Forum W wolnym czasieImprezy

X Kongres Ekonomistów Polskich

X Kongres Ekonomistów Polskich

skomentuj
PTE / 91.202.125.* / 2019-09-17 13:44
Szanowni Państwo,

pragniemy Państwa zaprosić do wzięcia udziału w X Kongresie Ekonomistów Polskich organizowanym pod hasłem EKONOMIŚCI DLA ROZWOJU, który odbędzie się w dniach 28-29 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie. Organizowane co 5 lat Kongresy traktowane są jako niezwykle ważne wydarzenia, dotyczące fundamentalnych problemów polskiej i globalnej gospodarki oraz nauk ekonomicznych.
Zapraszamy do uczestnictwa w jednej z czterech sesji problemowych:

• Sesja I - Jednorodność czy pluralizm?
Stan i perspektywy rozwoju nauk ekonomicznych z uwzględnieniem miejsca ekonomii polskiej na tle ekonomii światowej (również wątki metaekonomiczne, w tym metodologiczna refleksja nad ekonomią).

• Sesja II - Sfera realna gospodarki
szanse, zagrożenia i wyzwania związane z obiektywnymi trendami technologicznymi, społecznymi, politycznymi, demograficznymi, konsumpcyjnymi.

• Sesja III - Sfera regulacji gospodarki
rola instytucji, rola państwa, polityka gospodarcza ze szczególnym uwzględnieniem stabilizacji makroekonomicznej, rola organizacji ponadnarodowych, samorząd gospodarczy, pracowniczy i zawodowy, efektywność mikroekonomiczna.

• Sesja IV - Kultura i edukacja ekonomiczna
Związki gospodarki z kulturą. Etyczny wymiar działalności gospodarczej i społeczna odpowiedzialność biznesu.

Uprzejmie prosimy o rozpropagowanie informacji o Kongresie, jak również zgłaszanie swojego uczestnictwa. Wszelkie informacje oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie X Kongres Ekonomistów Polskich.

Z wyrazami szacunku
Organizator X Kongresu Ekonomistów Polskich
Biuro Zarządu Krajowego
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
skomentuj

Najnowsze wpisy