Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce zmian systemu finansowania szkół. Nauczycielskie pensje wprost z budżetu

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce zmian systemu finansowania szkół. Nauczycielskie pensje wprost z budżetu

Wyświetlaj:
darekceglarski / 194.107.18.* / 2016-04-14 08:43
Moja żona neurologopeda po studiach magisterskich i 2 podyplomowych ma 2700 na rękę, Kto zarabia wiecej -?. może urzędnicy ministerstwa, województw, starostw, gmin, którzy również wliczają się do edukacji
Duśka / 81.6.188.* / 2016-04-14 09:16
średnie płace podaje się w wysokości brutto, ty podajesz netto - wychodzi z tego, że twoja żona ma ok 3800 -4000 brutto to nie jest mało - nie psiocz, bo ludzie po studiach często zarabiają połowę tego i nie mają tyle przywilejów
nauczycielas / 83.11.204.* / 2016-04-14 08:38
Pracuję w szkole 29 lat. Mogłabym wiele napisać o skutkach reform, dyrektorach , nauczycielach a także o samych uczniach. Skupię się tylko na takiej drobnej sprawie. Od lat nie obserwuję szturmu młodych nauczycieli do szkół. Młodzi ludzie przychodzą i zgodnie z zaleceniem większości społeczeństwa przekwalifikują się i uciekają do innej pracy. Zawód nauczyciela jest niezwykle stresogenny. Narażeni jesteśmy na ataki rodziców i samych uczniów. Nie dalej jak w tym tygodniu 7-letni uczeń powiedział ,że jestem głupia i mnie nienawidzi. Tak zareagował na polecenie otwarcia zeszytu. Myślę ,że za parę lat będzie jeszcze gorzej. Co do zajęć dodatkowych. Prowadzę je oczywiście i te z karcianych i te z własnej woli. Kiedy chcę ważyć przynoszę wagę z domu, kiedy chcę mierzyć przynoszę miarę, kiedy chcę pokazać jak pączkują drożdże kupuję je za własne pieniądze. I tak ze wszystkim. To nie są sprzyjające warunki do pracy. 2600 netto po tylu latach pracy studiach magisterskich ,dwóch ,,podyplomówkach'' i kwalifikacjach do nauczania 3 przedmiotów to też chyba nie za wiele. Liczę na przekwalifikowanie i uzyskanie zdolności do opieki nad własnymi wnukami.
REALISTA / 5.172.247.* / 2016-04-14 09:09
JEŻELI WYPOWIADASZ SIĘ O SWOJEJ PŁACY TO NAJPIERW ZAJRZYJ DO SWOJEGO PIT-A KTÓREGO NIEDAWNO WYPEŁNIAŁAŚ A DOPIERO PÓŹNIEJ PO ZASTANOWIENIU SIĘ ZACZNIJ NARZEKAĆ.Nie dalej jak w tym tygodniu 7-letni uczeń powiedział ,że jestem głupia i mnie nienawidzi - BYĆ MOŻE PANI TEŻ POWINNA SIĘ PRZEKWALIFIKOWAĆ, JUŻ TO CHOCIAŻBY ZE WZGLĘDU NA BRAK AUTORYTETU W TAK MŁODEJ GRUPIE UCZNIÓW.
zenon1331 / 91.235.25.* / 2016-04-14 08:37
I skończcie z tą dyskryminacja płacową mężczyzn!!
gość234 / 213.5.145.* / 2016-04-14 08:35
Mam pytanie skąd zostały wzięte dane wynagrodzenia dla nauczycieli? Jestem nauczycielem dyplomowanym i moim marzeniem było by tyle zarabiać. Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela dyplomowanego to około 3000 zł
gość611 / 80.52.248.* / 2016-04-14 09:30
Oczywiście płaca zasadnicza nauczyciela dyplomowanego to 3109 + wysługa + motywacyjny + wychowawstwo + nadgodziny itd itd, proszę Was Drodzy Nauczyciele nie narzekajcie !!!!!!!
gość234 / 213.5.145.* / 2016-04-14 10:24
jak się ma wychowawstwo, nadgodziny, motywacyjne i ma się jeszcze etat to może i tyle zarabia nauczyciel z 20 letnim stażem
Mireczka4 / 109.173.151.* / 2016-04-14 08:34
Myślę że najpierw powinno się sprawdzić nauczyciela ,jakieś teściki psychologiczne.w koncu kierowcy mają to i tu powinno się sprawdzać czy powierzamy dzieci ludziom normalnym.podwyżka tak ale najpierw niech nauczyciel pokarze że potrafi i chce uczyć.jestem mamą czwarto kasisty.Z matematyki często szukamy pomocy na you yubie bo tam dobrze tłumaczą.Z polskiego nadprogramowo od września pani wprowadziła zeszyt lektur tzn.uczen czyta książke i robi opis na 2-3 strony i podsumowuje co daje przeczytanie tej książki.OPIS na 2-3 strony ! nie uczyli się tego.to rodzice muszą nauczyć ! za brak jest jedynka. Wf to jest lekcja na której dzieci przekonują się że ci słabsi nie maja praw.Dzieciaki się wyzywają ,przykre sytuacje zgłaszane nauczycielowi zostają przez niego przemilczane.Ktolują gry w piłkę.muzyka czy przyroda .tu to po prostu smiech .Dzieci nie znają utworów Chopina ale muszą wiedziec gdzie spędzał wakacje i jaką gazetę czytał.Wiadomości mieli sobie poszukać bo w podręczniku brak.Podobnie z przyrody.nie korzystają z map ale na pracach klasowych mają umieć się nimi posłużyć.J. angielski to jest hokus pokus że nawet my rodzice nie wiemy o co chodzi.nie wiem czy ktoś czyta te komentarze ,piszę spontanicznie bokiedy czytam że nauczyciele czegoś chcą to cholera mnie bierze.rodzice chcą porządnej edukacji dla swoich dzieci.ja mogę dziecku pomagać,muszę je przypilnować i posprawdzać zeszyty ale jak ja mam uczyć ????? nie mam przygotowania do tego zawodu.
to spadajcie / 188.146.137.* / 2016-04-14 08:30
Kłamstwo,kłamstwo!!!!!!!!!!!!!!!Pensje są głodowe,niestety
mario0000 / 193.238.171.* / 2016-04-14 08:29
za około 20 godz. w tygodniu wakacje ferie wolne weekendy ,Święta itd .za poziom nauczania dużo za dużo.APELUJĘ DO NAUCZYCIELI jak Wam mało to się zwolnijcie i zmieńcie pracę. Dlaczego tak kurczowo trzymacie się posadek załóżcie swoje działalności będziecie PANAMI SWOJEGO LOSU -brak szacunku dla społeczeństwa które pracuje po 70 godz. w tyg. WSTYD
domi898 / 80.53.15.* / 2016-04-14 09:23
Zgadza sie, nauczyciele płaczą ze np dyplomowany zarabia 3 tys netto, hehehe ale za 18 godzin pracy w tygodniu, znam wielu nauczycieli którzy mają po 2 etaty czyli za 38 godzin pracy 6 tys netto, plus 13, średnia z godzin, godziny ponadwymiarowe 45 minut - 41 zł brutto, pieniądze z ZFŚS, nie mówiąc o tym ze ferie zimowe, świąteczne i wakacje wolne, a w ciągu roku szkolnego notoryczne chorobowe i zastępstwa dodatkowo płatne. Skoro tak płaczecie nauczyciele to przynajmniej bądźcie rzetelni w ocenie swojej sytuacji.
Gość446 / 83.13.224.* / 2016-04-14 08:15
Chciałabym pracować w szkole od 8 do 16 - mieć zagwarantowane stanowisko w pracy z komputerem, drukarką, przyborami papierniczymi...
Ale niestety... realia są inne w pokoju nauczycielskim mam krzesełko i kant stołu, a na dostęp do komputera i drukarki czekałabym pół dnia... więc wszystko muszę robić w domu- drukuje zadania dla uczniów, przygotowuję pomoce bo mój "pracodawca" nie daje mi niczego - nawet długopisu do wpisania tematu...
A o urlopie w maju mogę zapomnieć... bo oczywiście mogę wyjechać tylko w najdroższym okresie sezonu...
basia679 / 89.206.34.* / 2016-04-14 08:14
HA HA-- dzieci od 1 klasy maja angielski w szkole- sprawdz ile dziecko po 3 lub 6 latach umie NIC----i tak ucza nauczyciele ze dzieci nic nie potrafia. po 3 latach angielskiego 2 razy w tygodniu dobry uczen nie potrafi prostego zdania napisać----to jest lewctwo- na lekcjach cos tam cos tam i koniec... DYREKTORZY SZKOL tez niczego nie pilnuja Wierza nauczycielom a nie uczniom..niektorzy nauczyciele w ogole nie nadaja sie na nauczycieli
compute / 81.26.29.* / 2016-04-14 08:52
Basia nauczyciele mają program i jego muszą się trzymać. Jedna klasa jest zdolna i można mimo, że mali coś wziąć więcej a inna no cóż... Ponadto klasy młodsze 1-3 czasem pracują bardzo wolno a 45 minut jest za mało, aby cokolwiek zrobić. Poza tym obecnie jest tendencja do zrzucania wszystko na szkołę, a gdzie rodzic?! Nie wystarczy spłodzić dzieciaka i... wziąć 500+ ale czasem trzeba jeszcze z dzieckiem popracować. Proszę też mi nie wciskać, że "ja nie umiem", bo wziąć książkę do ręki i odpytać dzieciaka (niech nawet napisze słowo i sprawdzić je (czyli odwzorować) KAŻDY rodzic jest w stanie to zrobić). Sam jestem rodzicem 2 dzieci w klasach młodszych i wiem jak to wygląda. Tam gdzie jest praca są efekty!
ewa701 / 89.206.34.* / 2016-04-14 08:09
Nauczyciel kiedys potrafił uczyc a teraz nie kazdy potrafi przekazac wiedze Matma powinna byc dobrze wytlumaczona ALE jak mowie ze nie rozumiem to nauczyciel mowi JEST w ksiazce naucz sie w domu MASAKRA- ale potem ten nauczyciel daje korki w domu -nie placi od tych dochodow podatkow---przyzwolenie panstwa na dorobek biednych nauczycieli-gdzie sie w POLSCE tyle zarabia za 20 godzin tygodniowo????moim zdaniem nauczyciele maja wysokie stawki zarobkow-pokaz mi biednego nauczyciela?? JA takich nie znam- Nauczyciel powinien dostac dobra kase ale za dobre wyniki uczniow---u nas nauczyc. nie potrafi zachecic mlodziezy i dzieci do nauki Dlatego jest to nudne i monotonne
kikak / 37.128.60.* / 2016-04-14 08:04
Nie rozumiem dlaczego nauczyciel ma zarabiać więcej niż pielęgniarka czy pracownicy socjalni, którym daleko do ich pensji
Pomoc nauczyciela w UK / 93.115.95.* / 2016-04-14 08:00
W Anglii zwykły robol 1600 funtów nauczyciel 2400, w Niemczech kolo po podstawówce 1800 euro nauczyciel 3200 Wiecie już dlaczego ONI są Europejskimi Potęgami, a my tym kim jesteśmy?
kadrowa w szkole / 83.12.213.* / 2016-04-14 08:20
A u nas: robol 1850 zł, mgr z pp , czyli nauczyciel 3500- 4500 zł. Czyli nie jest tak źle, a nawet lepiej niż w Anglii.
compute / 81.26.29.* / 2016-04-14 08:55
BZDURA! Jestem nauczycielem kontraktowym i zarabiam NIECAŁE 2.000 na rękę po 9 latach pracy. Ja nie wiem skąd redaktorzy wzięli te pensje.
dr Applestein / 78.8.63.* / 2016-04-14 07:54
Za moich czasów nauczyciel był kimś, była dyscyplina i efekty nauczania ale belfer miał prawa ,a rodzicie i dzieci obowiązki teraz jest odwrotnie, gdzie ja bym w domu powiedział złe słowo o nauczycielu, nie ważne czy miałem rację czy nie dostałbym łomot i to sprawiało, że był szacunek i wszyscy darzyli się respektem. Teraz natomiast belfer nie może nic , rodzice nieświadomie fundują sobie 'Balladę o Januszku' ,a dzieci rosną na rozpuszczone, nikomu nie posłuszne żmije, które nikogo nie szanują.
Romeczek4 / 109.173.151.* / 2016-04-14 08:58
Łomot to był i u nas na matmie.Nauczycielka nadużywała swoej pozycji biła nas ,obrażała,od głópków ,idiotów kretynów wyzywała.Mam traumę potej szkole do dziś. to były lata 8o te.trudno o szacunek dla kogoś kto tak traktuje. Nigdy w szkole dobrze nie będzie bo reformy tego nie zakladają.
prof Zielman / 78.8.63.* / 2016-04-14 13:39
Wszędzie są żli lekarze, prawnicy, nauczyciele ale nie generalizujmy, system działał, była karność, dyscyplina , było wychowanie i nauka, młodzi ludzie posiadali to czego dzisiaj nie ma- kulturę osobistą i dobre maniery.
pleasure_27 / 2016-04-14 07:50
Sami kręcicie na siebie bata, mówicie Bóg ,honor, ojczyzna, chcecie aby młodzi szanowali starszych ale w domu mówice:lekarze to złodzieje, policja psy, nauczyciele nieroby jak zatem możecie potem wymagać i oczekiwać czegokolwiek od dzieci skoro w domu słyszą ,że nauczyciel jest nikim, potem dzieci rosną i zadają sobie pytanie skoro belfer to zero to po co mam słuchać starych , potem pracodawców, zwierzchników ,itd. Rośnie nam w ten sposób pokolenie roszczeniowo-pretensjonalne , które jak pijawki krzyczy DAj ,DAJ nie oferując nic w zamian!
MBA / 78.8.63.* / 2016-04-14 07:45
Problem w tym ,że nie ma tu nic o podwyżkach ani o biadoleniu ,że ktoś mało zarabia zatem skąd te ciągłe ataki, Współczuje nauczycielom, na zachodzi belfer zarabia 3x więcej niż trep poz zawodówie i jest kimś, na wschodzie jest drugi po popie/księdzu we wsi i ma szacun , a u nas nie ma ani tego ani tamtego jest za to jechany jak szmata przez wszystkich jak zatem edukacja mam być dobra skoro chcecie, żeby pracowali najlepiej za darmo i dziękowali na placach miast ,że ich poniewieracie bo zajmują się waszymi dziećmi, z którymi często sobie nie radzicie i które wypychacie z domu. Nikt nie podziękuje nauczycielom, każdy tylko wiesza na nich psy.

Najnowsze wpisy