Forum Forum dla firmKsięgowość

Założona działalność ale niezgłoszona do zusu i us

Założona działalność ale niezgłoszona do zusu i us

cebulakrola / 217.97.165.* / 2012-08-02 17:06
Hej. W styczniu 2010 roku założyłem działalność gosp majac być agentem ubezpieczeniowym- taki był warunek pracodawcy. Nie zgłosiłem się jednak do zusu i us ponieważ na wcześniejszej umowie zlecenie zarabiałem niewiele. Chciałem podkręcić obroty i pójść do us i zusu 2 miesiące później i ewentualnie zapłacić jakieś odsetki. Niestety pracowałem tak aż do sierpnia- przez 8 miesięcy- zarabiałem po kilkaset zł tylko. Chciałem więc zmienić firmę z którą współpracowałem i załatwić wreszcie sprawę z zusem. Niestety przez sprawy rodzinne nie podjąłem później pracy i nie zarabiałem już nic od wrzesnia 2010 do chwili obecnej .Teraz chcę dalej pociągnąć działalność zajmując się już czymś nowym. Niestety od stycznia 2010mam założoną działalność i przez 8 miesięcy zarabiałem jakąś kasę na umowie o współpracy nie rozliczając sie z zusem i us. Chcę najpierw to odkręcić i jakoś uregulować. Co byście mi radzili? Samego zusu od stycznia 2010 z odsetkami musiałbym zapłacić jakieś 20 000. Orientowałem się ze w urzędzie skarbowym jeżeli postanowię zgłosić ten dochód i wreszcie sie rozliczyć to wyjdzie mnie z kara jakieś 2-3 tys zł. To spokojnie opłacę. Poradźcie, jak rozwiązać tę sytuację by przynajmniej do zusu tyle nie płacić. dzięki za wszelkie odpowiedzi. (ps. nie pobierałem żadnych świadczeń z zusu ani nie zarabiałem w tym czasie innej kasy wiec w us i zus nie maja przez ten czas o mnie żadnych info)
Wyświetlaj:
Wenicjusz20 / 185.161.93.* / 2019-07-07 13:28
Poszukajcie informacji o Gama - Biuro Rachunkowe. Super firma, działająca na Białołęce, ludzie którzy tam pracują są znakomici i naprawdę profesjonalni. Jak dotąd (a korzystam z ich usług co najmniej 3 lata) nie miałem żadnych nieporozumień.
szklarek / 2012-08-02 19:59
W zakresie ZUS- rozłożenie na raty. Umorzenia nie będzie.

Tu o tym:

http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/jak;rozlozyc;na;raty;splate;zaleglych;skladek;zus,207,0,602831.html

+ ewentualne odroczenie składek bieżących:

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/jak;odroczyc;zaplate;skladek;zus,114,0,251250.html

Na pewno- jak najszybszy i pełny skruchy kontakt z Zakładem.

Najnowsze wpisy