Forum Polityka, aktualnościKraj

Zimowa olimpiada w Krakowie. Będzie referendum

Zimowa olimpiada w Krakowie. Będzie referendum

Wyświetlaj:
Cz. Staszczak / 46.186.84.* / 2014-04-09 11:35
Jestem zdecydowanie przeciwny olimpiadzie zimowej w Polsce.
Kraków nie ma prawa dysponować pieniędzmi całego kraju. Referendum musiałoby być ogólnopolskie.
Olimpiady Putina i tak nie dogoni wystawnością. W sytuacji gdy nie ma pieniędzy na ochronę zdrowia, pomoc rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi, brak na szkolnictwo, takie myślenie i działanie jest delikatnie mówiąc nieetyczne. pozostaną po takiej olimpiadzie obiekty, których utrzymania budżet Krakowa nie udźwignie i w pośpiechu zrobione, czyli byle jak drogi.
Zarobią tylko jacyś podejrzani biznesmeni, którzy jak zwykle nie zapłacą wielu podwykonawcom.
andrzejtatry / 77.254.211.* / 2014-04-03 17:47
Pomysł przeprowadzenia olimpiady zimowej w Krakowie można wytłumaczyć bliskością szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie.No a poza tym Kraków to przecież góry,blisko stąd na Jurę, a to już najprawdziwsze wysokie góry, w końcu na terenie Jury działa Jurajska Grupa GOPR.Wprawdzie na etacie ma naczelnika,jego żonę,syna ale też konia,który w górach bardzo się przydaje...Tu chyba ten koń kopnął i Majchrowskiego i całą resztę tych potłuczonych bałwanów od olimpiady.Powtarza się sytuacja z Zakopane 2006 i słynnym wtedy Abucem...
mronomet / 84.10.168.* / 2014-04-02 10:17
Dziwi mnie stawianie przez prezydenta Krakowa pod referendum organizowania prze Kraków olimpiady zimowej Wprawdzie organizatorami olimpiad formalnie są miasta ale koszty ich organizacji ponoszą rządy państw a budżety miast-organizatorów w minimalnej części. Referendum krakowskie de facto przesądza o zaangażowaniu naszego państwa w inwestycję, która nie ma szans na zwrot poniesionych kosztów. Mamienie opinii publicznej splendorem jaki Kraków osiągnie dzięki tej imprezie i zwiększy zainteresowanie turystów naszym krajem jest nieuczciwe. Zapytajcie w sądzie ulicznej, jakie miasta były organizatorami ostatnich trzech olimpiad zimowych a okaże się, że nie więcej niż 10%pytanych odpowie poprawnie. Jedynym który wygra w przypadku powierzenia Polsce tej olimpiady będzie pan Majchrowski a rządzony przez niego Kraków i inne miasta w których powstaną tor bobslejowy, stadion i trasy biegowe nie będa miały środków na ich utrzymanie.
m-53 / 95.49.172.* / 2014-04-02 09:00
Prezydent, premier, PO powinni intensywnie nawoływać do zignorowania referendum - tak przecież czynili w Warszawie.
P.S.
Najwyraźniej odpowiedzialność za kretyński pomysł chcą przerzucić na społeczeństwo.
Chcieliśta to płaćta.
debos / 83.6.117.* / 2014-04-02 09:07

Chcieliśta to płaćta.

Chcieliśta to płaćmy. Ja jestem gotów. Mnie nie dotyczy jednostka chorobowa - nie bo nie. Moja chata nie skraja.
debos / 83.6.117.* / 2014-04-02 08:45
Nie ulega wątpliwości, że mieszkańcy wypowiedzą się za organizacją olimpiady. Zimowa olimpiada to ogromna szansa dla całej Małopolski.
wkurzona500 / 79.191.29.* / 2014-04-03 09:28
ale koszty głupoty będą ponosić wszyscy, cała Polska, a nie tylko Kraków czy Małopolska. W referendum Polacy wypowiedzieliby się przeciwko Igrzyskom w Polsce. I to powinno być najważniejsze tak jak w Niemczech. Jagna Marczułajtis chce zaspokoić ogromnym społecznym kosztem swoje wybujałe ambicje. Pani Jagno ambicje zaspokajać za swoje pieniążki, a od głupiego wydawania kasy budzetowej łapy precz. Jest dużo mądrzejszych potrzeb, a nie głupich fanaberii typu Igrzyska w biednym kraju. Niemcy się po referendum wycofali, Szwedzi się wycofali ze względu na koszty, ale Marczułajtis prze do przodu, bo nie swoją kasę wyda tylko wszystkich Polaków. .
bsf / 46.45.103.* / 2014-04-02 07:59
Wszystkich nawiedzonych i myślących,że przy budowie programu olimpijskiego się nachapią do woli należy wysłać do Soczi aby tam zapoznali się z inwestycją poolkownika Pootina i jego bezmyslnym wydawaniem kasy tylko PO to aby zrobić "wrażenie" i dokonać kolejnych przekrętów finansowych .
EURO 2012 w POlszy było wielką klapą finansową PO której stadion tzw narodowy był juz stadionem basenem, lodowiskiem a teraz ma być Skocznią narciarską i torem łyżwiarskim.

Najnowsze wpisy