Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej ugnie się? Trwają negocjacje

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej ugnie się? Trwają negocjacje

Wyświetlaj:
norfolk / 79.248.201.* / 2015-02-09 21:24
taki prezes bierze milion a tona której wydobycie kosztuje 400 zł w Polsce kosztuje 800 zł - niech górnictwo sprzedaje węgiel bez pośredników i takich prezesów to będzie opłacalne wydobycie
gość765 / 91.225.10.* / 2015-02-06 19:32
Moim zdaniem nie ugnie się a my górnicy dostaniemy po tyłku przez te zz
nierób / 31.174.110.* / 2015-02-05 11:04
Proszę o podanie w artykule jakie górnictwo płaci do budżetu podatki i inne opłaty w związku z prowadzoną działalnością-najdroższy haracz na świecie!.Proszę podać ile miliardów górnictwo oddało do budżetu w ciągu ostatnich 10 lat a ile otrzymało z budżetu państwa?.Co zrobiły rządy w tym czasie aby przygotować górnictwo do spadku koniunktury?.Ile węgla(rzekomo tańszego) sprowadzono do kraju,jaki szwindel na nim kręcono a krajowy na zwały.Ile prezes jsw,przekazał kasy do budżetu z prywatyzacji jsw, pieniędzy które miały iść na rozwój firmy?.Ile kasy odpłynęło w związku z jego decyzją na opcje walutowe?.Ile kasy wpompowano w nietrafioną inwestycję-budowa szybu Bzie-Dębina?.Ile kosztuje rozbudowa infrastruktury administracyjnej(adaptacja nowej siedziby jsw,zakup hotelu diament i jego wyburzenie oraz dalsze prace w tym zakresie i utrzymanie innych biur i gmachów oraz vipowskiego hotelu nad morzem?.I najnowszy hit prezesa w dobie kryzysu, jsw spółka skarbu państwa kupuje kopalnie od spółki skarbu państwa Knurów-Szczygłowice-a kasa do budżetu na wybory.W jakim normalnym kraju pensja prezesa ;czy się stoi czy leży 100 tyś. się należy i inne premie?.Pensja zarządu i prezesa powinna być uzależniona od zarobku górnika na dole(nie więcej niż pięciokrotność zarobku górnika)a premie od kondycji finansowej spólki i wtedy prezesowi zależy na wartości spólki- zarobi górnik, zarobi pan prezes?.Ile jsw kosztuje utrzymanie zarządu i pracowników zatrudnionych w samej tylko siedzibie w Jastrzębiu Zdroju?.Ile pracowników jsw z tych 26 tyś jest zatrudnionych pod ziemią i ilu z nich faktycznie zjeżdza na dół.Ilu pracowników nie dołowych posiada barbórkę ,14 pensje,deputat,bony żywnościowe?.Górnik na tych nieprodukcyjnych pracowników ,przy takiej cenie węgla i takich decyzjach prezesa nie zapracuje.Jakie są koszty utrzymania siatkarzy, hokeistów,wyjazdów integracyjnych.Jakie są koszty zakupu doswiadczalnych maszyn, urzadzeń od kolesiowskich firemek?.Ile kosztuje dopuszczenie w/w maszyn, urządzeń,materiałów do pracy na dole?.Jaki jest budżet miasta Jastrzębia Zdroju i innych okolicznych gmin dzięki jsw s.a.?Ile firemek, sklepów i innych zakładów żyje dzięki jsw s.a.. Ile wynosi odprawa na odchodne prezesa, czy kara za złe zarzadzanie?.Żyła złota,której naród musi pozbyć a ten górnik pasożyt co on jeszcze chce?.Dać mu kromkę chleba i kroplę wody, aby nam żyło się lepiej.A ten głupi Putin, o co walczy akurat w tym regionie Ukrainy?. Prywatyzujmy, tylko nie mówcie,że to górnik jest winny,jak nowy właściciel wystawi rachunek, którego skutkiem bedą nowe ceny za energię i ogrzewanie.i jeszcze jedno ile p.prezes, znawca branży wydał na firmy doradcze i konsultingowe,efektem czego okrzyknięty przez tychże samych menedzerem roku!!!.
asm2987 / 91.225.8.* / 2015-02-02 12:43
W JSW ma być ja ze stocznią, z tą różnicą że stocznia była konkurencją dla niemieckich, a JSW po prostu ktoś kupi za przysłowiową złotówkę..
Górnik783 / 91.225.8.* / 2015-02-02 12:06
Nie wiem sąd ta średnia, ja nigdy tyle nei zarobiłem a pracuje na przygotówkach. Jak podzieliłem roczny dochód co mam w PIT przez 12 to wyszło 4,8 tyś zł na renkę - to już z wszystkim, kartkami, barbórką, 14 i węglem itd..... Tyle zarabia górnik w JSW. No ale przykładowo średnia krajowa jest 4 tyś brutto chyba, i kto z was tyle ma??? Średnia to jest brednia!!!
przesyłowe musi być:))) / 77.255.221.* / 2015-01-30 18:32
A próbowali bez pośredników to opchnąć?

Najnowsze wpisy