Forum Polityka, aktualnościKraj

Żony górników z "Budryka" zakończyły protest

Żony górników z "Budryka" zakończyły protest

Wyświetlaj:
Monika19 / 2008-01-19 14:44
KWK "Budryk..
Kopalnia
ważna dla nas rodzin jak dla biednych koni stajnia...
Wciąż nieosiągalna...
W kopalni strajk trwa...
Wiele rodzin swego bliskiego tam ma...
Czy musi tyle to trwać..?
Czy my rodziny mamy sie bać..??
Będzie Nam trudno...
będziemy chodzić "brudno"..
ale sie nie poddamy
prędzej Bogu sie oddamy...
Górnicy z Wami jesteśmy...
A więc razem to znieśmy..
W biurach kase mają
Ci na dole ostro zapier....ą
Nie stać ich na weekendy w górach
mogą jedynie pochodzić po mastowych murach...
Macie te pięniądze dla nich zasłużone
za zdrowie ich tam pozostawione..
Ale sie chamicie
dla Was nie ważne nasze ciężkie...nieszczęśliwe życie..:(
CSD / 83.31.249.* / 2008-01-17 21:02
Żony górników niepotrzebnie przyjechały do Warszawy - tak orzekł V-ce Premier Pawlak . Jak Vicepremier często cos powie to nie wiadomo czy smiac się czy płakać . Gdyby przyjechało 8000 górników tak jak to miało miejsce 26 lipca 2005 roku , kiedu urzedujący wtedy Premier Cimoszka chował się do toalety a sejm drżał w posadach to pewnie Premier tez by mówił , że niepotrzebnie . Górnicy cholera siedzą od połowy grudnia ub.roku przez całe święta i Nowy Rok pod ziemią a resort gospodarki próbuje to traktować jako show . No gratulacje Panie Pawlak , gratulacje . No bo jak górnik umorusany , i nie ma białego kołnierzyka to na pewno "ograniczony matoł" (chociaż niejeden by wygrał z Panem w Pańskie ulubione szachy) Gdyby się tak ubrali w białe koszule z krawatami i założyli medale strażackie (górnicze nie licza się) to możnaby porozmawiać . Kobiety drżą o mężów - chodzi o jakieś głupie parę złotych dodatków wyrównujących do innych kopalń - to to jest histeria . A jak kontrole coróż wykrywały w Budryku przekręty , to to jest przedsiebiorczość i kapitalizm . Punkt siedzenia Pana Pawlaka zmienia punkt widzenia .
janoo55 / 2008-01-17 22:28 / Bywalec forum
mam nadzieje że pamiętasz jak w ubiegłym roku pielęgniarki przyjechały do Warszawy na ponad miesiąc i co wtedy mówił premier, jak chętnie z nimi rozmawiał, jak bratowa służyła pomocą, jak policja wreszcie dała im rade. To było nie tak dawno. Pewnie wtedy byłeś na plaży.
CSD / 83.31.249.* / 2008-01-17 23:58
Byłem w Warszawie i wysyłałem maile do Rzecznika Komendy Stołecznej Policji "opieprzające"
cała akcję spychania pielęgniarek z ulicy . Na co po godzinie Rzecznik mi o dziwo odpowiedział , żebym nie histeryzował bo chodzi tylko o uruchomienie komunikacji na jednej z głównych arterii Warszawy - a żadna z Kobiet nawet drobnego zadraśnięcia nie miała .
Zadowolony / 194.24.165.* / 2008-01-17 21:30
A wg mnie słusznie zrobił, że do Nich nie wyszedł - to tak, jakby do Ciebie przyjechał Fidel Castro w nadziei, że wpłyniesz na Busha w sprawie zniesienia embarga na Kubę. Co ma pierni kdo wiatraka? Jak chciały rozwiązać problem mężów pod ziemią, to powinny jechać do Zarządu Kompanii Węglowej, a nie do Ministra w Warszawie. Tyle tylko, że to drugie wyjście jest bardziej medialne, i większa szansa na wywarcie nacisku "społecznego". Jakby Pawlak si ugiął, to od jutra kolejne pielgrzymi by jeździły do Warszaw w nadziei, że może i one coś by "ugrały".

Jak dla mnie - 1:0 dla Pawlaka. Brawo, tak trzymać!!!
kompetentny / 85.232.241.* / 2008-01-17 22:00
Po co do zarządu Kompanii Węglowej. Budryk od 4.01.2008 r. należy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ale masz pojęcie o strukturach i przynależnościach. Co Kompania Węglowa ma wspólnego z JSW?
...---... / 83.31.249.* / 2008-01-17 23:54
Mało kto wie jaka jest ekonomia tej spółki . Geologowie oceniają , że to pierwszorzędna kopalnia . Najłatwiej kwitować - ale się postawił , nie dał się (tym razem kobietom ) . Ze wszystkich gałęzi wydobywczych - gazownictwo , ropa (w tym i platformy na morzu) , górnictwo jest najbardziej ryzykowne (ryzykowniejszy niz nasze ekspedycje w Iraku czy Afganistanie)ale i też efektywne . Anglikom powoli wysychają platformy na Morzu Północnym i importują już ponad 30 mln ton węgla Tylko w naszych spółkach z udziałem Skarbu (tak zwanym przechowalniom) działalnośc jest nieefetywna . Przeczytajcie jakie są infantylne pytania egzaminu MSP na członka Rady Nadzorczej . Żaden menadżer Spółki prywatnej tam nie pójdzie . A co tam robol - jak sie nie podoba to "paszoł won" w nowym wydaniu IV-ej RP . Pawlak zaczyna swoją ulubioną jazdę na rowerze bez trzymanki - tylko wcześniej jeździł po swoim gospodarstwie a teraz jeździ po gospodarce Państwa . Zobaczymy czym to sie skończy .

Najnowsze wpisy