Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w OFE. Donald Tusk nie zgadza się z Jerzym Buzkiem

Zmiany w OFE. Donald Tusk nie zgadza się z Jerzym Buzkiem

Wyświetlaj:
miło skonstatować / 46.204.96.* / 2013-09-06 21:19
towarzystwo wzajemnej adoracji żre się o kasę. I to jest generalny objaw rozpadu tej zgrai.
Waniek / 2013-09-06 20:45 / Bywalec forum
Trzeba było zrobić to 6 lat temu teraz będzie ładne bum na GPW. A jak zabraknie kasy firmom to nie będzie szans na łatwą kasę. Minister znowu będzie szukał kasy w kieszeniach podatników, którzy mam nadzieje że wkrótce wyprowadzą z polski swoje firmy!!!
Natter2 / 2013-09-06 20:27 / Tysiącznik na forum
Niestety AWS z Buzkiem są winni za deficyt budzetowy .Ta dziura tzw Bauca nie wzieła się z niczgo.Dobiły budżet nie tylko OFE ale Powiaty i inne reformy .Rozrosła się administracja w zastraszającym tempie i opanować ten moloch się nieda.Przytoczę przykład z własnego podwórka .Parę lat temu złożyłem do Gminy wniosek na wycięcie dwóch drzew ,odpowiedz i zgodę dostałem po dwóch tygodniach.Niedawno znowu złożyłem podanie na wycięcie dwóch brzóz które po ostaniej wichurze zostały naruszone ,mija juz ponad dwa miesiace i jak się dowiedziałem sprawa jest w toku załatwiania. Dalej nie bede tego komentować.
polon1779 / 78.2.124.* / 2013-09-06 21:39
Ofe było genialne, ale już po dwóch latach funkcjonowania zaczęto je niszczyć. Dziś niewielu pamięta że reforma emerytalna wprowadzająca emeryturę kapitałowa była dla wszystkich. I braki w zus miały być rekompensowane przez składki żołnierzy, policjantów, oszczędności po likwidacji przywilejów górników, kolejarzy i nauczycieli. Ale z roku na rok przywracano przywileje wybranym grupom to teraz trzeba zabrać pozostałym. Proste. A od tego roku ofe miały zacząć wypłacać część emerytur zmniejszając tym samym obciążenia zusu. Szkoda tylko że czysta matematykę zniszczono przywilejami. Do tego roku ofe miały nie generowac kosztów, a zus miał zamykać finansowanie. A jak wiadomo zus w tym czasie nie domknał finansowania na około 130 mld zł. Wina wszystkich rządów pokoleji. Pieniądze nie biorą się znikąd, więc następnym razem nie przyklaskujcię waloryzacja emerytur o 14% jak w 2007 roku. Każdy mówił że się należy, a pytanie za co? Jak wzrost składek wyniósł tylko 4.5%. Jak polityk Ci obiecuje że coś da to znaczy że napewno Ci zabierze by pokryć te wydatki.
Andrzej325 / 78.8.65.* / 2013-09-06 19:40
Co tu filozofować. Pomysł OFE ze swoimi filarami jest dobry intelektualnie i jako model emerytalny super. Tylko co z tego jeśli nie ma na niego forsy i Państwo żeby go finansować musi zadłużać się zagranicą. Gdyby forsa była w kraju to lepiej byłoby ją przeznaczyć na OFE niż głupie pomysły samorządowców np wybieg na słonie których nie ma, nowe siedziby ZUSu itp.

Najnowsze wpisy