Forum Forum podatkowePIT

Zasilek rodzinny

Zasilek rodzinny

Mati1410 / 77.114.32.* / 2011-10-02 22:44
Witam. Zwracam sie z prośbą o pomoc w wyjasnieniu mojego problemu.Pobieram zasilek rodzinny ktory mi sie nalezal w 2009 moj dochod nie przekraczal ale z powodu podjecia pracy w 2010 w miesiacach listopad i grudzień i teraz te 2 miesiące spowodowały że muszę zwrócić zasiłek rodzinny od grudnia 2010 do 30wrzesnia 2011 z powodu nie dostarczenia z nie wiedzy zaswiadczenia o nowo podietej pracy po urlopie wychowawczym .Zaswiadczenie o podjeciu pracy dostarczyłem składając o rodzinne w 2011.Ale opieka społeczna twierdzi ze powinnismy zlozyc zaswiadczenie z chwila podjecia pracy i wtedy nie ponosilbym zwrotu za 2009 jestem rodziną 5cio osobową na nowy rok rozliczeniowy rodzinne mam przyznane nie otrzymalem zadnej pomocy dodatkowej w jaki sposob moglibysmy nie zwracac zasilku .Tylko opieka spoleczna chce w taki sposob ukarac mnie za nie dostarczenie zaswiadczenia w danym miesiacu
belladonna / 2011-10-03 17:36 / Tysiącznik profesjonalny
Podstawowym błędem jest to, ze nie czytamy do końca tego, co dostajemy. W przypadku zasiłku rodzinnego przychodzi decyzja i w niej są zawarte infor, ze w przypadku zmian mamy obowiązek je zgłosić... czyli jak nie pracowaliśmy, a podejmiemy pracę to zgłaszamy.
Nie znam przepisów dot. zasiłków, ale kluczowe jest tutaj jak to liczą (zmiana w miesiącu po podjęciu pracy dochodów na 1 osobę itp), że jak przekroczy tracimy prawa... no i tez na ile, bo jest coś odwrotnego pt. "dochód utracony". Wiem, ze co gmina to inne interpretowanie, akurat raz wykonałam kilka tel. w pewnej sprawie.... dlatego nie znając szczególików trudno mi coś szukać :)

Najnowsze wpisy