Forum Forum inwestycyjneForex

Złoty spadł za dużo

Złoty spadł za dużo

Money.pl / 2009-02-13 18:52
Komentarze do wiadomości: Złoty spadł za dużo.
Wyświetlaj:
dawsa / 77.91.33.* / 2009-02-15 19:14
'wiecej na nabijarka.pl
put in / 92.24.131.* / 2009-02-14 18:14
Zwykłym obywatelom to tylko pomaga słaby złoty.Kryzys natomiast prawie nikomu nie słuzy.
Jo1 / 83.6.235.* / 2009-02-14 16:11
Co to znaczy "spadł za dużo"??????
Polska gospodarka stoi cały czas eksportem - bzdurne deklaracje polityków z Wiejskiej (poniekąd nazwa ulicy pokazuje ich poziom umysłowy) że Polska obroni się przed kryzysem bo polski rynek zapewni zbyt towarów - to delikatnie mówiąc idiotyzm. Wystarczy popatrzyć co się dzieje z PKB w hwili gdy maleje eksport - prognozy spadają z poziomu blisko 5% do 0%. To jest silna chłonność rynku??????
Obecny poziom euro/PLN nie jest korzystny dl a importerów (którzy zalewają nasz rynek towarami zza granicy - "podobają" mi się komentarze ludzi zamknijcie import towarów - a jak jestem w sklepie wszyscy omijają towary "made in Poland" i wrzucają do koszyków "made in China", "made in Korea", "made in Bangladesh" czy nawet "made in Ukraine" czy "made in Slovakia". Łatwo deklarować - ale czyny jakoś nie idą razem ze słowami.
Będąc eksporterem również nie mogę być w 100% zadowolony z takiego kursu - bo sporo materiałów (również produkowanych w Polsce - jak np. metal, lakiery) są wyceniane w euro i przeliczane na PLN wg. kursu wymiany z dnia sprzedaży - czyli koszty wytworzenia rosną.
Komentarze że nasza gospodarka jest super silna i zniesie wszystko, kurs wymiany powinien być na poziomie 3,5 - 3,3 - 3,0 - 2,5 PLN - to idiotyczne mrzonki ludzi nie mających pojęcia o gospodarce. To dobre dla konsumenta na najbliższe 2 - maks 3 lata =- a potem zdziwienie będzie gdzie się podziały miejsca pracy.
euro vs. PLN - poziom 4,0-4,2 PLN zapewnia stabilność tak importerom jak i eksporterom, tak producentom jak i konsumentom.
wojtalino / 2009-02-15 20:44
jestem importerem pasuje mi 4,0-4,2 tylko nikomu nie pasuje 4,7 pamiętaj ze jak euro będzie po 5 zl to wszystko idzie do góry przedstawię to na cenie zboża bo np nie możliwe żeby u nas zboże było po 100 euro a we Francji po 160 eksport będzie zawyżał nasza cenę wiec niech to euro spadnie do 4,2 i będzie ok dla mnie jako importera i dla ciebie jako eksportera ps. nie chandluje zbożem
Alen100 / 89.76.85.* / 2009-02-14 00:56
W moim rozumieniu rząd, który cieszy się z osłabienia ZŁOTEGO ODDALA swój kraj od reszty Europy a nie odwrotnie!!!
No bo jaki ze mnie Europejczyk jeżeli w zeszłym roku za bułeczkę w Niemczech płaciłem 4zł a teraz będę musiał dać 2 razy tyle. Dziękuję za taką EUROPE !!!!!!!
FGHJ / 70.52.169.* / 2009-02-14 04:13
Ktory wariant jest lepszy,jak myslisz?
-tania buleczka i absolutnie brak pracy
-droga buleczka i jakas tam praca i placa za ktora mozesz to pieczywo kupic.
FGHJ / 76.64.12.* / 2009-02-13 22:20
Europa jest w wielkim szambie i Polska rowniez.Smrod tu jest co najmniej 2 razy wiekszy niz w USA.Warto porownac stosunki zadluzen do PKB krajow Europy i USA. Wszyscy sie ciesza ze Ameryka idzie na dno; ciesza sie i smieja jak glupi do sera.Zwykle z opoznieniem 2 lat (w stosunku do Am.) bedzie mozna w pelni rozkoszowac sie finansowym smrodem na starym kontynencie.Nie,jeszcze w pelni nie dotarlismy do tego momentu w kraju nad Wisla,za to UK,Irlandia,Hiszpania,Wlochy,Portugalia,Grecja,Niemcy,tudziez kupa pomniejszych panstw zdaje sie juz kosztuje smak finansowego baka.
aaaa4 / 83.7.124.* / 2009-02-13 19:55
Co to znaczy spadł za dużo. Dla jednych ( importerzy ) spadł za dużo, dla innych (eksporterzy i pracujący Polacy za granicą ) spadł za mało. Od tego mamy bank centralny i rząd, aby kształtować kurs na taki poziomie, aby wilk był syty i owca cała, to znaczy aby kurs sprzyjał rozwojowi gospodarki. Jeśli złoty traci, a rząd nic nie robi, to znaczy,że kurs nie jest dla naszej gospodarki szkodliwy. No chyba,że mamy rząd , który ma gospodarkę w tylnej części ciała, a myśli tylko o wykreowaniu Tuska na prezydenta w najbliższych wyborach.
Amba / 217.235.251.* / 2009-02-13 18:52
Tak, to juz wiemy. tylko co nalezy zrobic (tzn. co i kto powinien zrobic) aby nie zrujnowac PLN do cna i odwrocic ten trend ? Ponadto fakt, ze w Estonii jest gorzej to nie pociecha. Ich gospodarka jest bardzo malutka.
Ave Cezar / 2009-02-13 20:31
Nasza wbrew pozorom tez nie jest za wielka :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy