Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Za niebezpieczną pracę, za staż, za Barbórkę, czternastka i "ołówkowe" - bez tych dodatków górnicy nie zarabialiby dużo. Zabiorą im?

Za niebezpieczną pracę, za staż, za Barbórkę, czternastka i "ołówkowe" - bez tych dodatków górnicy nie zarabialiby dużo. Zabiorą im?

Wyświetlaj:
Lilithrin / 217.153.72.* / 2014-09-26 09:12
Skoro lepiej i lżej na budowie, to zachęcam do zmiany zawodu. Absurdem jest aby zatrudniać górników w kopalni, w której nie ma już węgla.
piotrbaranowski / 78.154.80.* / 2014-09-26 09:59
Też jestem zdziwiony tymi wypowiedziami. Mam w rodzinie emerytowanego górnika i on ma na rękę 3500 czyli netto. Kto tu kłamie - mój wujek czy autor tekstu??
Ja po 47 latach pracy mam się ucieszyć z emerytury 600-800 złotych ... Do piachu z tym wszystkim. Spalić i zrównać z ziemią. Potrzebny nowy porządek.
hainer / 195.72.148.* / 2014-09-26 12:39
Proszę Pana żeby górnik dostał 3500zł emerytury to musi na ZUS co miesiąc odprowadzić 2500zł składki bo jemy pobiorą składkę od faktycznego zarobku a Pan zarabia oficjalnie 1500zł ( 2000zł pod stołem ) odprowadza Pan 400zł składki na ZUS to potem ile ma wynosić Pana emerytura?
Waniek / 2014-09-26 14:58 / Bywalec forum
Tak to skąd zaległości w zus górników czyżby wkradły się do kasy w kopalniach myszy i buszują w forsie????
Andrzej Sz / 87.206.150.* / 2014-09-26 09:08
Rozmawiałem z dziennikarzem 20 minut. On wykorzystał jedno zdanie całkowicie poboczne do całej rozmowy.

Jestem zdumiony i zniesmaczony

Andrzej Szczęśniak
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-09-26 11:40
Wniosek prosty: z dziennikarzami trzeba jak z prawnikami: "nie mam zdania na ten temat", "nie komentuję sprawy", "mam za mało danych, żeby się wypowiadać", "opierając się na tych faktach mogę powiedzieć jedynie, że...", "dalszych komentarzy udzielę kiedy poznam więcej faktów" itp... Innej rady Nie ma, Panie Andrzeju.
rembert2 / 2014-09-26 08:50 / Tysiącznik na forum
Problem w tym ze kolejne rzady ulegaly zorganizowanym jeszcze za komuny grupom zawodowym.Gornicy cyklicznie organizuja najazd na Warszawe,prowokuja zadymy i wymuszaja kolejne ustepstwa.Za utrzymywanie miejsc pracy gornikow,przywileje nauczycieli,administracji panstwowej placa pozostali-jak dlugo jeszcze?
tm / 83.142.60.* / 2014-09-26 08:35
Górnicy od dawna żyją na koszt reszty społeczeństwa, które zrzuca się na ich przywileje, i ciągle do czegoś musi dopłacać. Jak długo jeszcze będziemy musieli utrzymywać tych jełopów, którzy nie chcą iść do innej pracy. Gdybyśmy jeszcze za to mieli porządny węgiel, a nie ten syf z kamieniem.
piotrbaranowski / 78.154.80.* / 2014-09-26 09:54
Zgadzam się w 100%. Wszyscy równi - tylko wtedy będzie dobrze. Komuna i dopłacanie musi się skończyć. Nie ma co utrzymywać nierentownych gałęzi przemysłu na siłę kosztem wszystkich. Trzeba się z tym zmierzyć inaczej będzie tylko gorzej i nie ma się co dziwić, że kraj się wyludnia. Młodzi ludzie mają inne spojrzenie na życie ... nie muszą tu mieszkać. Są obywatelami świata.
Adam1960 / 31.61.136.* / 2014-09-26 07:35
... nikomu do kieszeni nie zaglądam. Jeżeli górnicy są w stanie na siebie zarobić proszę bardzo. Niech zarabiają nawet 2 razy tyle. Ale nie widzę możliwości żebyśmy do nich dopłacali jeżeli im się nie domyka!!! Dosyć dyktatu najbardziej rozwydrzonej i roszczeniowej grupy zawodowej w Polsce!!! To trzeba jak najszybciej wyprostować!!! Górnicy nie mogą terroryzować Premiera i rządu!!!
smutny polak / 109.199.81.* / 2014-09-26 07:41
co znaczy dopłacali powtarzasz bzdury i kłamstwa.Doplacac będziesz jak zamkna kopalnie nie będzie placony ZUS,dochodowy,i wiele innych podatkow a pracownicy dostana kuronuwke albo pomoc z MOPS. Jakos w Niemczech sa stocznie spawacze zarabiają 4 razy tyle co w Polsce i się oplaca u nas NIC się nie oplaca,Czlowieku w Czechach do dziś sa PGR i się oplacaja.W Polsce tylko zniszczyć zdeptać rozkraść.
rembert2 / 2014-09-26 08:35 / Tysiącznik na forum
Cena wegla na swiecie oscyluje w granicach 80 dolarow za tone,nawet dodajac koszty transportu u nas wychodzi dwukrotnie drozej.Bzdura wiec byloby utrzymywanie obecnej sytuacji i uleganie presji jednej grupy zawodowej za ktorej przywileje i emerytury placa pozostali.Chyba ze rozciagniemy to na inne zawody,komuno wroc
Waniek / 2014-09-26 08:12 / Bywalec forum
Jeżeli górnicy nie płacą zus i państwo jeszcze dopłaca do wyższych emerytur górniczych to raczej nie jest czcza gadanina. Bo największe zaległości mają właśnie tam w zus.
rodak / 90.149.27.* / 2014-09-26 07:06
Błąd w wyliczeniach średniej pensji: deputat węglowy do wyliczenia średniej pensji powinien być podany w kwocie 580zł x 8 ton rocznie = 4640zł.
dystansownik / 83.6.191.* / 2014-09-26 06:30
Tego, że górnicy mają ciężką pracę nikt nie kwestionuje, ale działając w warunkach wolnego rynku górnictwo musi być opłacalne. Dziś wygląda na to, że sens jego istnienia, to utrzymanie miejsc pracy i przywilejów (podobnie wygląda to np. w administracji państwowej) jednej grupy społecznej. Tylko oczekuje się, że my wszyscy zapłacimy za ich utrzymanie, bo wprowadzenie monopolu (a niczym innym jest zakaz importu zewnętrznego) ma to właśnie na celu.
Osobiście nie widzę niczego złego w pensjach górników wybijających się ponad średnią jeśli ich utrzymanie jest uzasadnione, czyli jeśli po prostu na siebie zarabiają. Zamiast masy dodatków z minionej epoki mogliby dostawać wyższe pensje podstawowe. Sam pracuję w sferze budżetowej, gdzie również generuje się masę dodatków stażowych, funkcyjnych, premiowych, trzynastki, premie uznaniowe itp. Ten system jest chory, bo praktycznie wszyscy wierzą, że one im się święcie należą. Głównym problemem jest brak transparentnych zasad, dzięki czemu niektórzy pracownicy mogą narzekać, że zarabiają np. tylko 4000 zł brutto (jeśli tyle mają podstawy), ale nie liczą już, że z dodatkami średnio mają o połowę lub nawet dwukrotnie więcej.
przodowy / 89.71.97.* / 2014-10-07 16:29
ja 4000 tys zarobiom chopie tys sie z ciulym na łeb zamiynił chyba cie pokopało i to 5000 volt
@@@ / 89.70.212.* / 2014-09-26 07:41

działając w warunkach wolnego rynku

Gdzie ty widzisz w Polsce wolny rynek ? czyż bym coś przeoczył ?
Floyd / 2014-09-26 11:22 / Tysiącznik na forum
Nie przejmuj się, każdemu może się zdarzyć, że coś przeoczy.
A, może chodzi Ci o wolny rynek w stylu pana Mikke herbu Korwin i dla którego nawet USA rządzi komuna, to rzeczywiście masz rację.
Coś mi się jednak wydaje, że ludziska nie za bardzo chcą wracać do średniowiecza, ale może się mylę.
hainer / 195.72.148.* / 2014-09-26 12:17
Witam
Jak czytam tą nagonkę na branże górniczą to mi się chce żygać.
Te publikacje to czyste manipulowanie opinią publiczną. Dlaczego nikt nie powie że od 3 lat od każdej tony sprzedanego węgla 30zł idzie do Warszawki jako podatek akcyzowy. Przy rocznym wydobyciu 60mln ton czy to nie czasami 1,8mld zł. O jakich stratach my tu mówimy. A ile idzie do budżetu podatku VAT 23% od każdej wydobytej tony, podatku od dochodu 18%, opłat środowiskowych a podatki lokalne do gmin od nieruchomości. Zamknijcie kopalnie to w całej Polsce padniecie po roku. Z węgla produkuje się prąd i inne rzeczy. Najlepiej wszystko w tym kraju zamknąć i zniszczyć.
Firma jest zarządzana od lat przez polityków przysłanych z Warszawki którzy robią wszystko żeby nabić w krótkim okresie swoje konta a na górnictwie w ogóle się nie znają a na sprzedaży węgla to już całkiem
Bernard+ / 188.117.142.* / 2014-10-10 19:28
jak nie znasz się na podatkach to nie zabieraj głosu. Dowiedz się, że 95% wegla jest zwolnione z podatku akcyzowego, który wynosi dokładnie 30,46zł od tony ale płacony jest tylko jeżeli wegiel jest spalany w prywatnych zakładach pracy. Mieszkania ciepłownie, energetyka zawodowa, szpitale, szkoły, przedszkola, administracja państwowa, rolnictwo, przetwórstwo rolno spożywcze i cała lista innych odbiorców wegla, jest zwolniona z akcyzy. Dlatego kopalnie nie płaca akcyzy wcale tylko płacą ten podatek końcowi odbiorcy węgla i to tylko te 5% którzy nie są zwolnieni z tego podatku! Zanim coś napiszesz to najpierw przeczytaj ustawę o podatku akcyzowym!
Robotnik / 87.207.116.* / 2014-09-26 20:59
Przyjacielu do Warszawki idzie część kasy a z warszawki czyli z kasy na która my się składamy idzie do was wiele więcej. Mój kumpel górnik w wieku 43 lat wybiera się w tym roku na emeryturę, już się napracował.Teraz my przez kilkadziesiąt lat będziemy mu ją płacić.On nigdy na tyle lat przecież nie odłożył w zusie.Dlatego państwo nas zadłuży i mu ją będzie wypłacać.Czekam na polską Margaret Thatcher.
Ponury 80 / 37.152.19.* / 2014-09-26 14:50
Jesli tak biadola na gornikow dlaczego nie wyrazili zgody na powstanie ,,czarnych zus ,,tj gorniczych ZUS dopiero byla by nagonka na Slask . Teraz ktos manipuluje spoleczenstwem a ludzie tego nie widza .
Floyd / 2014-09-26 14:01 / Tysiącznik na forum
Czysta demagogia.
Ktoś mniej zorientowany mógłby dojść do wniosku na podstawie tych wyliczeń, że tylko kopalnie płacą podatku.
Zapewniam Cię, że wszyscy płacą takie podatki, a jeśli przy tych samych podatkach jedna firma generuje zyski, a druga straty, to jakie wnioski?
A, może wszystkim zlikwidować podatki, będzie raj na Ziemi?
No, to wybierzcie sobie Korwina Mikke będziecie płacić tylko na policję, tylko nie myśl, ze będą zamykane granice przed jakimś tam importem i że ktoś będzie się martwił czy cię stać na posłanie dzieci do szkoły albo pójście do lekarza.
stary ubek / 46.45.107.* / 2014-09-26 20:02
Sam jesteś demagog- czy teraz ktoś martwi się tym,że nie masz na książki dla dziecka do szkoły,lub nie stać cię na operacje? A importowane jest praktycznie wszystko ,głównie z Chin!
Floyd / 2014-09-26 20:25 / Tysiącznik na forum
A, o darmowych podręcznikach do pierwszej klasy i w kolejnych latach do następnych klas nie słyszałeś?
Zawsze można sobie pogorszyć, nie ma przeszkód. Górnicy mają talent do tego już od 1981 roku. :)
człowiek myslący / 83.4.144.* / 2014-10-07 21:58
A może tak za naszych posłów się wziąć za rząd, za ich pensje i dodatki co? Górnicy maja prace niebezpieczną i tego nie da się zaprzeczyć i Ci nasi milusińscy od siedzenia i gadania głupot w sejmie nabijają portfele i jakoś o dziwo nikt się nie czepia.
polskie społeczeństwo widzi tylko nauczycieli i górników spójrzcie na resztę naszej narodowej elity!
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy