Forum Forum finansoweKonta

Zakładamy konto w Irlandii

Zakładamy konto w Irlandii

Money.pl / 2006-01-25 21:07
Komentarze do wiadomości: Zakładamy konto w Irlandii.
Wyświetlaj:
Marek1957 / 178.159.174.* / 2015-02-25 08:56
mam takie pytanie , posiadałem konto w Bank of ireleand niestety konto zostało zablokowane posiadam na nim okolo 300 funtow , co moge zrobic aby te pieniadze wybrac bedac juz w Polsce . Czy moge np napisac jakies upowaznienie dodajac swoj paszport i dowod danej osobie ?
nes / 2008-08-07 08:51
ja mieszkam w N.i i konta mam w
nationwide-super bank szybko ksieguje bankowosc online swietna pardzo przejzysta
minus otwarty w soboty do 12:(
Alliance&Leicester-jak powyrzej mniej placowek wszystkie pieniadze in morzesz wplacac na pocczcie za friko i pojawiaja sie natychmiastowo na koncie dlamnie najlepszy bank porzyczke zalatwilem online potem za 3 dni dostalem papiery do podpisania a za nas 3dni pieniadze byly na koncie--to moj glowny bank---
abbey-porazka totalna ksiegowanie nawet do paru dni realizacja czeku nawet do 5-6dni
e-banking smiechu warty
2plusy to takie ze w soboty jest od 9-18 i oszczedosci sa na duzy proc i warunki na ISA sa o niebo lepsze
i niemialem zadnych problemow ale zaden z tych bankow niema tak wysokiego oprocentowania cos ci sie poj...
matiz / 83.220.193.* / 2008-06-16 12:19
Wy chyba naprawde nie wiecie jak wygladaja banki w polsce. Co z tego ze w irlandii jest 10% oprocentowanie JAK NA NUMER KONTA czekam juz tydzień! Zaczelo sie od wypelniania aplikacji do banku, pisania listu z pracy i caly dzien poszedl sie ... a konta jeszcze nie mam. Jak zapytalem pana o numer konta to sie zdziwil i powiedzial ze przyjdzie poczta ! I teraz niech ktos mi powie czy tak jest w polsce? W Raiffeisen Bank konto zakladalem przez telefon, nawet tam nie bylem, nikt mnie nie widzial, i konto dziala juz 4 rok. Wyplaty z bankomatow w polsce i za granica za darmo, przelewy to samo. I tak jest z kazdym bankiem w polsce idizesz 10 minut i wychodzisz z karta i numerem konta !!!! A tu czekam ...
madziara / 86.46.109.* / 2008-08-06 21:10
to nie wiem w jakim banku zakładałeś konto w Irlandii bo ja zakładałam w Bank of Ireland i dostałam numer konta od reki a kartę po 2 dniach i dostęp przez internet też bardzo szybko a przy zakładaniu konta był mi potrzebny tylko dowów osobisty i PPS i to wszystko :) a zakładałam konto 1,5 roku temu
MCarysia / 84.205.1.* / 2009-10-16 00:34
spróbuj teraz załozyć konto w bank of ireland.Ja próbowałam trzy dni i......nic z tego
polmen / 86.46.193.* / 2008-03-25 11:54
A w jaki sposób usunąć takie konto? i czy długo to trwa ?? np. w AIB BANK
kochanie464 / 86.45.222.* / 2007-08-01 23:56
wydaje mi sie ze to zalezy od placowki, tak jest z kontem,z pps jak i z zakladaniem internetu, irlandczycy raczej nie lubia pracowac ,sa niezbyt inteligetni i maja wszystko w d....teraz spotkalo ich cos niejasnego, przyjechali polacy ktorzy pracuja,staraja sie itd. wiec moze cos sie zmieni na lepsze bo faktycznie mozna tutaj trafic na spore problemy -to zalezy tylko od szczescia,czy pani w okienku jest niedorozwinieta umyslowo czy tez w miare jak na irlandczyka-normalna
sw / 83.70.250.* / 2006-05-23 19:08
Bank of Irland

internet banking - probowal jut ktos to badziewie?

banki w irlandii - katastrofa przez duze "K"

zapraszam do korzystania z uslug Deutsche Bank albo innych bankow niemieckich, to zobaczycie co to jest postep technologiczny.

irlandia? 50lat za murzynami. mBank 10000 wole ten bank choc go nigdy na oczy nie widzialem, dostalem karty Visa za free i przelewy dokonuje przez neta.

sprobojcie cos takiego zrobic w Bank of Ireland. Zalamiecie sie .

System bankkowy przedpotopowy.

juz nie moge sie doczekac, kiedy mi sie kontrakt skonczy i wroce do kraju, ktory normalnie funkcjonuje a nie jak te polmalpy
MANIUŚ / 87.192.109.* / 2006-03-20 00:52
O czym wy do mnie rozmawiacie?Jestem w Irlandii prawie rok i nie odniosłem wrażenia,że z tymi Irlandzkimi bankami jest coś nie tak!Konto zakłada sie w 5 min.Jeżeli czegoś nie trybisz starają sie pomóc.(ciekawe jak w Polsce podeszliby do murzyna ledwo dukającego po Polsku)Nie musisz tu wypisywac 5x swoich danych osobowych i przychodzić DO SWOJEGO ODDZIAŁU bo coś im się nie zgadza.Nie bawią się także w biurokracje tak jak praktykuje sie to w Polsce.Nie wiem dla jakiego banku autorka pracuje ,ale jedno Wam powiem "P************ O SZOPENIE..."I TO TAK LIGHT-owo powiedziane!
Maverick / 194.116.253.* / 2006-02-17 22:05
Nikt jednak nie napisał ile pobierają te "wspaniałe" banki irlandzkie za przelew do Polski ? pobierają od sztuki czy od przelanej kwoty, procentowo ? jakie to są kwoty ?
heyya! / 80.55.229.* / 2006-03-03 09:49
do 12500 E Bank of Ireland pobiera oplate jak za kazda trransakcje czyli ok 0,50 E lub jest to w cenie konta (zalezy od opcji, ktora wybierzesz) za to spotkalem sie z pobieraniem oplat przez banki polskie co jest niezgodne z prawem unijnym.
opp / 193.111.166.* / 2006-03-15 17:02
Tylko, że Polska nie ratyfikowała odpowiednich dyrektyw, więc działanie Polskich banków nie jest nie zgodne z prawem...a czy nam się to podoba to..
rebbe / 129.35.231.* / 2006-01-31 14:39
Ja także miałem problemy z założeniem konta w Irlandii (dokładnie: Dublin). Bank of Ireland wymagał ode mnie jakichś kosmicznych rzeczy typu: wyciąg z rachunku bankowego w Polsce z ostatnich 3 miesięcy (!). Dla wszystkich, którzy będą mieli podobne problemy polecam firmę Eden (w Dublinie), z której usług skorzystałem mieszczącą się niedaleko O'Connell Str., nad rzeką. Za ok. 20-30 euro założą nam i PPS, i konto bankowe, pomogą z podatkiem i wieloma innymi rzeczami. Na dokumenty czekałem ok. tygodnia. Obyło się bez biegania po urzędach, bankach itp. Wolałem zapłacić i mieć to z głowy. Pozdrawiam
djey81 / 213.202.168.* / 2009-04-22 19:44
i po reklamie...
bleyd3 / 87.192.229.* / 2006-01-28 03:07
Byla pani w Irlandzkim banku?Zapraszam!Aby dokonac przelewu nalezy jednak wplacic pieniazki na konto a tego internet jeszcze w polsce nie oferuje no chyba ze az tyle sie zmienilo od mojej ostatniej wizyty w polsce tydzien temu, kiedy to notabene odmowiono mi wplaty na konto innego banku?polskie banki sa najlepsze ale w czym?zenada.pozdrawiam
kamildor / 83.28.148.* / 2006-02-08 22:23
co to za bank? Nawet banki spółdzielcze to umożliwiają (inna sprawa, to wysokość prowizji - np. 0,5 proc.). No i na poczcie też można...
Na pewno nic nie pomyliłeś?
BTW polskie banki są cieniutkie, jeśli chodzi o oprocentowanie (konkretnie: widełki).
dsaf / 213.123.231.* / 2006-02-07 17:46
no czesc! Ale cie wywialo
moneybook / 84.40.150.* / 2006-01-25 21:07
Szumny tytuł i nic poza tym co jest dostępne w internecie.
Artykuł...lipa...lipa...lipa
Krzyś / 2006-01-26 08:46
A ten artykuł to niby wydany na papierze? Ja np. jestem zaskoczony że w tak rozwojowym państwie takie problemy. Chciało by się powiedzieć że mamy dobrobyt w Polsce pod względem bankowości elektronicznej.
Artie / 57.66.195.* / 2006-01-26 08:35
Mieszkałem w Irlandii przez 15 miesięcy i z góry mówię, że część informacji jest nieprawdziwa. Po pierwsze autorka sugeruje, że wypłata wpływa na konto raz na miesiąc. Prawda jest taka, że jest to raz na tydzień, a w przypadku firm angielskich jest to raz na 2tygodnie. Miesięczne wypłaty są rzadkością taką jak wypłaty tygodniowe w PL (nie mówię, żę nie ma, ale ze świeczką szukać) Zalozenie rachunku, to tylko Paszport i dokument z potwierdzeniem nadania PPS (polecam Switch account w PermanentTSB - konto jest gratis, czyli inaczej niz wiekszosc kont w PL)
Co do PPS, to urzędnicy jednak są bardziej wymagający, niż twierdzi to autorka tekstu. Wymagane są 2*ID oraz proof of address (czyli najprościej list od Landlorda (pol. Wlasciciel lokalu), potwierdzajacy, ze sie mieszka pod takim a takim adresem, oraz ostatni rachunek np. za elektryke z imieniem i nazwiskiem naszego Landlorda) Czasem jest kłopot to zdobyc, ze względu na wrodzoną olewkę Irlandczyków, ale this is the way it is.
Warto dodać, że wydanie kart bankomatowych wiąże się z opłatą rządową (coś na kształt opłaty skarbowej w PL)
karta do bankomatu (ATM) 10 euro rocznie
karta Cirrus lub Laser 20 euro rocznie
Mastercard lub Visa 40 euro rocznie.
Reszta jest w miare zgodna z prawdą.
Jeszcze jedno przelewy przez internet:
- krajowe tylko po zdefiniowaniu beneficjenta w oddziale
- zagraniczne tylko w oddziale
Pozdrawiam wszystkich
emi / 84.73.103.* / 2006-03-11 00:08
To juz kolejny atrykul tej pani budzacy podejrzenia, co do wiarygodnosci ....
heyya! / 80.55.229.* / 2006-03-03 09:53
Niestety od 1 stycznia tego roku zmienily sie nieco reguly otwarcia konta osobistego w Eire. Do tego czasu wystarczyl PPS i potwierdzenie adresu zamieszkania. Teraz juz nie....
qqqliw / 85.134.136.* / 2007-10-30 23:27
no z tym zakladaniem konta to jest roznie... chcialem zalozyc konto w oddziale tsb na o'connel st, to nima problemu z zalozeniem , jesli wynajmuje sie mieszkanie... jesli mieszka sie w hostelu, to tam sie nie zalozy. za to w oddziale tsb kolo stephens green parku (chyba tak sie to pisze) to trzeba przyniesc tylko i wylacznie paszport i jakis oficjalny list na podany adres (wystarczy list z pps albo z taxcredit) i bardzo mile panie nie robia problemow. kolega tez na adres hostelu zalozyl bezproblemowo konto w AIB banku, ale nie wiem gdzie dokladnie....
Polak mieszkajacy w Irlandii / 86.8.170.* / 2006-01-28 13:12
Dzienikarze jak dzienikarze, ale mysle ze wieksza czesc tego artykulu jest prawdziwa. Mam tez konto w PTSB i zeby robic przelewy (do Polski), trzeba kazdorazowo stawic sie w banku i nie mozna robic tego typu transakcji robic za pomoca polecenia przelewu czy przelew z odroczna data realizacji. Caly czas mowie o przelewach zagranicznych, bo te krajowe mozna przez telefon. Pod tym wzgledem Polska to raj i wyprzedza o lata swietlne Irlandie.
JULIUSZ / 159.134.247.* / 2006-01-27 17:45
WIEKSZOSC Z TEGO ARTYKULIKU TO BZDETY. SYSTEM BANKOWY JEST BARDZO MILY. CHCESZ POZTCZKE? 5 TYS JURKOW? WCHODZISZ. ROZMAWIASZ Z KONSULTANNTEM 15 MIN. JEDNO NACISNIECIE KLAWISZA ENTER I MASZ KASKE NA KOCIE!!! TAK DZIALA BANK OF IRELAND. COS DLA CIULACZY - WWW.RABODIRECT.IE Z OPROCENTOWANIEM W EURO 3.2!!! POLSKIE BANKI NIE DORASTAJA DO PIET Z NEDZNYM OPROCENTOWANIEM. JEST LEPSZY BANK-BANK OF SCOTLAND Z OPROCENTOWANIEM SAVINGSU 3.75. TYLE ZE KAPITALIZACJA NA KONTACH SAVINGS ODBYWA SIE RAZ W ROKU :(
aka / 62.121.84.* / 2006-02-04 23:16
jesli to prawda z tym ze zeby zrobic glupi przelew trzeba sie stawiac do oddzialu banku itp (a poprzednie komentarze o tym mowia )to te banki w irlandii to niezly syf
djey81 / 213.202.168.* / 2009-04-22 19:49
przelew da sie zrobic przez internet i bez oplat do kazdego kraju uni np w AIB
madziaraczek / 62.233.173.* / 2006-03-16 21:25
a czy ktos nie wie czy mozna korzystac z polskiego banku no m-bank. chodzi mi o to czy pracodawca moze przelac pieniadze na konto polskiego banku?
majonka / 83.31.48.* / 2008-07-22 20:35
Właśnie tez sie spotkałam z tym pytaniem. Odpowiedziano mi, ze pracodawca nie przeleje kasy na polskie konto. a ja pytam dlaczego? Brak odpowiedzi.
Ja sie zastanawiam nad WBK, maja nową oferte dla emigrantów. Wygląda korzystnie. Darmo, przez net. to podstawa.
madziaraczek / 62.233.173.* / 2006-03-16 21:24
a czy ktos nie wie czy mozna korzystac z polskiego banku no m-bank. chodzi mi o to czy pracodawca moze przelac pieniadze na konto polskiego banku?
Pawel-10mieswIE / 87.192.59.* / 2006-06-22 14:11
A w Permanent TSB leca z ludzmi w ciula. Moze ten bank jest tani ale nic nie wart. Na otworzenie konta czekalem 2 tygodnie bo nikomu nie chcialo sie wprowadzic moich danych do komputera.Po 2 tygodniach czekania na karte bankomatowa w oddziale mi powiedzieli ze przeciez ja jej nie zamiawialem i nastepne 10 dni musialem czekac. Wydanie karty kredytowej mialo trwac 5-6 dni a trwalo 3 tyg. Moge sprawdzac konto przez internet, ale jak cos kupie za pomoca karty w internecie to mi to pokazuje po 4 czasem 7 dniach. Ktos moglby kupic cos za pomoca mojej karty a ja o tym bym sie dowiedzial po tygodniu. Mysle ze jest lepiej od razu wiedziec i zareagowac. A jak poprosilem o pozyczke to nawet nikt nie raczyl zadzwonic ze jest odrzucona i z jakiego powodu.Zadzwonilem do banku to oczywiscie nikt nie wiedzial o co chodzi bo nie bylo menagera. Jak poprosilem zeby do mnier oddzwonil to do dzisiaj czekam.PERMANENT TSB zdecydowanie nie polecam!!!!!! AIB, Bank of Ireland tam porzadnie traktuja ludzi
koo / 213.79.38.* / 2007-02-02 13:23
dziwna sprawa! ja PERMANENT TSB polecam goraco!konto otwarte w 10min,karta bankomatowa po 3 dniach juz w domu, na kazda prosbe kontaktu dzwonia do mnie lub mailuja w ten sam dzien, do tego konsultacje i rady-wszystko za free! jak na banki irlandzkie-naprawde DOBRY!
pqla / 83.71.102.* / 2006-07-26 19:15
bank of ireland jest ok.Jestem juz tu pol roku i nigdu nie udalo mi sie czegos nie zalatwic,biorac pod uwage moja "perfekcyjna"znajomosc jezyka.
wwwitek / 213.94.148.* / 2007-08-28 11:40
co wy tam wiecie, najlepszy bank w irlandii to AIB!!! przelewy do polski sa za free!!! a i bez problemu mozna dostac karte kredytowa visa.
oluśia / 86.43.187.* / 2008-02-28 23:12
super bank!
tasza / 2007-09-10 20:10
W AIB przelewy do polski za darmo jesli masz konto w banku zachodnim tak przynajmniej mi mowili gdy zakladalam konto, za pozostle placisz, nie wiem ile bo na razie nie mialam potrzeby wysylac. Jestem w aib od pol roku i na razie nie narzekam, uzywam internet banking ta usluga ma troche mniej mozliwosci niz w polsce ale wszystko dziala.
O karte kredytowa dopiero zlozylam podanie wiec zobacze jak sprawnie to pojdzie.
Polecam za to biezace konto oszczednosciowe w aib (high intrerest current account 11% do grudnia potem 4%) w polsce takiego nie da sie znaleźć.
klik / 217.153.124.* / 2007-09-18 16:06
Najlepsza opcja na przelewy do Polski to AIB internet banking. Przelewy do Polski sa za darmo. A to znaczy ze AIB nie pobiera oplaty. Natomiast oplate pobieraja polskie banki, do ktorych przychodza te przelewy. Np. w PKO jest to ok. 8 zl niezaleznie od kwoty przelewu. O taka kwote pomniejszany jest przelew. Z tym, ze mowa tu o standardowym przelewie, ktory idzie min. 3-5 dni (roboczych). Jako komus zalezy na czasie, to mozna wybrac przelew platny (ok. 13 euro), wtedy podobno szybko. Internetem mozna takze doladowac komorke
dies / 89.100.12.* / 2007-09-08 15:08
hehe.. dziwne ze slyszalem inne historie
wojciuirl / 86.46.100.* / 2008-09-30 22:44
Ludzie wy sie zaraz pobijecie,tu w irl nie ma zadnych sytuscji problemowych z bankami,tylko wy nie potraficie sie do gadac.J jestem tu juz kawalek czasu i mam dobre porownanie z polskimi bankami,jak zawsze sa jakies tam roznice bo jak by nie patrzec nie jest to polska,ale dziala to wszystko podobnie.U nas w kraju byle bzdurnej sprawy nie zalatwisz bez przybycia do okienka i zalatwienia tego z operentka,np. ja dzis chcialem zrezygnowac z karty bankomatowej w PKO i co przez telefon dowiedzialem sie ze pani szanowna ja zablokuje ale wyrejestrowac te karte musze w mojej filii banku pisemnie.I to jest dla mnie kicha,bo w AIB w ktorym mam konto wszystko robi sie online lub telefonicznie,ale trzeba mowic i przedewszystkim rozumiec w jezyku angielskim,a wiekszosc naszych rodakow ani be ani me i powstaja problemy i wkoncu takowi zaczynaja szkalowac na banki ze to one sa winne ,ze operenci niedorozwinieci,itp,itd.Jak taki polak ma miec dobre zdanie o bankowosci tutaj jak on nawet zastartowac karty bankomatowej nie jest w stanie bo kiedy trzeba zadzwonic do centrum kart w Dublinie to d--a.
masia_85 / 2009-04-21 12:44
Ja mam pewien problem zwiazany z BANK OF IRLAND. 2 lata temu pracowałam przez kilka miesiecy w Irlandi. Założyłam konto w banku, dostałam karte do bankomatu, ale nie otrzymałam kodu PIN.Musiałam wyjechac do polski i nie załatwiłam tej sprawy. Na tamtejszym koncie mam jeszcze troche pieniedzy i nie wiem co zrobic, zeby je teraz odzyskac. Czy bede musiała osobiście leciec do Irlandi?
hakerTHC / 86.46.58.* / 2010-03-29 16:00
wyslij mi karte to ci to zalatwie.a tak na serio to niestetymusisz stawic sie osobiscie
Milenina / 109.76.239.* / 2012-02-12 15:23
hey mam pytanie mam założone konto AIB w Irlandii dokładnie w Dublinie teraz wyjeżdżam do Polski czy z tej karty będę mogla wybrać pieniądze w Polsce jeśli tak to z jakiego banku i ile będą pobierać?i czy bede mogla wybrac w euro czy w zl?czekam na odp

Najnowsze wpisy