Forum Polityka, aktualnościKraj

ZUS od umów śmieciowych. Kiedy zmiany?

ZUS od umów śmieciowych. Kiedy zmiany?

Money.pl / 2014-10-21 21:21
Komentarze do wiadomości: ZUS od umów śmieciowych. Kiedy zmiany?.
Wyświetlaj:
autlet / 95.211.185.* / 2014-10-24 14:13
Wczoraj wszystkie za i przeciw tym ozusowaniom pokazali w świat się kręci w tvp. calkiem sensownie ta dyskusja wygladala
maryjanka / 85.222.22.* / 2016-08-01 21:32
Pracuje w firmie, gdzie jedni maja umowy o prace a inni umowę zlecenie. Siedzimy przy stolikach naprzeciwko siebie. Pani robi dokladnie to co ja. Jej norma to 1500 szt(od 6-14godz.)Przychodzę przed 6 godz, wychodzę o16. Mogę pracować tyle czasu co ta pani, ale zarobię jakies 1200 zl na rękę. Wyrabiam szt 2300, żeby zarobić ok 2000zl. Pani jest wiecznie zmęczona, ziewa, podpiera głowę, ma dwie półgodzinne przerwy( tez mogę sobie tak robic, ale wtedy siedzę do 17, a mam rodzinę jeszcze). Mam 5 lat studiów, Pani jest po zawodówce. Pani pracuje dluzej w firmie, druga Pani ma plecy,ja jestem z przypadku. Może się zdarzyć, ze pracy nie będzie, wtedy mam wolne( bezpłatne)Pani ma urlop(płatny).
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2016-08-02 08:54
To jest historia na łamanie art. 22 KP m.in.

Walczenie z tym od... pleców strony przez zatruwanie życia rzeczywistym zleceniobiorcom i rzeczywistym zleceniodawcom jest nieporozumieniem.

Wątek stary, zmiany weszły w życie i stanowią niesłychaną uciążliwość dla płatników, których zleceniobiorcy mają kilka zleceń u innych zleceniodawców a wynagrodzeniem balansują wokół płacy minimalnej właśnie. To są ciągłe wsteczne korekty oskładkowania.
rembert2 / 2014-10-22 10:03 / Tysiącznik na forum
Troche ta zmiana prawa to ,,wylewanie dziecka z kapiela,,ale problem jest taki ze firmy stosuja zlecenia przy pracach spelniajacych warunki umowy o prace.I tak pracownicy latami pracowali wykonujac te same czynnosci co inni na umowach w firmie.A ze panstwo niewydolne,w malych miejscowosciach wrecz uklady korupcjogenne to skonczylo sie na zwiekszaniu wplywow do budzetu-.psucia prawa ciag dalszy
n. n. / 178.36.169.* / 2014-10-22 09:26
Chyba jednak trzeba będzie się w końcu przenieść na drugą stronę Odry.
rembert2 / 2014-10-22 09:52 / Tysiącznik na forum
Powodzenia he he
alekss / 89.75.144.* / 2014-10-21 21:21
Będziemy pracować na czarno skoro potraficie tylko podnosić koszty pracy! Niektórzy wybierają umowy-zlecenie bo nie chcą mieć ZUSu który i tak w końcu się przewróci. Ale co Was obchodzą ludzie świadomi jak działa system emerytalny czy finansowy. Ważne, że większość nie wie i się nie dowie. Składka od umowy zlecenie była dobrowolna to jak ktoś chciał ZUS to go płacił. A tak to znowu zbiednieją ludzie bo pracodawcy ZUS przerzucą na pracowników...WIĘC POWTARZAM - będę robił na czarno i sam odkładał a system będę miał w poważaniu!
rembert2 / 2014-10-22 09:50 / Tysiącznik na forum
Pracuj pracuj ,zebys za duzo nie uzbieral
wiwan / 2014-10-22 09:39
Była i jest dobrowolna, jeśli poza nią jest inny tytuł do ub. społecznych- np. drugie zlecenie. Jako jedyny tytuł- była i jest tytułem obowiązkowym (pomijam kwestię uczeń/student/26 lat).
Projekt obecny zmienia zakres dobrowolności właśnie przy zbiegu tytułów.

Najnowsze wpisy