Forum Spółki giełdowe Allegro.eu SA

Zakup 2 złotych monet oraz odmowa realizacji zamówienia

Zakup 2 złotych monet oraz odmowa realizacji zamówienia

ssebekk / 2022-10-25 20:40
Proszę o pomoc. Chciałem nabyć 2 złote monety na jednej popularnej stronie oferującej sprzedaż złota. Złożyłem zamówienie 2 monet 1 uncjowych ale miałem problem z limitem na karcie. Więc przełożyłem zakup na kolejny dzień sądząc że zakup z automatu zostanie anulowany ponieważ nie doszło do zapłaty. 2 dnia ponowiłem zakup składając nowe zamówienie opłacając zamówienie za pomocą karty. Wszystko przebiegło po mojej myśli. Jednak kolejnego dnia dostałem informacje że realizacja opłaconych 2 monet została wstrzymana z powodu nie opłacenia poprzedniego zamówienia. Sprzedawca żąda zapłaty za początkowe zamówienie oraz wstrzymuję realizację opłaconego zamówienia powołując się na artykuł: (art. 38 punkt 2 ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta). Oraz wg regulaminu sklepu - Sprzedający zastrzega sobie prawo do anulowania transakcji nieopłaconych w powyższym terminie oraz nie przyjmowania do realizacji nowych zamówień w przypadku Klienta posiadającego historię nieopłaconych transakcji. Jak również na podstawie powyższego zapisu Sprzedający może domagać się sądownej opłaty za zamówienie.
Co mam w takim przypadku zrobić?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - ssebekk.]
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy