Forum Polityka, aktualnościKraj

Znamy już oficjalne wyniki I tury wyborów

Znamy już oficjalne wyniki I tury wyborów

skomentuj
Wyświetlaj:
777c / 2010-06-22 14:13 / Bywalec forum
Muszę zacząć oglądać telewizję Trwam, bo jak czytam trwa wyśmiewanie prezydenta śp. L.Kaczyńskiego, a te komercyjne stacje, które odbieram wrednie manipulują opinią publiczną i specjalnie tego nie pokazują.
redx / 84.144.94.* / 2010-06-24 09:03
a ja zaczalem sluchac Radio Maryja bo chcialem sprawdzic czy Rydzyk
jest taki jak tu na lamach Money.pl sie pisze. Tzn. sieje nienawisc, arogancki
rzuca hasla antypolskie. Stwierdzilem, ze ci ludzie co tak pisza to nawet piec minut
tego radia nie sluchali. Ja slucham od paru dni i nie widze zadnej agresji wrecz przeciwnie ich interesuja sprawy polskie i polacy nie ma zaklamania jak w TVN czy POLSAT.
Mozna jedno powiedziec: to ci co takie bzdury o Rydzyku wypisuja sa aroganccy i sa wieksi w gebie niz w rozumie to tzw. PLOTKARZE
POra zmądrzeć / 188.33.231.* / 2010-06-22 04:24
Dlaczego nie zagłosuję na Komorowskiego?
Z powodu:
- tolerowania chamstwa Palikota
- zaproszenie do swojego kom. Wyborczego autorytetów typu :
Wajda ,Bartoszewski ,Kutz ,Olbrychski
Którzy niszczą, wyśmiewają każdego, który ośmieli się mieć inne poglądy niż oni i tym samym podsycają wojnę polsko-polską ( którą zaczął Tusk dzieląc po wyborach 2007 roku Polaków na mohery i elity )
- wyśmiewanie prezydenta śp. L.Kaczyńskiego ( jaka wizyta taki zamach i wiele innych)
- głosowanie w sejmie przeciwko rozwiązaniu WSI
- za to, że likwidację postkomunistycznej związanej z sowietami agentury , jaką było WSI uważa za szkodzenie Polsce
- za sympatie pro Putinowskie
- za podpisanie kontraktu na zakup F-16 ( najdroższych nielotów)
- za niejasną sprawę usunięcia swego Zastępcy Min Szeremietiewa
- za świadome gospodarcze uzależnienie Polski od Rosji ( gaz łupkowy)
- za pozostawienie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej w rękach Rosjan.
- za bagatelizowanie nieprawidłowości podczas śledztwa ( niedostateczna ochrona terenu katastrofy )
- za niezrozumiałe ( ?)postępowanie w kraju w kilka chwil po katastrofie ( zgoda na wejście ABW do pokojów ofiar katastrofy!)
- za nadużywanie władzy w czasie pełnienia obowiązków prezydenta ( sprawa IPN, KRRiT, szybki wybór nowego prezesa NBP)
- za stanowisko: Nie powinniśmy domagać się od USA zniesienia wiz
- za lekceważący stosunek do kobiet , nazywanie ich kaszalotami
- za opinię o In vitro, która obraża pary starające się o dziecko
- za ignorancję prawie we wszystkich dziedzinach wiedzy , i permanentne gafy
- za zabijanie dla przyjemności zwierząt
- za nieustanne wykorzystywanie PR.
?! / 2010-06-22 01:20 / Tysiącznik na forum
- My się nie boimy żadnych zarzutów. Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi, może i trochę jesteśmy. Ja już będę od dziś używał tego słowa, nie będę używał słowa "postkomunizm", którego używałem - powiedziała Jarosław Kaczyński na wiecu wyborczym w Szczecinie.
Marks, Engels i Lenin mogą być dumni! Prawicowa lewica - tylko Polak wierzy!!! Rydzyk ma zagwostkę, jak to przetłumaczyć moherom z ambony.
Kiedy wreszcie ten dziwny naród znad Wisły oprzytomnieje???
strzelec / 2010-06-22 00:56 / Bywalec forum
Nie głosuję na Kaczyńskiego ponieważ nie wierzę w jego zmianę w gołąbka pokoju jak tylko się dorwie do władzy to znów się zacznie zamiast wprowadzanie reform, gonienie za czarownicami. Przy PO przynajmniej jest spokój wprowadzane są reformy, widać faktycznie że ruszają inwestycje, coś się dzieje w kierunku naprawy Państwa, jakby jeszcze były Prezydent był bardziej samodzielny to już by była rewelacyjna sytuacja teraz. Dwa lata kiedy PiS miał władzę ABSOLUTNĄ w Rządzie i miał SWOJEGO Prezydenta NIC NIE ZROBIŁ jedynie na co było go stać to na wywołanie wojny Polsko Polskiej, grzebanie w śmieciach i wyciąganie trupów z szafy Lesiaka zamiast przeprowadzać reformy, dzięki którym kryzys, który teraz wszyscy mimo wszystko odczuwamy byłby mniejszy. A dla przypomnienia to już w 2005 roku pisałem, że to nie PO jest bliżej SLD, ale właśnie PiS, który to skrót tłumaczyłem Prawo i SOCJALIZM pasuje jak ulał. Podoba mi się jak Kaczyński ten, który jeszcze jakiś czas temu chciał rozwiązania SLD teraz korzy się do stóp Napieralskiego SUPER to wygląda. A dzisiejszy wiec na Pomorzu, po prostu Extra. Ciekawe czy wyborcy Lewicy nabiorą się na to?? rozwiązanie konkursu 4/07/2010
LJH@ / 188.33.88.* / 2010-06-21 23:42
SEKTA pt. „PLATWORMA OBYWATELSKA”

Z wyników I tury wyborów zdają się wynikać trzy podstawowe przesłanki.
1) Należy zdecydowanie odrzucić wszelkie tzw. sondaże oraz wyniki badania opinii publicznej i zacząć traktować je jako element kampanii wyborczej, prowadzonej na rzecz grupy rządzącej.

2) Na efekt poparcia udzielonego Bronisławowi Komorowskiemu nie mają wpływu jakiekolwiek przesłanki racjonalne i merytoryczne, w tym negatywne okoliczności dotyczące tej postaci.

3) Zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego w II turze wyborów jest w pełni realne.

PIERWSZA REFLEKSJA nie jest żadną rewelacją. W identyczny sposób, jak obecnie tzw. sondażownie działały podczas wyborów prezydenckich w roku 2005 i tylko „krótkiej pamięci” Polaków zawdzięczamy, że pięć lat później mogły dokonać tej samej manipulacji.

Dość przypomnieć, że wszystkie badania przed I turą z trzech ostatnich dni kampanii 2005 r dawały zwycięstwo Tuskowi: CBOS - 40 do 35 proc., TNS OBOP 40 - 34 proc., a GfK Polonia nawet 42 do 31 proc. W rzeczywistości Tusk dostał 36,3 proc. głosów, a Lech Kaczyński - 33,1 proc. Prawdziwy cel funkcjonowania owych „ośrodków badań opinii publicznej” został jednak zdemaskowany podczas drugiej tury wyborów, gdy wszystkie sondaże dawały zgodnie zwycięstwo Tuskowi. Jego przewaga wynosiła od kilku do kilkunastu procent głosów. W przedwyborczy piątek 2005 roku sondaże PBS dla "Gazety Wyborczej" i GfK Polonia dla TVN dawały Tuskowi zwycięstwo 52 do 48 proc. TNS OBOP w badaniu dla "Faktu" wieszczył triumf Tuska 53 do 47 proc., ale już w sondażu dla TVP - tylko 50,9 do 49,1 proc. W rzeczywistości wygrał Lech Kaczyński, uzyskując 54 proc. głosów, zaś Tusk - tylko 46 proc.
Całkowitą kompromitacją okazały się tegoroczne przewidywania „sondaży” Gazety Wyborczej, w których zapowiadano zwycięstwo Komorowskiego już w I turze. Podobnej wartości były „badania” sporządzone na zlecenie TVN i TVN24, podczas których dzwoniono do sześciu tysięcy osób, które oddały głos w pierwszej turze wyborów. Na tej podstawie wyliczono, że Komorowski dostał 45,7 proc. głosów, a Jarosław Kaczyński - 33,2 proc.

Na 9 dni przed wyborami z sondażu SMG/KRC dla TVN24 wynikało, że w pierwszej turze Komorowski miał otrzymać poparcie 42 proc. badanych, a Jarosław Kaczyński tylko 30 proc.

18 czerwca br. sondaż Homo Homini wskazywał na zwycięstwo Komorowskiego - 55,5 proc., do Kaczyńskiego - 37,8 proc.

Nie ma wątpliwości, że w państwach autentycznej demokracji, tego rodzaju ośrodki zostałyby skompromitowane i natychmiast skazane na bankructwo, ponieważ żadna, szanująca się instytucja nie zamówiłaby w nich badań. W III RP możemy się spodziewać, że będą nadal prowadziły działalność propagandową, czynnie wspierając grupę rządzącą.

Ujawnienie rażących dysproporcji między prognozami tych sondażowni, a rzeczywistym wynikiem I tury, jest także okolicznością kompromitującą dla wielu dziennikarzy, publicystów i tzw. analityków, którzy bezkrytycznie formułowali przedwyborcze oceny w oparciu o wyniki owych badań, nie dopuszczając refleksji, iż mogą być one elementem przedwyborczych manipulacji.

ZNACZNIE POWAŻNIEJSZA JEST DRUGA PRZESŁANKA

W roku 2007 PO zwyciężyła w wyborach parlamentarnych z wynikiem 41,51%. Wczorajszy wynik Komorowskiego - ok.41% potwierdza, że partia rządząca zachowała swój „twardy” elektorat i pomimo 3 lat rządów utrzymuje poparcie na tym samym poziomie. Trudno oczywiście stwierdzić, czy elektorat PO z roku 2007 i obecny elektorat Komorowskiego stanowią te same osoby, choć niemal identyczny wynik zdaje się to wyraźnie sugerować.

To zaś oznacza, że dla. wyborcy Platformy/Komorowskiego trzyletni okres nieudolnych, aferalnych rządów, z finałem tragedii smoleńskiej i kompromitacją w czasie powodzi nie ma najmniejszego znaczenia dla oceny kandydata tej partii. Może to również oznaczać, że CHOĆBY B. KOMOROWSKI BYŁ AGENTEM ROSYJSKIM LUB MORDERCĄ – NIE BĘDZIE TO MIAŁO WPŁYWU NA PREFERENCJE WYBORCÓW PO.

Do świadomości tak sformatowanego wyborcy, nigdy nie zdoła dotrzeć żadna z konsekwencji związanych z wyborem tego kandydata. Groźba dominacji rosyjskiej i wystąpienia Polski z NATO, totalitaryzacja życia publicznego: rządy wojskowej bezpieki, wprowadzenie utajnionej cenzury, inwigilacja i represje wobec obywateli, gospodarcza zapaść czy uzależnienie od Rosji – wydają się dla wyborcy Komorowskiego kwestiami moralnie obcymi i nierozpoznanymi intelektualnie.

Podobnie - wszelkie rzeczowe i wsparte na faktach przekazy dotyczące tej ponurej postaci, nie mają szans dotrzeć do świadomości 40% wyborców. W tym samym obszarze niewiedzy znajduje się informacja o braku jakichkolwiek osiągnięć w 20 letniej karierze politycznej Komorowskiego, fatalnym dla wojska okresie jego ministrowania, czy braku kompetencji dla zajmowania poszczególnych stanowisk, niskim stanie wiedzy ogólnej kandydata i niedostatkach w zakresie elementarnej kultury.

Poważna, int
LJH@ CZ. 2 / 188.33.88.* / 2010-06-21 23:43
Poważna, intelektualna schizofrenia dotycząca tej grupy Polaków byłaby doskonale widoczna gdyby zapytać wyborców Komorowskiego: czy chcą Polski politycznie i gospodarczo uzależnionej od putinowskiej Rosji, lub: czy są stronnikami sowieckiej ekspozytury wojskowej bezpieki, prześladującej przez dziesięciolecia ich rodaków i żerującej na gospodarce III RP? Można być pewnym, że te same osoby odpowiadając przecząco na takie pytania – jednocześnie, bez żadnych oporów popierają kandydata, który we wszystkich wypowiedziach reprezentuje interes Rosji, jest wspierany przez prasę rosyjską i funkcjonariuszy wojskowej bezpieki, a od wielu lat pozostaje politycznym patronem ludzi, wywodzących się ze zbrodniczej Informacji Wojskowej.
TAKIE ZACHOWANIE POTWIERDZA OBAWY, ŻE STAN UMYSŁU, JAKI TRZEBA OSIĄGNĄĆ, BY ŚWIADOMIE POPRZEĆ KANDYDATURĘ B. KOMOROWSKIEGO NIE POZWALA JUŻ NIGDY NA POWRÓT DO NORMALNOŚCI.

Z refleksji dotyczącej zdolności percepcyjnych „twardego” elektoratu PO/Komorowskiego powinna wynikać oczywista konkluzja, że kierowanie do tej grupy przekazów opartych na faktach i rzeczowej argumentacji jest pozbawione sensu i nie ma najmniejszego wpływu na zmianę preferencji. Czynnikiem integrującym to środowisko jest bowiem nienawiść do braci Kaczyńskich oraz bezgraniczna, sekciarska wiara w przekaz medialny i partyjny. W zderzeniu z przesłankami racjonalnymi, musi to powodować jedynie wzrost agresji i kolejny wybuch nienawiści – jako reakcję na wrogi, bo nierozpoznany element prawdy, niezgodny z aktem bezkrytycznej wiary.

TRZECIĄ PRZESŁANKĄ, jaką można wyprowadzić z przebiegu ostatnich zdarzeń, to głębokie przekonanie, że zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego w drugiej turze wyborów jest jak najbardziej realne.
Wynik wyborczy kandydata PiS-u jest doskonały, gdy wziąć pod uwagę okoliczność niedostrzeżoną przez tzw. analityków. O ile na wynik Komorowskiego „pracowała” od 3 lat cała grupa rządząca, przy wydatnym wsparciu usługowych mediów i tzw. autorytetów, o tyle Jarosław Kaczyński jest kandydatem zaledwie od 2 miesięcy i nikt przed tragedią smoleńską nie brał tej kandydatury poważnie pod uwagę. W tych warunkach, przy ograniczonej możliwości prowadzenia kampanii wyborczej oraz ewidentnych aktach manipulacji medialnych i sondażowych, wynik Kaczyńskiego stanowi doskonały prognostyk przed II turą wyborów.

Warunkiem podstawowym wydaje się dotychczasowa, nie konfrontacyjna taktyka wzmocniona o twarde punktowanie wszelkich braków merytorycznych Bronisława Komorowskiego podczas debat telewizyjnych. Dla człowieka dużej inteligencji, sprawnego i kompetentnego polityka - jakim jest Kaczyński – jest to zadanie stosunkowo łatwe, a ostateczny obraz tych rozgrywek, (nawet przy niechętnej i agresywnej propagandzie) musi być korzystny dla prezesa PiS.

Grupą docelową, do której należy obecnie skierować cały przekaz dotyczący kandydatury Kaczyńskiego mogą być wyłącznie ci Polacy, którzy nie brali udziału w I turze wyborów.

Z powodów, jakie wyżej wskazałem, nie ma natomiast sensu próba „odzyskania” elektoratu Komorowskiego/PO. Tu nie pomogą żadne argumenty, ani informacje najbardziej oczywiste. Dość sugestywnym dowodem, że elektorat ten nie jest zainteresowany prawdą o osobie, której chce powierzyć przyszłość Polski jest fakt, że żaden z publicystów, dziennikarzy i przedstawicieli establishmentu III RP nie wykazał dość odwagi, by zadać Komorowskiemu choćby jedno pytanie z listy 50 skierowanych do kandydata. Tchórzostwo tej postawy, nie wymaga komentarza. Z tego względu, próby prowadzenia dyskusji z częścią społeczeństwa, która nie ma nawet odwagi usłyszeć odpowiedzi na trudne pytania zadane kandydatowi - muszą być skazane na porażkę.

Można natomiast oczekiwać na mobilizację choćby części, z blisko 50- procentowego potencjalnego elektoratu „niezagospodarowanego” - ludzi, którzy dotychczas nie popierali żadnej partii i kandydatów. Przekonanie ich, że sytuacja Polski wymaga pójścia na wybory i oddania głosu na polskiego kandydata wydaje się łatwiejsze, niż absurdalne mrzonki o przejęciu komunistycznego elektoratu Napieralskiego czy próby uszczuplenia grupy zwolenników PO.

Jedynie w tym obszarze, jest jeszcze ogromny potencjał wzbudzenia aktywności obywatelskiej, a ponieważ „twardy” elektorat PO zdaje się nie przekraczać 40%, przy około 50 procentowej frekwencji wyborczej – każdy głos pozyskany spośród grupy, która dotychczas nie głosowała, będzie zwiększał szanse Jarosława Kaczyńskiego.

Aleksander Ścios
DG / 84.10.26.* / 2010-06-22 01:09
Prezydent nie jest od realizowania swojego programu tylko od reprezentowania kraju,a Kaczyńskiego nawet nie widać jak przemawia to co tu można mówić o reprezentowaniu czegoś?? pewnie się już hymnu nauczył, ale to raczej nie wystarczy żeby być prezeydentem nie sądzisz?? Zawsze narzeka się na rząd, nie ma znaczenie jakie ugrupowanie, bo zawsze jest źle. Komorowski zostając prezydentem pozwoli na podjęcie określonych decyzji przez PO i wtedy będzie można ich rozliczyć.

Co można mówić o rządzeniu przez 3 lata jak kaczor blokował większość rzeczy przez te 3 lata? Resumując Komorowski zmiecie Kaczyńskiego, bo Polacy się już zbyt dużo wstydu najedli za jego braciszka. Niech spoczywa w pokoju.

Komorowski nie jest geniuszem, ale ma chociaż rodzinę co jest dużą wartością dla większości Polaków. Jakby Kaczyński kandydował w starożytnym Egipcie to ze względu na kota na pewno by wygrał natomiast teraz to nie przejdzie. Z "dwojga złego" należy wybrać to mniejsze. I tym razem Polacy się nie pomylą, chociaż faktycznie część z nich straciła trochę rozumu po katastrofie co odzwierciedla wysoki wyniki Kaczyńskiego
ilo@ / 188.33.231.* / 2010-06-22 04:17
CZŁOWIEKU, A CZYTAŁEŚ CHOĆ TO, CO NAPISAŁ A. ŚCIOS ?
1. Uważasz, że Komorowski nie będzie obciachem, przy tak nieokiełznanej gatce (gafa goni gafę !!!) i umiejętności zachowania się, jak słonia w składzie z porcelaną ?
2. Uważasz też, że najlepszym prezydentem jest ktoś bez właściwości, charyzmy, osobowości – czyli stawiasz na rodzaj jakiejś marionetki. Kto będzie nią sterował ?
3. Twierdzisz, że prezydent jest tylko od „żyrandola” i wszystko co mu podstawiają ma akceptować i podpisywać.
4. Piszesz „Kaczyńskiego nawet nie widać jak przemawia”, czyli co - im człowieka więcej w swojej masie tym lepiej i to ma decydować o człowieczeństwie i wartości człowieka ? Jest to wyjątkowo prymitywny argument, który b. niekorzystnie świadczy o jego autorze !
5. Dalsza część Twojej wypowiedzi świadczy tylko, że Ścios ma w 100% rację. Jesteś b. dobrym przykładem dla jego wypowiedzi. Zupełny brak argumentów, zła wola i zwykłe chamstwo.
strazak1402 / 195.238.227.* / 2010-06-22 07:50
mawet pisac nie potrafisz
@@@ / 89.74.168.* / 2010-06-22 02:18

Co można mówić o rządzeniu przez 3 lata jak kaczor blokował większość rzeczy przez
te 3 lata?

Jezeli 17 z 893 to dla ciebie wiekszosc to lepiej wroc do szkoly i naucz sie matematyki.
DG / 84.10.26.* / 2010-06-22 13:58
Ehhh znawcy od siedmiu boleści. Sam wiesz jak będzie to nie musisz się tutaj wysilać. TO jest tak jak z kibicami realu i barcelony, nie ważne kto jak gra i co robi i tak trzymają za swoimi i można kłócić się w nieskończność. Przykład prosty, ale może ktoś zrozumie. Pisanie pięknym językiem, mając klapki na oczach wiele nie daje. W Polsce polityka pełza jak nawet nie leży, więc takie żale i oczekiwania możesz realizować w innym kraju, tylko musisz zmienić obywatelstwo.

Apropo tego co napisał A. Ścios - ma swoje zdanie fajnie, ale u Kaczyńskiego też można wygrzebywać błędów co nie miara. Wszyscy są ludźmi, więc w każdym przypadku tak będzie. Przypominasz sobie Wałęse ?? Był inteligentny? Wygadany? A mimo tego potrafił coś zrobić. Poza tym jak można robić sobie kampanie na katastrofie, jak może kontunułować politykę brata jak on nie miał żadnej polityki i 3/4 Polski się z niego śmiało?

Jakbyś napisał coś sensownego żeby mnie przekonać to mógłbym zmienić zdanie, ale niestety po tym co widzę coraz bardziej utwierdzasz mnie w tym, że mam rację.

Apropo 17 ( nie wiem czy chodziłeś, chodzisz na studia każdy przedmiot ma tam swoje pkt ects zależne od ważności danego przedmiotu) stosując się do ich ważności > 893
@@@ / 89.77.200.* / 2010-06-24 02:05

Poza tym jak można robić sobie kampanie na katastrofie,...

Podasz jakis przyklad tej kampanii na katastrofie czy tylko powtarzasz glupoty pajacow z platformy.

...jak może kontunułować politykę brata jak on nie miał żadnej polityki i 3/4 Polski się z niego śmiało?

I znowy slowotok nie poparty zadnymi faktami i do tego na poziomie zula z pod butki z piwem.
wlasza / 83.28.139.* / 2010-06-22 23:21
Będę głosować na Komorowskiego, chcę pokoju i spokoju. Chcę żyć teraźniejszością i przyszłością, o historii też będę pamiętać. Nie chcę aby prezydent mojego kraju kompromitował się na każdym kroku. Chcę, aby mój kraj rozwijał się tak jak inne.
eliasz64 / 83.31.201.* / 2010-06-24 20:49
Twój kraj zostanie sprzedany!!!!
po / 95.49.75.* / 2010-06-24 21:47
a czy do tej pory nie zostal sprzedany/?
po / 95.49.75.* / 2010-06-24 21:47
a czy do tej pory nie zostal sprzedany/?
po / 95.49.75.* / 2010-06-24 21:49
a co my w tym kraju mamy swojego
skomentuj

Najnowsze wpisy