Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zalewski: USA powinny dawno znieść wizy dla Polaków

Zalewski: USA powinny dawno znieść wizy dla Polaków

Wyświetlaj:
magda_MNB / 83.8.176.* / 2009-04-18 18:17
bylam kilka dni temy w ambasadzie amerykanskiej, staralam sie o wize na 2 miesiace - na okres wakacji, typ ktory ze mna rozmawial byl strasznym chamem, potraktowal mnie jak kogos gorszego od siebie. stwierdzil ze prawo amerykanskie jest surowe i nie pozwala mi przekroczyc granice amerykanska. Obecnie studiuje na 4 roku studiow, chcialam na wakacje poleciec do ny, moja siostra jest tam legalnie od poczatku poniewaz ma wize studencka wlasnie tylko po to by byc tam legalnie i po to zebym mogla bez problemu dostac wize i odwiedzic ja na wakacjach ale jednak tej wizy nie dostalam i nie wiem dlaczego. Siostra zamierza zrezygnowac z tej szkoly bo placi za nia sporo pieniedzy ktore dostaje ambasada w zamian za to ze jest tam legalnie no ale coz ja wizy i tak nie dostalam mimo ze siostra ani przez sekundę nie byla tam nie legalnie NIENAWIDZĘ AMERYKANÓW strasznie sie do nich zrazilam po tej wizycie w ambasadzie oNI uwazaja sie za BOGÓW ale trzeba im to wybic z ich tępych łbów
patriota nr2 / 83.9.136.* / 2008-09-07 23:25
Dopóki polska bedą rządzić wasale usa a w szczególności ci walczacy patrioci co w stanie wojennym za pieniąsze regana walcząc o nasza wolnośc popijali gold waser to tak będzie
Katan / 81.158.238.* / 2008-08-26 00:40
No co wy opowiadacie .Co my mozemy zaoferowac USA ? Nic oni teraz wpompuja mase pieniedzy do naszego gwalconego przez lata narodu .Jakikolwiek kraj nie zostal objety przez USA teraz ma rozwkitajaca ekonomie chociaz by Argentyna .Zaufajmy naszemu duzemu bratu i przestanmy krytycznie do nich podchodzic TO my potrzebujemy ich nie oni nas
patriota nr2 / 83.9.136.* / 2008-09-07 23:29
ciekawe jakie to pieniądze wpompowali chyba w te nieloty które beda spłacać jeszcze moje wnuki
polishprincess / 92.80.40.* / 2008-05-14 20:25
Wychowalam sie w Stanach Zjednoczonym, moj tata jest Amerykaninem. Cala rodzina sie wstydzi jak ten ogromny kraj postepuje. Kochani, dajcie sobie spokoj z USA...miejmy swoj honor...jestesmy doceniani w innych krajach... cieszmy sie z tego...niech oni troszeczke za tesknia....
Brat Busha / 74.163.229.* / 2008-07-21 17:07
Wizy do "Raju".
Mieszkam w US juz ponad 20 lat i calkowicie przychylam sie do wypowiedzi norberto (ponizej). Uwazam, ze znacznie szybciej Polska cos osiagnie, NIE starajac sie o to. Paradoks? Owszem, ale godnosc i honor powinny ponad interesem globalnym USA, wziac gore. To nie USA dala wolnosc Polakom, ale oni sami ją wywalczyli, wiec nie "rozmawiajmy" z nimi z pozycji wasala.
Polska powinna wziac przyklad z Brazylii, ktora wlasnie zrobila:
*rygorystyczne zasady dla Amerykanow przekraczajacych ich granice, łącznie ze zdjeciami i odciskami palcow

*zrobienie specjalnych linii odpraw na granicach wylacznie dla Amerykanow, ale nie po to zeby caly proces przyspieszyc, ale po to, zeby utrudnic, zwolnic. Obok na tej samej linii, zrobic opcje tzw "expressowego" zalatwiania, czyli oplata $500 i decyzja w ciagu 2-3 minut, a inni Amerykanie niech stoja po godzinie przy odprawie.

*lekcewazyc ich na granicy, wysmiewac sie z ich nieznajomosci polskiego i NIE starac sie nawet komunikowac z nimi w j.angielskim. Jesli nie potrafia sie porozumiewac w j. polskim , zaoferowac im na przejsciach tlumaczy za $250 na godzine (minium)

*miec w poblizu maszyne, taka jak do wyboru numerow w totka (oczywiscie onie tego nie musza widzec) i wyrywkowo "wyciagac" numerki, ktore by wskazywaly na to, ktorego z nich cofnac na granicy.

*Firmy amerykanskie w Polsce powinny byc opodatkowane co najmniej dwukrotnie wyzej niz firmy unii.
McDonalds i inne "wynaturzenia" powinny miec dwa razy w tygodniu surowe kontrole jakosci serwisu i towarow. Wylacznie polskie produckty powinny byc dozwolone przez nich do uzycia, tak jak to oni robia. Kiedy polski statek zawija do USA, wszystkie chlodziarki są plombowane i amerykanski towar przymusowo nalezy kupic. Boja sie "potencjalnych" masowych zatruc, a w rzeczywistosci chodzi o wyrafinowany business.

*Wizy dla Amerykanow (i ich braci Arabow, szczegolnie Arabi Saudyjskiej) powinny byc liczone prostym przelicznikiem mnozac ich ceny wiz dla Polakow razy 2. Czyli w chwili obecnej ok $350

*naturalnie , ze tzw "stosunki" miedzy Polska i USA uleglyby pogorszeniu, ale z drugiej strony, czy oni sa potrzebne Polsce?

*W USA minimalna placa teraz jest $5.85 na godzine, co jest kpiną i obrazą dla Polakow, ktorzy by planowali sie "ponizyc" przyjezdzajac tutaj w celach pracy. Proponowalbym zatrudnianie Amerykanow w Polsce za $6.00 na godzine.
norberto / 82.143.152.* / 2008-03-23 15:08
Wprowadzic rygorystyczne wymogi wizowe dla amerykanow. Robic odsiew co 2 os. odmawiac wizy. Zrobic wnioski wypelnianie elektronicznie, specjalne zdjecia, odciski palcow itp. w pewnym momencie zmiekna. Tak jak to bylo z niemiecka i polska policja jedni drugim mandaty wlepiali, az sie uspokoili i doszli do poruzumienia. Ale polska jest to taki dobry kraj, ze jeszcze wiecej w ....e beda amerykanom wchodzic.
wika1 / 83.13.74.* / 2008-04-18 13:09
nie rozumiem tego .tyle porozumien bylo w zwiazku z vizami i nic dalej jesyesmy gorsi od inntch . dlaczego////////////////////////////
miki488 / 83.6.239.* / 2008-03-20 23:15
dzieki amerykanie ! za te piekne naklejki za 100%$ w paszporcie! Moim zdaniem wasza dobroć nie zna granic! tylko za 100$? Polacy więcej zarabiają zróbcie za 1000$.Cała Europa będzie bez wiz,ha,ha,ha my mamy! Cenne wizy USA nam dają czego inni nie będą mieli! Bush i LOVE YOU! tak nas nas wyróżnic! moim zdaniem trzeba wiecej boeingów,F 16 kupywać,nasz sojusz z USA musimy pogłębiać !
Pajchiwo / 2008-03-15 11:11 / Tysiącznik na forum
heh tylko, ze Polacy którzy tam wyjeżdżają nie jadą się uczyć (tak jak zresztą 99% emigracji) - oni jadą pracować :)
A to już dla USA problem Panie Zalewski...
as4sdfgffhjj / 212.76.37.* / 2008-03-15 02:31
a kto by chciał tam jechac???? Dzis w Warszawie mozna zarobic 5000 lekką rączką, wysilając się duzo wiecej - to jest odpowiednik 2500-i wiecej dolarów. KTo dostanie wyzszą pensję w USA? Robotnik? Dzis tynkarz w Warszawie nie ma wolnego terminu do grudnia, dobry majster za mniej niz 5-10 koła sie nie rusza z domu - tam nikt nie pojedzie, poza bezrobotnymi czy chłopami małorolnymi. Z Bogiem.
amelie / 2008-03-14 18:15
Pracowałem 6 lat dla Jankesów. Mam nadal ważną wizę, ale wcale się tam nie wybieram. Mam ich w ......e. Jesli Polacy rzeczywiście by chcieli rozmawiać na temat wiz (tylko po co?) - to trzeba się do nich odezwać językiem dla nich zrozumiałym - czyli przestać kupować amerykańskie produkty: F16, Boeingi, korweta, uzbrojenie, chevrolety, Jeepy, Mc Donald'sy, Marlboro, karty Visa itd. oraz przestać płacić za ich mocarstwowe zachcianki: Afganistan, Irak, Kosowo, Serbia ("tylko" 50 mln dolarów rekompensaty za amerykańskie bombardowania Belgradu i serbskich obiektów przemysłowych)
Navajo Blue / 24.186.38.* / 2008-03-14 15:04
Wyglada na to ze pan Zalewski nie jest kompetentna osoba zeby wypowiadac sie na temat kontaktow polsko amerykanskich. Kazdy Polak ktory dostanie sie do obojetnie jakiej szkoly w USA praktycznie automatycznie dostaje vize studencka ktora czasami nawet pozwala na legalne zatrudnienie. Poza tym amerykanie nie maja nic przeciwko polakom lecz obawiaja sie polskiej korupcji. Jesli polacy mogli by przyjezdzac do USA bez viz prawdopodobnie ilosc polskich obywateli powiekrzyla by sie gwaltownie. Sasiedzi ze wschodu nagle by zaczeli byc polskimi obywatelami?
janina janina / 89.79.88.* / 2008-12-12 17:18
nie zgasdzam sie , W USA jest ogromny kryzys i daleko,Kto tam chce jechac , na pewno nikt do pracy jedynie do rodziny lub studia.Ja staralam sie o wize turystyczna i nie dostalam, pracuje w Anglii , mam dom i co z tego,Zapytal mnie dlaczgo chce studiowac w USA a nie w Anglii skoro tam moge, Zawsze jak chca to sie doczepia, jak mam kase i chce studiowac w USA - co to za glupie pytanie wogole, teraz mozna studiowac w Australii wszedzie i nie ma problemu,A amerykanie maja pos---ne w glowach,Raj sie skonczyl w USA , oni chcyba jeszcze o tym nie wiedza, UPADLI, czas by sie obudzili,Mam nadzieje ze przeczyta to jakis konsul__ LUDZIE JADA NA STUDIA LUB RODZINY.Po co tam jechac do pracy??Przejzujcie na oczy -- w erupie lepiej jak ktos ma pracowac bo sa wszystkie swiadczenia renta , dodatki na dzieci, zawsze mozna do Polski przyjechac ale konsulowie o tym chyba nie wiedza moze gazet nie czytaja.Do szkoly tez mi nie pozwolili pojechac pomoglaby im kasa w kryzysie ktora wydam na ich szkolnictwo, nie mysla ekonomicznie nigdy z kryzysu nie wyjda.A dlaczego USA? DObre szkolnictwo, pogoda , w wolnym czasie chce troche pozwiedzac , wymiana kumlurowa , nowe doswiadczenia.Krajobraz.
Brat Busha / 74.163.229.* / 2008-07-21 16:12
Navajo...ty palancie!!!
absurd / 83.143.213.* / 2008-03-14 23:00
Najavo Blue .. jestes pracownikiem amerykańskiej(USA) ambasady?
Aramis 10 / 83.22.228.* / 2008-03-14 11:32
Pan Zalewski mówi jakby się obudził z głebokiego snu.
Amerykanie nie chcą zniesienia wiz? Ich problem . Niech nie znoszą. Obywatele polscy mają otwartą drogę do wielu krajów europejskich.
Doprawdy nie wiem o jakim modelu kulturowym mówi pan Zalewski. Przeciętnego Amerykanina charakteryzuje konsumpcjonizm.
Amerykański model biznesowy właśnie dogorywa co widać po fatalnych wskaźnikach ekonomicznych. Tean model właśnie bankrutuje.
Jesteśmy świadkami jak powoli kończy się dominująca rola USA w świecie.
EDiS / 2008-03-14 11:17 / Tysiącznik na forum
Amerykanie sami sobie strzelaja w piętę. Polska jeszcze jest najwierniejszym sojusznikien Stanów na świecie, nawet Amerykanie mieszkający w USA nie darzą taką estymą swojego kraju jak czynią to Polacy. Przez durny wymóg stworzony przez urzędników Ameryka traci popularność w Polsce, bo o opłacalności pracy na czarno wcale nie warto dyskutować. Jeszcze kilka lat takiej dyskryminacji i trzeba będzie prosić Polaków o przyjazd do Stanów, a szkoda bo to piękny kraj , przyjażni , otwarci ludzie i piękne tradycje nas łączą . Jeżeli Amerykanie nie dostrzegają tego, że mają jeszcze ogromne korzyści różnorakie z tego, że duży kraj w środku Europy jest ich odwiecznym przyjacielem to dzieje się niedobrze za wielką wodą.
maa / 2008-03-14 13:04 / Tysiącznik na forum
Ta polska przyjaźń jest nieco jednostronna. Jak z "zasad" mrożkowskiego Edzia:
"Ja Cię kocham, a ty śpisz".
Europa, która ma nieco bliższe i dłuższe kontakty z USA, śmieje się z tej naszej miłości. Oni wiedzą od dawna, że USA można kochać tylko bez wzajemności.
Expirienced / 76.10.156.* / 2008-03-16 03:15
Olac USA.Niech sobie wsadza te swoje wizy w doope.Robili pieniadze sprzedajac je.Tam nie ma po co jechac wiec wizy zostana zniesione.Trzeba bylo je dawac przedtem kiedy nie bylo dziadostwa jakie zapanowalo obecnie.Wyjazd tam to zadna frajda ani bussiness.Bylem widzialem.Kit totalny.Podziekujmy im nie pchajac sie po ich ambasade.
Jedras_z_Torunia / 2008-03-14 09:57
Przepraszam za wyrażenie ale po kiego grzyba nam te wizy? Żeby się tam zjeżdżało najgorsze dziadostwo z Polski i psuło nam opinie o nas samych ? Wystarczy popatrzeć na tę całą zakompleksioną pro PiSuarowa Polonię, żeby wyraźnie się zniechęcić do naszego narodu. Jako turysta planuje wyjazd o wiele wcześniej i mogę sobie spokojnie poczekać na wizę nawet i pół roku. Mnie to nie przeszkadza. A to całe frajerstwo z Greenpoint'u będę omijał dalekim łukiem, żeby się tylko wstydu nie najeść
renata prince / 65.32.159.* / 2009-08-29 18:04
renata z Tampy FL.tu raczej dziadoctwa nie ma,polacy cieszko pracuja,i maja dobra opinie.Odmowiono wizy mojej siostrze,ktora ma stala prace w Hiszpanii(jest polka)
tak im sie zachcialo odmowic,miala wszystkie documenty i zaproszenie od mojego meza amerykanina pracujacego w urzedzie emigracjii,hahahah,to dopiero numer nawet nie ufaja swoim.A ja tak bardzo chcialam jej pokazac ten kraj przez 20 dni wakacji.
Rym / 83.17.254.* / 2008-03-14 12:23
Twój post to najlepszy przykład psucia opini o nas samych. Trochę miłości do innych w imię Donalda!
opolanin / 68.196.94.* / 2008-03-14 12:22
A jakiego Polaka stac na bilet nie mowiac o innych kosztach spedzenia urlopu w USA
wieko / 64.136.49.* / 2008-03-15 01:49
bilet to 1 miesieczna pensja + druga miesieczna pensja wakacje np. na Florydzie. Za 5000 zl mozna spedzic calkiem przyzwoicie czas.
A.T. / 194.73.38.* / 2008-03-14 10:12
A no na przyklad po to, zeby spokojnie mozna bylo leciec do USA w interesach wtedy, kiedy jest to potrzebne. Czas spedzony na paletaniu sie po konsulatach i przepychankach z urzednikami mozna spozytkowac znacznie lepiej.

Prosze zwrocic uwage, ze biznesmenow latajacych w te i z powrotem do USA w interesach jest znacznie wiecej, niz Polakow z Greenpointu.
opolanin / 68.196.94.* / 2008-03-14 14:38
jesli ktos ma firme to nie ma problemu z wielokrotna wiza,tutaj chodzi o zwyklych Polakow nie majacych tyle pieniedzy aby ich bylo stac naurlo[p .Nauka i szkola odpada bo za to sie placi,nie tak jak w Polsce za darmo
askaray / 2008-03-14 12:32 / Bywalec forum
Wiza żaden problem . Byłem dostałem rozmowa trwała zaledwie 1 minutę i mam wizę na 10 lat
opolanin / 68.196.94.* / 2008-03-14 14:43
No i prosze bardzo,taka jest prawda.Amerykanom chodzi o ten element kombnatorow i zlodzieji
Jedras_z_Torunia / 2008-03-14 10:17
Przepraszam, wykazałem sie krótkowzrocznością. :-) W takim przypadku zniesienie wiz ma jak najbardziej swojej uzasadnienie. Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy