Forum Polityka, aktualnościKraj

Zaskakujące słowa Seremeta o próbkach ze Smoleńska

Zaskakujące słowa Seremeta o próbkach ze Smoleńska

Wyświetlaj:
Błendny Ryceż / 94.42.163.* / 2013-06-27 13:30
liczba próbek 250 zakładam, ze na 10 wykryto materiał wybuchowy.
Prawdopodobieństwo błędnego wykrycia materiału wybuchowego 0,01
Prawdopodobieństwo 10 ciu błędnych pomiarów 10E-20. Prawdopodobieństwo podobne do trafienia w totolotka 3 razy pod rząd
Dla 20 próbek z wykrytym błędnie materiałem wybuchowym
Prawdopodobieństwo podobne do trafienia w totolotka 5 razy pod rząd
Dla 50 próbek z wykrytym błędnie materiałem wybuchowym
Prawdopodobieństwo podobne do trafienia w totolotka 13 razy pod rząd
Cuda cuda
Pyclik / 2012-11-06 12:51 / Tysiącznik na forum
Jest tu na forum jeden "bajok", który opublikował dane urządzenia pod nazwa "Przenośny detektor materiałów wybuchowych PED-8800 Pro".
Brakuje mi jedynie potwierdzenia - osoby kompetentnej, a nie tego albo innego bajarza - iż to własnie takie , dokładnie takie było używane przez Polaków w Smoleńsku.
Rywa / 83.22.129.* / 2012-11-05 21:27
1.) "Według prokuratury dopiero badania laboratoryjne będą mogły być podstawą do twierdzenia o istnieniu bądź nieistnieniu śladów materiałów wybuchowych."

2)"Raport końcowy – Załącznik nr 5. Opis uszkodzeń samolotu
Str. 25/25
Podsumowanie i wnioski
Podczas oględzin wraku samolotu nie stwierdzono śladów detonacji materiałów
wybuchowych ani paliwa lotniczego."

3)"Odpowiedzi MSWiA blogerom"
„Komisja, opierając się na przeprowadzonych oględzinach wraku, analizie zapisów pokładowych rejestratorów parametrów lotu oraz pokładowego rejestratora głosów w kabinie samolotu, a także przeprowadzonej szczątków ubrań i rzeczy osobistych ofiar katastrofy na obecność nietypowych substancji chemicznych wykonanej na zlecenie Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wykluczyła użycie ładunków wybuchowych lub nietypowych substancji chemicznych.”

Panowie , co z prawdą ? Szeląg twierdzi ,że i badania byłu już zrobione a równoczesnie zapowiada ze wyniki będą za 6 miesięcy .
m-53 / 95.49.163.* / 2012-11-05 20:52
Krótko mówiąc wiedzieli, Tusk też, o tych "materiałach wysokoenergetycznych " miesiąc temu. Przez miesiąc nie potrafili sklecić stanowiska, bo potrzebna "kompleksowa opinia biegłych"
I nagle, po publikacji


Prokuratorzy przystąpili do pracy rano, oczywiście z udziałem biegłych, bo sami nie byliby w stanie wygenerować takiego komunikatu


i w południe opinia była gotowa.

P.S.
Od dzisiaj przestaję używać czegokolwiek z PCV. Okna też wywalę. Rynny też.
PS.2
Po cholerę wojsku takie detektory???
em96 / 151.10.14.* / 2012-11-05 20:47
"...Prokurator generalny Andrzej Seremet chce, aby jak najszybciej trafiły z Rosji do Polski..."

Szybko nie mogą "trafić", bo muszą być odpowiednio spreparowane - podobnie zresztą jak stenogramy z rejestratorów...
Trzeba być naiwnym durniem, żeby wierzyć wielokrotnemu oszustowi...
Czy recydywie ktoś uwierzy...?
RYWA / 83.22.129.* / 2012-11-05 21:30
ja wierze Rosjanom, to uczciwi ludzie, tak jak nasz premier ,ktory nigdy nie kłamie
JanuszPOlikot / 2012-11-05 20:45 / Tysiącznik na forum
Przenośny detektor materiałów wybuchowych PED-8800 Pro


Specyfikacja techniczna

Technologia: IMS, transformacja Hardamarda
Wykrywalność: czarny proch, azotan amonu (AN), TNT, AN-TNT, RDX,PETN, HMX, Tetryl, C4, TATP, SEMTEX itp. (baza środków wybuchowych może być aktualizowana o nowe środki).
Czułość: 10-9 g
Poziom fałszywych alarmów: 1%
Tryb próbkowania: zbieranie cząsteczek z powietrza i z powierzchni przedmiotów
Czas przygotowania do pracy: 10 minut
Czas analizy: 4-10 s
Czas kalibracji: 30 s
Rodzaj alarmu: dźwiękowy oraz wyświetlenie nazwy substancji po angielsku
Wymiary: 430×113×205
Waga: 4.0kg (łącznie z akumulatorem)
Zasilanie: AC 220V 50/60 Hz lub DC
Temperatura pracy: -200C – 550C
Wilgotność pracy: 95%
Wyświetlacz: 3.5’’ LCD kolorowy, Menu po angielsku
Gniazda połączeniowe: internetowe oraz USB

Panie Seremet POziom fałszywych alarmów 1 %........Dlatego są stosowane np. na lotniskach . Gdyby spektrometry były tak zawodne jak pan POwiada to na lotniskach ciągle by wyły wszczynane fałszywe alarmy......

Takie Tuskobajki to dla lemingów PO szkołach gastronomiczno-fryzjerskich.......:):):):)
L_W / 83.7.60.* / 2012-11-05 22:21
Próbek było więcej niż jedna -nie wiem ile.
Dobrze byłoby temu panu Seremetowi zadać pytanie z rachunku prawdopodobieństwa - jakie jest prawdopodobieństwo błędu przy n próbkach, jeżeli dla jednej prawdopodobieństwo błędu jest mniejsze niż 1%.
Dalej - stwierdzono obecność TNT i nitrogliceryny (semtex?). Nie wiem dla ilu próbek.Dla każdej z tych substancji prawdopodobieństwo błędu 1%.
Niech Seremt odpowie, jakie jest prawdopodobieństwo błędu fałszywego oznaczenia przy n próbkach jednej z tych dwóch substancji- albo TNT albo nitrogliceryny.
m-53 / 95.49.163.* / 2012-11-05 21:50
Od jutra będzie zakaz wnoszenia na lotnisko czegokolwiek z PCV (wyjaśnienia Seremeta). Również kosmetyków. Polakierowane paznokcie będą usuwane. Mechanicznie.
pablo55 / 178.235.211.* / 2012-11-05 20:27
"Zakończył współpracę z gazetą"? Styl godzien komunistycznej propagandy. Przecież wszędzie piszą, że na zbity pysk (czyli dyscyplinarnie) go z roboty wyrzucili.

Najnowsze wpisy