
marek-amator / 2006-03-16 09:34 / portfel / Bywalec foum
uzupełnij o tch na dole rankingu i podaj do wiadomości, że większość straciła!
ravdrab / 2006-03-15 23:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co będzie jutro z RAFAKO??
Kane / 2006-03-15 23:03 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
przeglądam ostatnio forum w ten sposób: szukaj na forum autora :) i mam interesujące mnie wypowiedzi. Omijam w ten sposób dziesiątki bezwartościowych wypowiedzi, których ostatnio pełno.
Sprzedałem na dzisiejszej górce większość akcji. Została tylko Wanda. Teraz czekam na rozwój sytuacji. W planie kupno i szybka sprzedaż akcji z małym plusikiem za niewielką część portfela.
Kupiłem trochę Arki frn12 - 10% portfela :)
Batman / 2006-03-15 22:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwracam się do Redakcji z prośbą o analizę wypowiedzi osoby korzystającej z loginu "crazy" w dniu dzisiejszym (szczególnie rano) odnośnie stosowanych zwrotów pod adresem innych uczestników forum. Jeżeli konsekwentnie ma być stosowany regulamin forum to te wypowiedzi powinny zostać usunięte.
Redakcja forum / 2006-03-16 18:18 / Administracja forum
Dziękujemy za zgłoszenie, cenzurowaliśmy już kilka razy tego użytkownika.
Longterm / 2006-03-15 20:11 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, od dzisiaj zacząłem nową prace więc nie będe Was już tak często nudził moimi postami ale mam dwa pytanka do specjalistów od funduszy. Czy te polecenie Unicredito swoim funduszom żeby nie inwestowały w BPH i Pekao było legalne? Drugie pytanie to czy racje ma Marcinkiewicz twierdząc że fundusze naraziły swoich klientów na straty. Z góry dziękuje za komenty.
A2 / 2006-03-15 21:19 / Spekulantka
Komisja Papierow sprawdzala transakcje i wydala "wyroek" , ze nie ma zastrzezen.
crazy / 2006-03-15 20:19 / Bywalec forum
fajnie ziomal zawsze mówiłem że bóg istnieje...uff
grajek / 2006-03-15 20:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ja zaczynam w to watpic, widzac twoje posty crazy
Batman / 2006-03-15 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kowboje przebili na Nasdaq 2.300 i lada moment przeskoczą 1.300 na S&P 500.
Batman / 2006-03-15 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oil falls as crude stocks swell
Supply reaches highest level in nearly 7 years, but distillates fall far more than expected, prices tumble.
March 15, 2006: 11:51 AM EST

NEW YORK - Oil prices sink after a government report Wednesday said crude stocks swelled but the inventory of distillates, used for heating oil and diesel fuel, fell sharply.

U.S. light crude for April delivery fell 90 cents to $62.20 a barrel on the New York Mercantile Exchange. Oil was down 45 cents just prior to the report.

The Energy Information Administration said supplies of crude oil rose by 4.8 million barrels last week, reaching a level not seen since May 1999. Analysts were looking for a gain of 2.7 million barrels, according to Reuters.

Stocks of distillates dropped by 3.9 million barrels, while gasoline supplies fell by 900,000 barrels. Analysts polled by Reuters estimated a 1.7 million barrel drop in distillates and a 1.3 million barrel decline in gasoline supplies.

Although supplies of refined products fell, they still remain well above their average levels for this time of year, the EIA said.

Dan Lippe, president of the Houston-based consultancy Petrol Worldwide, said crude stocks swelled so much because many refineries are closed, undergoing annual maintenance and getting ready to produce government-mandated diesel fuel with lower sulfur content.

"It's not a big build," said Lippe. "We're not seeing an inordinate amount of crude coming in." It's just not being run through the refineries.

He expects gasoline and crude prices to rise this summer as refineries, busy producing low-sulfur diesel, push gasoline to the back burner.

The drop in gasoline stocks has been the driving force behind the recent runup in oil and gasoline futures over the last few days as traders fear supplies will be pinched ahead of summer, which is a busy driving time in the U.S.

Crude prices have gained 5 percent since Monday, while gasoline futures hit a 5-month high Tuesday.

Also supporting prices has been continued tensions with Iran over its nuclear weapons program and attacks on oil facilities in Nigeria by rebels who want greater control of the country's oil industry.
janusz / 2006-03-15 21:55 / Bywalec forum
Od czasu do czasu wpadają tu prawdziwi znawcy.
Odnośnie Twoich prognoz dotyczących WIG20 na 2 dni ,to nie jesteś odosobniony w opini o wzroście do 2800. Czytałem wypowiedz anala na Bankierze ,który identycznie przewiduje w kontekscie zamkniecia FW20H6.
Proszę o podanie informacji gdze mogę zerknąć ,aby zapoznać się z grą na kontraktach(raz próbowałem drukować Twoje pouczające posty, coś spiep..... przy drukarce i jestem właścicielem ponad 300 postów) Za pomoc dziękuję - i pozdrawiam wszystkich.
Jeszcze jedno wigi do góry i akcyjki kupione wczoraj idziś trochę sell w piatek
Longterm / 2006-03-15 22:33 / Mostek Zwyciężymy!
bardzo fajna stronka którą polecam: www.futures.pl
Batman / 2006-03-15 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
O kontraktach terminowych można poczytać na stronach GWP (http://www.gpw.com.pl/) w części szkolenia. Są tam również pliki PDF z broszurkami na ten temat.
janusz / 2006-03-15 22:36 / Bywalec forum
Bardzo Wam dziękuję !
Batman / 2006-03-15 22:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warto zobaczyć również:

http://www.parkiet.com/futures/index.jsp
http://www.inwestuj.net/ (generalnie giełda)
ravdrab / 2006-03-15 22:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Droga Redakcjo.
Dlaczego mnie skasowałaś???
janusz / 2006-03-15 23:05 / Bywalec forum
Dobry wieczór ravdrab -widocznie dlatego ,że nie napisałeś standartowo na zakończenie maksymy ,które są nieodłączne w Twoich postach
(skasowali wszystkie wcześniejsze -powód chyba widziałeś)
Longterm- naprawdę dobra strona, przeglądam teraz polecane przez Batmana jeszcze rza dzięki.
ravdrab / 2006-03-15 23:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No niestety nie było żadnej złotej myśli.
Wydaje mi się, że one dają dodatkową wartość.
A więc testujemy redakcję:-))))))
Batman / 2006-03-16 00:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myślę, że Redakcja wszystkim zajmie się z rana. Teraz to już chyba wszyscy śpią :-) Czas zatem udać się na spoczynek.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy