ZNTKLAPY

Money.pl / 2007-11-20 19:05
Komentarze do spółki: ZNTKLAPY.
Wyświetlaj:
RAFAŁ... / 95.40.140.* / 2010-08-14 22:57
Z TEJ FIRMY TO CHYBA JUŻ NIC SIE NIE WYDUSI... ANI NIE ODZYSKA...
Legionnaire / 2010-05-31 21:40
Koncze swa "dzialalnosc" na forum. Wiecej juz postow nie napisze

Powodzenia i zyskow zycze!
Pozdrawiam!
Łukasz/Legionnaire
Legionnaire / 2010-05-14 12:05
Są chętni na nieruchomości ZNTK Łapy, ale czekają na niższe ceny

13.05. Białystok (PAP) - Są chętni na zakup działek należących do będących w upadłości Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego ZNTK S.A. w Łapach (Podlaskie). Wycofali się jednak z przetargu, gdy okazało się, że są jedynymi oferentami. Czekają na niższe ceny - mówi syndyk spółki.

REKLAMA

Mimo że czterech oferentów wpłaciło wadia na pięć wystawionych w czwartek na sprzedaż w przetargu nieruchomości, w momencie, gdy okazało się, że są jedynymi zainteresowanymi nabyciem tych działek, zrezygnowali z udziału w przetargu - powiedziała PAP syndyk Alina Sobolewska.

Był to trzeci już przetarg na te nieruchomości. Poprzedni był w marcu. Wówczas sytuacja była podobna, byli chętni, ale zrezygnowali, czekając na niższą cenę wywoławczą. Cena w drugim przetargu była o 20 proc. niższa niż w pierwszym.

Syndyk dodała, że jeszcze w maju wystąpi do Rady Wierzycieli ZNTK o zgodę na kolejną obniżkę cen na te nieruchomości. Czy taka zgoda zostanie udzielona, nie wiadomo. Tak jak jeszcze nie wiadomo, kiedy może się odbyć kolejna próba sprzedaży tego majątku - poinformowała Sobolewska.

Wiadomo natomiast, że 1 czerwca odbędzie się przetarg na dzierżawę hal produkcyjnych ZNTK Łapy.

Pod koniec marca syndyk sprzedała ośrodek wczasowy ZNTK Łapy w Sianożętach nad morzem.

ZNTK Łapy S.A. są w upadłości likwidacyjnej. W połowie lutego Rejonowy Sąd Gospodarczy w Białymstoku odmówił zmiany sposobu prowadzenia upadłości na układową, o co wnioskował zarząd spółki. Liczył bowiem, że uda się wznowić przynajmniej część produkcji. Sąd nie znalazł wystarczających podstaw do tej zamiany.

Upadłość spółki została ogłoszona w lipcu 2009 roku. Powodem trudnej sytuacji finansowej spółki był brak zamówień na naprawy wagonów od dotychczasowego głównego zleceniodawcy spółki - PKP Cargo. Pracę straciło 700 osób.

W tym tygodniu Sąd Rejonowy w Białymstoku rozpatruje setki pozwów byłych pracowników ZNTK Łapy, którzy domagają się od syndyka wypłaty zaległych premii. Należności te nie znalazły się na liście zakładowych wierzytelności. Już w poniedziałek po rozpatrzeniu pierwszej partii pozwów sąd uznał (orzeczenia są nieprawomocne), że premie się pracownikom nie należą i odmówił uznania ich za wierzytelności.

Pod koniec września 2009 syndyk ZNTK w Łapach przelał na konta byłych pracowników upadłej spółki należne im pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. W sumie to ponad 5 mln zł brutto zaległych wypłat, wraz z różnymi ich obciążeniami.(PAP)

kow/ bos/ jbr/
Legionnaire / 2010-04-16 10:50
Od połowy maja białostocki sąd rejonowy będzie rozpoznawał wnioski pracowników upadłego ZNTK Łapy o wypłacenie zaległych premii. W kilka dni odbędzie się kilkaset procesów

Przed kilkoma miesiącami grupa zwolnionych pracowników ZNTK Łapy wystąpiła do syndyka z wnioskiem o wypłacenie im zaległych premii wraz z odsetkami (jednorazowo kwoty mogą sięgać od 3 tys. zł do 15 tys. zł). Syndyk bankruta odmówił wypłacenia pieniędzy, a także zakwalifikowania należności do uregulowania ich ze środków, które uda się zdobyć ze sprzedaży majątku zakładu.

Dlatego pracownicy postanowili odzyskać pieniądze za pośrednictwem sądu. Ten najpierw odrzucił wszystkie wnioski, bo ludzie nie uiścili stosownych opłat sądowych (200 zł od wniosku). Przyjął je do rozpoznania dopiero po tym, jak robotnicy napisali wnioski o zwolnienie z opłat z powodu trudnej sytuacji finansowej.

Znane są już pierwsze terminy rozpraw o uznanie zasadności premii. Sąd pierwsze swoje posiedzenie wyznaczył na 10 maja. Ma wtedy rozpoznać 85 spraw (co godzinę 17). Kolejne rozprawy odbędą się 11, 12, 14 i 17 maja.

Los łapskiego ZNTK na razie nie jest najlepszy. W lipcu zeszłego roku białostocki sąd ogłosił bankructwo firmy z prawie 150-letnią historią. Stało się to na skutek wstrzymania zleceń na remonty wagonów od jedynego kontrahenta firmy - PKP Cargo. W efekcie długi zakładu sięgnęły 33,5 mln zł. Zwolnić trzeba było 750 osób.

Sąd uznał, że jedynym sposobem na odzyskanie należności jest wyprzedaż całego majątku ZNTK Łapy (upadłość likwidacyjna). Co prawda były zarząd firmy starał się, by wstrzymać wyprzedaż, ale więcej w tym było obietnic niż działań. Mediom przekazał informacje o tajemniczym inwestorze z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który chciał budować i remontować wagony w Łapach. Ale żadne szczegóły umowy nie były znane. Syndyk bankruta, który widziała tę umowę, stwierdził, że nie uratowałaby ona zakładu. Sąd też nie zgodził się na zamianę upadłości likwidacyjnej na ugodową (zarząd firmy chciał wtedy negocjować spłatę długów, a nawet częściowo wznowić produkcję).

Obecnie cały majątek ZNTK Łapy jest na sprzedaż. Chętni znaleźli się jedynie na jego drobne fragmenty (ostatnio udał się sprzedać nadmorski ośrodek wypoczynkowy zakładu. Cena wywoławcza wynosiła 2,7 mln zł). Nie ma chętnych na sam zakład.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok
jjiijj / 89.231.76.* / 2010-04-03 19:19
Wiadomości Radia Białystok:

2010-03-30 - godz. 12:57

Białystok: Przewozy Regionalne przenoszą się do ZNTK Łapy

Totalny rozgardiasz na kolei. Związkowcy z przewozów regionalnych protestują w Warszawie, a w Białymstoku i nie tylko pracownicy Przewozów Regionalnych pakują się i opuszczają nieruchomości kolejowe.

Biura z Białegostoku, wagonownie i warsztaty przeniosą sie do ZNTK Łapy - ma być podpisana umowa najmu z syndykiem łapskiego zakładu. W Czeremsze biuro przeniosło się do pomieszczeń jednego z domów prywatnych.

Podobnie będzie wszędzie na Podlasiu. To dlatego, że PKP Nieruchomości wypowiedziały umowę przewozom regionalnym z powodu nie spłacania należności. Dyrektor Podlaskiego Zakładu nie jest do końca zadowolona, bo pracownicy będą musieli jeździć do Łap, ale spadną opłaty za nieruchomości. PKP stosowały stawki powyżej rynkowych.

Wzrosną jednak koszty obsługi wagonów. Każdy z nich bowiem co parę dni musi zostać sprawdzony przez mechaników. Puste wagony będą jeździły do Łap na przegląd. Tam jeszcze trzeba będzie wynająć spalinową lokomotywę do przetaczania, bo ZNTK nie ma trakcji elektrycznej.

W tym czasie PKP nie będzie zarabiała na swoich nieruchomościach zwolnionych przez przewozy regionalne. Pomieszczenia będą stały puste i niszczały.

Dodatkowo na rozgardiasz związany z przewozami regionalnymi nakłada się protest pracowników Polskich Linii Kolejowych. To część PKP gospodarująca torami i odpowiadająca za organizacje ruchu na kolei. Pracownicy PLK domagają się podwyżki o 200 złotych. I być może jutro z tego powodu zablokują tory na dworcu PKP w Białymstoku od 8.00 do 10.00 rano
Legionnaire / 2010-03-31 23:08
Syndyk sprzedał ośrodek wypoczynkowy należący do ZNTK Łapy SA

31.03. Białystok (PAP) - Syndyk będących w upadłości likwidacyjnej Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego SA w Łapach (Podlaskie) sprzedała w środę w przetargu ośrodek wypoczynkowy należący do tej spółki.

REKLAMA

To pierwsza poważniejsza część majątku ZNTK, która została sprzedana w drodze przetargu.

ZNTK Łapy SA są w likwidacji, syndyk zajmuje się sprzedażą majątku, by zaspokoić roszczenia wierzycieli.

Dwa dotychczasowe przetargi na sprzedaż nieruchomości nie cieszyły się większym zainteresowaniem. Do ostatniego, na początku marca, zgłosiło się dwóch oferentów na działki, ale gdy zorientowali się, że nie ma więcej chętnych, zrezygnowali, prawdopodobnie licząc na kolejny przetarg z jeszcze niższą ceną wywoławczą.

Ośrodek w Sianożętach nad morzem - jak powiedziała w środę PAP syndyk Alina Sobolewska - został sprzedany za "nieco powyżej ceny wywoławczej", jednak konkretnej sumy syndyk nie podała. Cena wywoławcza wynosiła prawie 2,7 mln zł. Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent.

Jak zaznaczyła syndyk, w kwietniu - nie ma jeszcze dokładnej daty - ogłosi ona trzeci już przetarg na sprzedaż majątku ZNTK. Na sprzedaż będą wystawione nieruchomości z terenu zakładu oraz działki należące do firmy, a zlokalizowane na terenie miasta Łapy. Alina Sobolewska podkreśliła, że trwa nowa wycena tych nieruchomości i od niej będą zależały ceny wywoławcze.

W przypadku ZNTK Łapy SA realizowany jest wariant upadłości likwidacyjnej. W połowie lutego Rejonowy Sąd Gospodarczy w Białymstoku odmówił zmiany sposobu prowadzenia upadłości na układową, o co wnioskował zarząd spółki. Liczył bowiem, że uda się wznowić przynajmniej część produkcji.

Zarząd informował, że ma umowy na produkcję cystern z firmą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Umowa miała być zawarta na trzy lata. ZNTK Łapy miałyby produkować cysterny i tank-kontenery, konserwować je i naprawiać. Umowa z kontrahentem z Emiratów warunkowana była jednak zmianą statusu prawnego ZNTK Łapy.

Upadłość spółki została ogłoszona w lipcu 2009 roku. Powodem trudnej sytuacji finansowej spółki był brak zamówień na naprawy wagonów od dotychczasowego głównego zleceniodawcy spółki - PKP Cargo. Pracę straciło 700 osób.

Pod koniec września syndyk ZNTK w Łapach przelał na konta ok. 750 byłych pracowników upadłej spółki należne im pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. W sumie to ponad 5 mln zł brutto zaległych wypłat wraz z różnymi ich obciążeniami.

ZNTK Łapy S.A. specjalizowały się w naprawach wagonów. (PAP)
Legionnaire / 2010-03-31 08:11
Dzis o 11 jest kolejny przetarg na sprzedaz nieruchomości.
Legionnaire / 2010-03-30 15:43
Białystok: Przewozy Regionalne przenoszą się do ZNTK Łapy

Totalny rozgardiasz na kolei. Związkowcy z przewozów regionalnych protestują w Warszawie, a w Białymstoku i nie tylko pracownicy Przewozów Regionalnych pakują się i opuszczają nieruchomości kolejowe.

Biura z Białegostoku, wagonownie i warsztaty przeniosą sie do ZNTK Łapy - ma być podpisana umowa najmu z syndykiem łapskiego zakładu. W Czeremsze biuro przeniosło się do pomieszczeń jednego z domów prywatnych.

Podobnie będzie wszędzie na Podlasiu. To dlatego, że PKP Nieruchomości wypowiedziały umowę przewozom regionalnym z powodu nie spłacania należności. Dyrektor Podlaskiego Zakładu nie jest do końca zadowolona, bo pracownicy będą musieli jeździć do Łap, ale spadną opłaty za nieruchomości. PKP stosowały stawki powyżej rynkowych.

Wzrosną jednak koszty obsługi wagonów. Każdy z nich bowiem co parę dni musi zostać sprawdzony przez mechaników. Puste wagony będą jeździły do Łap na przegląd. Tam jeszcze trzeba będzie wynająć spalinową lokomotywę do przetaczania, bo ZNTK nie ma trakcji elektrycznej.

W tym czasie PKP nie będzie zarabiała na swoich nieruchomościach zwolnionych przez przewozy regionalne. Pomieszczenia będą stały puste i niszczały.

Dodatkowo na rozgardiasz związany z przewozami regionalnymi nakłada się protest pracowników Polskich Linii Kolejowych. To część PKP gospodarująca torami i odpowiadająca za organizacje ruchu na kolei. Pracownicy PLK domagają się podwyżki o 200 złotych. I być może jutro z tego powodu zablokują tory na dworcu PKP w Białymstoku od 8.00 do 10.00 rano. (akk)

Więcej:
www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/polskaiswiat/id/34644
bin_laden / 2010-03-30 12:42 / -
O co tu chodzi, syndyk napisał: "W lipcu ubiegłego roku, ogłaszając upadłość łapskiej Spółki, białostocki Sąd zobowiązał Syndyk do
wykonania jednoznacznie określonego zadania: sprzedaŜy całości majątku Spółki w jak najkrótszym
czasie, przy minimalnych kosztach, w celu maksymalnego i sprawiedliwego zaspokojenia wszystkich
wierzycieli Spółki."
a teraz chce wydzierżawić: "Syndyk masy upadłościowej Zakładów Naprawczych Taboru
Kolejowego w Łapach S.A. w upadłości likwidacyjnej wynajmie lub
wydzierŜawi: część (o powierzchni 3482m2) lub całą halę (o pow. 6438m2)
napraw wagonów połoŜoną na działce Nr 372/7, wraz z wyposaŜeniem do
naprawy i sprawdzania wagonów tj. m. in.: podnośniki wagonowe, urządzenie
do sprawdzania układów hamulcowych, sprawdzania nacisków zestawów
kołowych. Szczegółowe informacje w sprawie uzyskać moŜna w siedzibie
Spółki w Łapach przy ul. ppłk. Nilskiego-Łapińskiego 29 lub pod nr tel. 85
7143100. Na oferty czekamy do dnia 31.03.2010r."
No to sprzedają ten majątek czy się bawią ?! Co jest grane?
Legionnaire / 2010-03-30 15:57
Nie denerwuj sie. Masz pewnie akcje i chcesz, by jak najszybciej wszystko sprzedali, by cos Ci skapnelo z likwidacji - myle sie?? Tez mam pakiet i... Zycze ludziom, by mieli w Łapach prace, pal licho moje akcje.

Merytorycznie - syndyk ma za zadanie zlikwidowac majatek tak, by splacic wierzycieli. Swoje zadanie Pani syndyk wykonuje - sprzedala juz czesc majatku ruchomego(w tym jakas lokomotywe), a nieruchomości byly wystawiane na przetarg - m.in. ta w Sianożętach(swoja droga chyba jakis przetarg mial byc pod koniec marca). Syndyk chce tak podzielic ZNTK, by w kazdej z jej czesci mozna bylo prowadzic dzialalnosc gospodarcza. Poki co zbywa to, co nie jest potrzebne do prowadzenia dzialalnosci. To, ze cos tam wydzierzawi nie jest wcale takie zle - majatek zostaje w spolce a kasa wplywa na konta wierzycieli, a o to chyba chodzi... Jesli sie pojawi zainteresowanie ZNTK, to moze spolka nawet rozpocznie dzialalnosc, o ile beda spelnione ustawowe warunki...

Potencjalnie z likwidacji mozna dostac 14zl za akcje - ale nie ma sie co czarowac, ze tak nie bedzie, jesli skapnie 1-2zl to bedzie juz super.

Duzo lepsze byloby zawarcie ukladu z wierzycielami - wtedy nawet poza obrotem regulowanym sprzedasz akcje za wiecej... Gdyby ZNTK wrocilo na warszawski parkiet z ukladem, to mysle, ze w 2-3dni sesyjne 10zl za akcje by bylo.

Jesli o mnie chodzi - moge nie ujrzec grosza z tej spolki, byleby ludzie w Łapach mieli prace, czego im bardzo zycze.
bin_laden / 2010-03-30 20:19 / -
Ja się nie denerwuję, mam tego malutko, choć jak każdy chciałbym odzyskać swoją kasę. PRIORYTETEM jednak jest aby ludzie mieli pracę ! To oczywiste, mam pozytywne intencje co do tej decyzji syndyk-a. Może i nam na dobre to kiedyś wyjdzie.
Legionnaire / 2010-03-30 16:11
http://www.lapy.podlasie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5368&Itemid=454

http://www.lapy.podlasie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5363&Itemid=454
zorak / 2010-03-22 20:36 / Bywalec forum
Legionnaire czy Twoim zdaniem ZNTK Łapy mają jeszcze jakieś szanse ?
Bo jeżeli o mnie chodzi to myślę , że nic już z tego nie będzie.
Legionnaire / 2010-03-22 23:25
Uczciwie piszac, to z punktu widzenia prawa szanse sa marne. Jest szansa, ze cos z likwidacji skapnie akcjonariuszom.
Szanse ZNTK bedzie mial, jesli syndyk zbedzie za rozsadna cene zbedna czesc spolki - nieruchomosc w Sianozetach, jakies tam dzialki i sprzet, ktory nie jest uzywany w dzialalnosci. Jesli sie okaze, ze w znacznym stopniu zobowiazania zostana splacone, znajdzie sie ktos chetny by dokapitalizowac spolke i beda podmioty chetne zlozyc zamowienia, to jest szansa, ze sad jednak klepnie uklad.

Spolka ma jeszcze jeden problem - mam wrazenie, ze nowy zarzad z Pania Prezes na czele jest malo kompetentny... Bez kompetencji moze byc problem... Ktos z wierzycieli sie wypowiadal, ze wniosek o zmiane upadlosci "moglby byc lepszy" - jesli wierzyciel sie w taki sposob wypowiada, no to niestety... W ogole mam wrazenie, ze Zarzad sam napisal ten wniosek i chyba zaden prawnik go na oczy nie widzial, bo nie sadze, by nie szlo ZNTK wybronic...

Moze Zorak wyczytales - jakis tydzien temu bylo info, ze grupa akcjonariuszy majaca ponad 5% glosow w ZNTK zada zmiany upadlosci - duch walki ciagle istnieje, chociaz tyle...

Jesli masz akcje tej spolki, to wysluchuj jak licytacje sie koncza - najblizsza jest bodajze 30 marca, oby syndyk sprzedal to co wystawia - nawet jesli to w zmianie upadlosci nie pomoze, to moze zwiekszy szanse, ze jakis grosz Ci skapnie z likwidacji.

Pozdrawiam!
Legionnaire
zorak / 2010-03-23 08:58 / Bywalec forum
Dzięki Legionnaire za tak szczegółowe info.
Widzę , że trzymasz rękę na pulsie.
Tak naprawdę to po cichu kibicuję zarządowi mimo
widocznych oznak braku kompetencji.

Pozdrawiam
zorak
Legionnaire / 2010-03-22 09:18
Niecałe trzy miliony za ośrodek nad morzem. ZNTK sprzedaje Sianożęty.
(jul)
Czy będą chętni, dowiemy się już 31 marca. Tego dnia syndyk upadłych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach przeprowadzi licytację.

Alina Sobolewska, syndyk ZNTK Łapy

Cena wywoławcza zakładowego ośrodka wypoczynkowego w Sianożętach to 2 669 870 zł. Żeby wziąć udział w przetargu należy do 30 marca wpłacić wadium w wysokości 267 000 zł.

Przypomnijmy, że to już trzecia próba sprzedaży majątku upadłej spółki. Pierwszy przetarg był nieudany, ponieważ nie było chętnych.

Do drugiej licytacji doszło na początku marca. Wpłacono wtedy wadia. Znalazło się dwóch kupców chętnych na nabycie działek. Jednak obaj zrezygnowali z przystąpienia do licytacji. Doszli do wniosku, że poczekają na kolejne obniżenie ceny.
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-10 17:33
MIT zgodnie z fachową wyceną ma prognozowaną stopę zwrotu 45%.
Nie jest to moja wycena.
Legionnaire / 2010-03-11 08:52
No to fajnie. Zobaczymy czy sie sprawdzi.
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-11 10:51
Mnie zależało by na tym żeby się sprawdziło bo mam MIT.
Na dzień dzisiejszy akcja jest warta 2,28zł - oczywiście zgodnie z wyceną , a życie pokaże czy tak jest rzeczywiście.
Legionnaire / 2010-03-11 11:50
niedawno pisalem o Dragowskim... Bije rekordy od paru dni;(
Legionnaire / 2010-03-11 12:00
Gdzie znalazles ta wycene MIT-u? Podaj link do strony. Ten spadek kursu jest troche zastanawiajacy. Wiesz moze kiedy rapor t za 4q wyjdzie? Ja dalej w Trionie i KGHM siedze. Z Trionem to juz mnie szlag trafia, ze wszystko rosnie, a Trion nic - na szczescie podobnie juz mialem na Techmexie i wiem, ze musze cierpliwie czekac, bo inaczej pociag moze mi odjechac. Moze w ten MIT wejde, wczesniej musze jednak sprawozdanie za 4q zobaczyc.
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-11 12:36
Nie mam linku do takiej strony bo ona nie istnieje.
Jest to wycena RSG.Wpisz w Google RSG.
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-11 16:03
Pisałem wcześniej o wzrostach na AD Dragowski w związku z przejściem do ciągłych.A ty pisałeś o wzrostach lub spadkach.
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-10 14:24
Witaj Legionnaire,

Na chwilę obecną mam MIT kupowany po 1,87zł i Polimexms kupowany po 4,07zł.
Dzisiaj sprzedałem Bakalland po 6 zł , kupowany po 4,82zł.
ZNTK Łapy nie liczę bo chyba nic z tego nie będzie.
I to tyle na dzisiaj.
Legionnaire / 2010-03-10 15:16
Zobaczymy co z tym ZNTK. Poki co szanse sa male. Dobrze bedzie jesli sprzedaja zbedne nieruchomosci - splaca czesc dlugu - wtedy moze cos sie da jeszcze zalatwic... a jesli nie, to zostanie liczyc, ze jakies resztki z likwidacji skapna...

Polimex jest dobra inwestycja. O MIT-cie sie nie wypowiadam, bo nie znam za dobrze spolki.
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-09 17:20
Witaj Legionnaire,

ADDragowski ma wrócić do ciągłych. To może oznaczać moim zdaniem
spore wzrosty.

Pozdrawiam
zorak
Legionnaire / 2010-03-09 21:12
Albo ostre spadki;) Poprzygladam sie tej spolce, moze byc ciekawa. W co na chwile obecna zainwestowales?
zorak / 84.10.54.* / 2010-03-08 12:36
Witaj Legionnaire,

Dzieki za sporo dobrych rad.Tak prawdę mówiąc gdybym realizował zysk po uzyskaniu
10-20% to wszystkie operacje wyszłyby dla mnie na plus.Ja zawsze czekałem na dużo więcej i to chyba podstawowa przyczyna moich porażek.A kolejną sprawą jest to , że nigdy nie byłem zainteresowany czytaniem jakichkolwiek raportów.
Skotana w ubiegłym roku kupowałem po 2,46 , a sprzedałem po 1,92.Mogłem go sprzedać
wcześniej po 3,35 ale czekałem na kolejne wzrosty , które nie nastąpiły.
Zgodnie z Twoją radą biorę Skotana pod lupę.

Pozdrawiam
zorak
Legionnaire / 2010-03-08 15:00
Mialem podobne problemy jak Ty... Teraz juz biore co daja - 5% czy 10%... Tyle to na lokacie za rok nie daja... Lepiej wziac zysk i szukac innej niedowartosciowanej spolki lub... poczekac az spolka ktora miales straci troche na wartosci i kupic taniej, za to wiecej. Skotan sie ładnie trzyma-moze byc odpal na 3zl, ale ja sie w niego nie pakuje, bo troche ryzykowne to juz teraz jest.
bin_laden / 2010-03-08 18:43 / -
Witam, jeśli mogę się wtrącić to polecam RAFAKO, myślę że to pewna długoterminowa inwestycja. A może krótkoterminowa ?! :)
Legionnaire / 2010-03-08 20:56
Jasne, mozesz sie wtracac;) Prosimy jeszcze o uzasadnienie dlaczego to dobra inwestycja.
bin_laden / 2010-03-09 09:28 / -
Raporty są bardzo dobre, poza tym: "Firma Rafako zawarła, jako zamawiający, umowy z Energomontażem Północ Bełchatów umowy o łącznej wartości 35,6 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie.

Umowa o największej wartości wynoszącej około 20,7 mln zł dotyczy wykonania, dostawy i montażu konstrukcji kanałów spalin wraz z konstrukcją wsporczą oraz montaż urządzeń dla instalacji odsiarczania spalin w EC Siekierki - czytamy w komunikacie.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka Rafako miała 20,98 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 10,98 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 699,13 mln zł wobec 819,57 mln zł."
"Analitycy oczekują, że w czwartym kwartale 2009 roku Rafako miało 7,1 mln zł zysku netto, 7,3 mln zł zysku operacyjnego oraz 254 mln zł przychodów."

Aviva zapakowała się w RAFAKO ma ponad 5%
Legionnaire / 2010-03-09 10:16
Dzieki. Faktycznie dosc ciekawie to wyglada!
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy