Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Założenie firmy - kupowanie / sprzedawanie telefonów

Założenie firmy - kupowanie / sprzedawanie telefonów

stalowekk / 2016-07-09 16:36
Witam serdecznie. Mam kilka pytań odnośnie założenia firmy. Zamierzam założyć coś w stylu komisu komórkowego, kupowanie / sprzedawanie lecz bez żadnego lokalu na mieście - chcę działać u siebie w domu (sprzedawać na allegro bądź lokalnie na OLX).

Teraz pytania:
1) Muszę posiadać kasę fiskalną?
2) Odkupując/sprzedając telefon osobiście 'na mieście' muszę mieć spisaną jakąś umowę? Jeżeli kupiłbym poprzez allegro to potwierdzenie od allegro wystarczy?
3) Czy w moim przypadku zostać VAT'owcem? Widzę, że każdy lombard sprzedaje tylko na faktury VAT MARŻA / PARAGON 0%. Osoby, które będą kupować ode mnie telefony są osobami prywatnymi nieposiadający działalności gospodarczej.
4) Czy w moim przypadku łatwo samemu będzie mi zająć się księgowością nie mając wcześniej z tym nic do czynienia? Znacie jakieś przydatne programy?

Ogólnie to już zbadałem troszkę rynek, najszybciej schodzą NOWE telefony z gwarancją. Na sztuce jestem w stanie zarobić 100 / 200 PLN. Przyjmijmy, że na miesiąc będzie ich 10 to wyjdzie około 1 000 PLN. Oczywiście posiadając firmę od tego zarobku sporo ucieknie, trzeba opłacić ZUS, od każdego sprzedanego telefonu (o ile dobrze się orientuję) 18% od zarobku na czysto trzeba odprowadzić do urzędu skarbowego.
Jak myślicie, warto zakładać w takim wypadku firmę?

Najnowsze wpisy