Żurawie

Greedy / 83.23.92.* / 2007-08-31 01:34
mój komentarz do środowej sesji:

Spółka ma bardzo dobrą sytuację z punktu widzenia AT, przytoczę tu wypowiedź analityka DM BZ WBK Tomasza Jerzyka:
"Kurs spółki przebił na wczorajszej sesji (27.08) linię trendu spadkowego, co z kolei może stanowić zapowiedź zakończenia fazy korekty na akcjach spółki, tym bardziej, iż dołek na 18,63 zł wypadł prawie dokładnie na 76% wcześniejszego wzrostu. Najbliższy opór dla spółki znajduje się na 30,30 i 30,80 zł, a ich przebicie winno otwierać drogę do wzrostu do 37,55 zł, gdzie znajduje się przebita wcześniej linia trendu wzrostowego..."

dzisiaj zamknięcie nastąpiło ponad oporami, więc według niego Żurawie powinny iść na 37.55, od siebie dodam, że dzisiejsze otwarcie wypadło prawie idealnie na poziomie górnym luki wzrostowej i linii trendu spadkowego, gdyż zazwyczaj po przełamaniu linii trendu następuje ruch powrotny, długość dzisiejszej świecy pokazuje siłę papieru, więc w mojej opinii w najbliższych dniach czeka nas jeszcze niemały wzrost . Po ewentualnym przebiciu 37.55 następnym, bardzo silnym zresztą oporem jest luka bessy na poziomie 45-48zł

mój komentarz do czwartkowej sesji:

Żurawie próbowały dziś rano bronić lukę hossy, jednak okazało się to zbyt trudnym zadaniem przy "sypiącym się" rynku. Spadek był poważny, jednak w miarę pogłębiania się go obroty spadały, co oznacza, że nie chciano już pozbywać się akcji. Kiedy cena ustaliła się na niskim poziomie, zlecenia kupna ponad 10000 akcji ropoczęły powrót Żurawii w stronę ceny zamknięcia ze środy. Zamknięcie dzisiejsze nastąpiło na 31.40, czyli symbolicznym plusie, ponad oporami na 30,3 i 30,8. Wsparcie zostało więc obronione mimo poważnych spadków indeksów, co bardzo dobrze świadczy o papierze.
Spójrzcie na wykres 60 minutowy, wyraźnie wyznaczone wsparcie dolnymi cieniami i trzema białymi ostatnimi świecami godzinnymi, siłę wsparcia podkreśla średnia 20- sesyjna od której odbił się wykres.

pozdrowienia i życzę udanych transakcji
Wyświetlaj:
Optymista_ / 83.29.111.* / 2007-09-09 12:56
Poniedziałkowa sesja przyniesie spory spadek na tej spółce, tak jak na wielu innych. MACD zapewne wygeneruje sygnał sprzedaży i myśle, że przez około miesiąc będziemy oscylować w granicach 25 -28 zł. Po tym czasie powinniśmy dobić do około 35 - 37 zł po czym nastąpi realizacja zysków i w zimie kolejny wzrost na 40 zł. Ja zamierzam zbyć ten papier na tym poziomie. Spółka nie przekonuje mnie jako inwestycja długoterminowa. Wzrost w kwietniu na 50 zł wygląda jak efekt jakiejś euforii, po czym miesiąc na 41 zł i powolny zjazd do dzisiejszego poziomu. Dlatego myśle, że jeżeli spółka osiągnie 40 zł to będzie to już dobry wynik i najlepszy moment, zeby się jej pozbyć.

Oczywiście wszystko w założeniu, że sytuacja w USA przynajmniej sie ustabilizuje i nie będziemy mieli dwóch sesji w góre, trzech w dół itd.
LAL / 83.11.153.* / 2007-09-01 23:56
W poniedziałek jedziemy pod 35
Miichall / 2007-08-31 11:58 / portfel
Do jakiej ceny trzymac ?
Greedy / 83.23.111.* / 2007-08-31 12:15
Patrząc po zachowaniu na dzisiejszej sesji, z mizernymi obrotami, możliwy jest spadek kursu, nie powinien on jednak spaść poniżej 31 zlotych, sytuacja, że kurs wynosiłby 31 złotych stanowiła by doskonałą okazję do kupna, dopiero przekroczenie 34 zł na wyższych obrotach niż obecne powinno przełamać marazm, myślę, że 37 złotych jest pewne, dalej zobaczymy, ale wszystko zależy od czynników zewnętrznych, czytaj USA
Greedy / 83.4.43.* / 2007-08-31 17:09
Bardzo dobra sesja dla Żurawii, na wykresie 60 minutowym jest widoczna obrona luki otwarcia, wolumen maleje od początku do połowy sesji razem z kursem, gdy cena akcji jest dostatecznie niska, wolumen i kurs akcji zwyżkują aż do końca sesji kończąc ją na 32.8 zł. Obrona tego poziomu cenowego powinna skutkować wzrostem popytu na akcje i przełamaniem oporów cenowych przy zwiększeniu obrotów, możliwe, że już w najbliższy poniedziałek.

Co do innych spółek, jeśli ktoś w ogóle to czyta ;-) nie będę wystawiał rekomendacji, bo to wymaga dokładnego opisu i sporo czasu, ale radzę poważnie przyjrzeć się MNI, dziś rano zwracałem również uwagę na FAM, spodziewane było wybicie, potwierdzeniem trendu wzrostowego będzie zamknięcie powyżej 12.2 zł
kaluzajan / 2007-09-02 21:40
a co sadzisz o polnordzie co z ni bedzie sie dzialo
leci dalej w dol czy odbije
Pozdr.
Gabi77 / 87.116.215.* / 2007-09-02 21:39
a co sadzisz o polnordzie co z ni bedzie sie dzialo
leci dalej w dol czy odbije
Pozdr.
Greedy / 83.23.88.* / 2007-09-02 21:57
z punktu widzenia AT: ma długotrwały trend spadkowy, ostatnio dwie czarne świece o bardzo sługich korpusach, mimo piątkowego odreagowania sesję zakończył ze świecą o długim górnym cieniu, co ważne cień ten sięgnął prawie idealnej połowy korpusu czarnej świecy, co podkreśla wagę ostatniego spadku, kurs jeszcze długo zniżkować, bardzo trudno jednak ocenić sytuację ze względu na polityczne aspekty, jak się odczepią od Ryśka, może pójść do góry, generalnie odradzałbym, na tą chwilę są dużo ciekawsze spółki
kiler1 / 2007-09-08 19:49 / Bywalec forum
to wyglada jak tekst sciagniety z wypowiedzi jakiegos anala
Greedy / 83.23.88.* / 2007-09-02 21:58
kurs może jeszcze długo zniżkować*
kaluzajan / 2007-09-02 23:04
czyli jak mam to sprzedac?
Greedy / 83.23.88.* / 2007-09-02 23:10
decyzję podejmujesz sam, ja bym sprzedał i kupił np. Żurawie, FAM, MNI
Greedy / 83.23.88.* / 2007-09-02 23:11
dodam, że z trzech wyżej wymienionych posiadam jedynie Żurawie, więc w przypadku MNI i FAMu jestem najbardziej obiektywny
kaluzajan / 2007-09-02 23:28
Dzieki serdeczne
tak myslalem o sprzedazy ale serce boli sprzedawac ze strata
Greedy / 83.23.77.* / 2007-09-05 18:36
dziś rozstałem się z Żurawiami po 31,6 bo sytuacja nie wyglądała zbyt ciekawie :-(
Gagarin / 2007-09-05 19:02 / Bywalec forum
Ja siedze z ZURAWIAMI i jestem juz stratny kilkanaście % - mam nadzieję ze do wiosny odrobią strate przynajmniej
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy