Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związki: cena za Caracale jest oburzająca. MON odpowiada na zarzut

Związki: cena za Caracale jest oburzająca. MON odpowiada na zarzut

Wyświetlaj:
von / 46.238.120.* / 2015-11-19 12:43
po co nam helikoptery.na ten maly skrawek ziemi w dodatku nie zdaza nawet wystartowac.proponuje zakupic 1000 autokarow do przewozenia ludnosci do niemiec.tutaj nie ma sensu w ogole miec broni.jezeli polska ma byc arena przyszlych walk -wczoraj czytalem,ze NATO ma odbijac tereny zajete przez ROSJE a nie bronic polski.jestesmy skazani na zaglade.pociski manewrujace z okretu rosyjskiego leca przez terytorium turcji do syrii.po takim ataku na POLSKE nie znajdziecie nawet kalasznikowa.powiem wprost.blazny z pis i po oraz generalicja wyrzucaja pieniadze w bloto.powtorze znowu na przykladzie syrii.nikt nie ma zamiaru wysylac w dzisiejszej wojnie wojsk ladowych.robia to samoloty i okrety.pociskami zruwnaja nasz kraj z ziemia.jedynie sens ma tarcza-o ile prawdziwe sa jej mozliwosci obronne oraz systemy zaklocajace lot tych rakiet nawet w zakresie ich przechwycenia i skierowanie na cele w rosji.czyli nie majac wyrzutni rakiet mozemy miec wplyw na kierunek ich lotu.za to bym wdrozyl w zycie szkolenie w zakresie radzenia sobie ludnosci w warunkach wojny.
jen990 / 188.146.73.* / 2015-11-19 12:24
Uzmysławiam niektórym,że 13 mld zł to jest aż 10% całej sumy przeznaczonej na modernizację całej polskiej armii. Wydać tak astronomiczne pieniądze na trochę transportowych śmigłowców to jakiś absurd.Co w zamian. Wyremontować i wyposażyć w nowe silniki polskie Mi z zakładach Motor Sicz na Ukrainie. Później bez presji czasu , mądrze i fachowo negocjować kontrakt na docelowe helikoptery.
naucz / 37.47.13.* / 2015-11-19 11:52
W Polsce do szkół przychodzą głodne dzieci i posiłek w szkole jest jedyny.A tu 13,5 mld.Co tu nie gra?
WER574 / 81.190.176.* / 2015-11-19 11:43
Jak myślicie , czy ten vice ma jeszcze godziny czy tylko minuty urzędowania przed sobą.
polkiolp / 89.69.69.* / 2015-11-16 09:38
A ja proponuje rozwiązanie aby CBA zajęło się sprawdzeniem zgodności ofert z wymaganiami przetargu i wyniki upubliczniło. Aby było wiadomo kto kogo w ..... robi.
eeedek / 91.206.155.* / 2015-10-18 14:29
minister mówi że cena spadła bo zamówią mniej.... to wartość zamówienia spadnie, ale nie cena.
miejsce litość nad ludźmi inteligentnymi...
pmn / 78.154.86.* / 2015-10-17 21:05
zapłacą tyle ile trzeba by armia dostała to co potrzebuje koniec i kropka tak ma być bo taka jest racja stanu armia nie jest od podtrzymywania zakładów
xyz698 / 176.221.121.* / 2015-10-17 13:57
Ludzie kiedy w końcu zrozumiecie, że Świdnik i Mielec TO NIE SĄ POLSKIE FIRMY!! Świdnik jest włoski a Mielec amerykański. Włoski śmigłowiec istnieje jedynie w prototypie, jest najmniejszy, nie ma jego linii montażowej w kraju, a poza tym Agusta Westland od momentu nabycia Świdnika sabotuje remonty m.in. Sokołów co niezmiernie denerwuje MON (nie dziwie się). Remonty jednego śmigłowca np. dla Marynarki Wojennej trwają kilka lat!! Z kolei S-70i Blackhawk to śmigłowiec cywilny, bez uzbrojenia, za które trzeba by dodatkowo płacić i co nie było uwzględnione w wycenie! Wchodząc w umowę z Airbusem budujemy kolejną fabrykę, czyli zwiększamy zatrudnienie ale co najistotniejsze, dzięki poprzednim kontraktom z AH (zakup samolotów CASA, wejście do PZL Okęcie) mamy możliwośc ustanowienia naszego czlowieka w radzie nadzorczej Airbusa i zawalczyć o udział procentowy w całym konsorcjum Airbusa a to jest bezpośredni dostep do technologii!!! Ani Agusta Westland ani Sikorski nie są w stanie nam tego zaproponować! Nie dajcie się robić w konia związkowcom i nie dajcie rządzić związkom zawodowym bo dobrze na tym nie wyjdziemy.
mirek478 / 89.17.158.* / 2015-10-17 13:51
Szubrawiec manipuluje. Nie można powiedzieć, że łże, nie mówi wszystkiego. Ceny są zbliżone, ale już nie powiedział co w pakietach proponują Anglicy z Włochami i co Amerykanie przeciw obiecankom Francuzów. Śmieszny argument, cena spadła po podpisaniu kontraktu, bo wycofaliśmy się z niego częściowo...ale najpierw podnieśliście cenę, bo na początku za dużo mniejsze pieniądze obiecaliście cały kontrakt. AgustaWestland służy w armii włoskiej, super, służy też w drugiej armii świata pod względem technologi, w brytyjskiej.
bżydek / 89.126.45.* / 2015-10-17 13:13
Jeżeli zakład produkcyjny jest w Polsce a cena wyrobu zbliżona do oferty Francuskiej , to co stoi na przeszkodzie? aby to produkować tu , na miejscu w Polsce - korzyści dla kraju są ogromne nawet jeś jest to solka Włosko -Angielsko - USA. Argument ,że propozycja z Mieca nie ma odpowiedniego uzbrojenia jest dla mnie żadnym argumentem - po prostu Ministerstwo może i powinno wymusić dopracowanie niedociągnięć w uzbrojeniu. O korzyściach płynących z zawarcia transakcji w Polsce może wypowiedzieć się nawet gimnazjalista - pieniądze zostają w kraju , tysiące ludzi ma pracę , jednocześnie jest bodziec do dalszych udoskonaleń wyrobu - ale trzeba decydentom myśleć o swoim podwórku - nieprawdaż!. Widoczny brak dobrej woli zakupującego dzieli naród i niszczy Polską myśl techniczną
pitt321 / 87.205.75.* / 2015-10-17 16:35
Mielec Amerykanie ) i Świdnik ( Włosi ) byli tak pewni wygranej że zaoferowali mniejsze śmigłowce niż było w wymogach przetargowych i do tego nieuzbrojone. Chociaż mogli zaoferować inne. Oczywiście można kupić takie jak nam łaskawie chcieli sprzedać. Tylko po co nam takie śmigłowce których Wojsko Polskie nie potrzebuje.
z-za / 91.234.49.* / 2015-10-17 13:30
Nikt ci nie powiedział, że francuski będzie -tak samo jak włoski- "produkowany" w Polsce? Tyle że nie w Świdniku a pod Łodzią? Wybrano lepszy, sprawdzony, latający, zamiast prototyp, o którym nie wiadomo nawet czy wejdzie do produkcji. Zamiast kpin i wymądrzania włącz myślenie, tylko tyle
józef66 / 95.40.77.* / 2015-10-17 13:29
".....uzbrojenia jest dla mnie żadnym argumentem..."- mam nadzieję że rozmawiamy o helikopterach wojskowych do działań wojennych a nie o zabawkach mojego wnuczka Julka . Koledzy z NATO poczekajcie z rok dwa ja nauczę się produkować rakiety i potem se postrzelamy albo Tawarisz poczekaj z tą wojną bo ja nie mam rakiet i.t.d. Moje zdanie jest takie są ludzie od tego,CBA jest żeby patrzyła na ręce ale nie chciał bym żeby Jarek i Duda od związków szykowali mi bezpieczeństwo Polski
rozbawiony / 89.229.54.* / 2015-10-17 13:03
W tym kraju nie będzie dobrze, dopóki mamy całe stada uprzywilejowanych grup społecznych, nie będzie pieniędzy na: służbę zdrowia, oświatę, ośrodki badawczo rozwojowe, inwestycje. Co roku wydajemy z naszych podatków ok 80 mld złotych na emerytury: górników, rolników, mundurowych, sędziów, prokuratorów czy księży! Nie znam takiego drugiego kraju no może Grecja, gdzie tak jest. Przez ostatnie 26 lat nie uporządkował tych spraw żaden rząd, ani PO ani PiS ani SLD, na pewno nie zrobi tego PSL czy Kukiz. Nie zagłosuję na nikogo kto obiecał że to zrobi i o tym zapomniał!
Wojmir / 37.248.39.* / 2015-10-17 13:02
Śmigłowce mają zaspokajać potrzeby armii a nie rozżalonych związkowców z Świdnika
bżydek / 89.126.45.* / 2015-10-17 13:28
''Wojmir'' ... masz absolutną rację, tylko jest małe ale lub dlaczego nie produkować w Polsce jednocześnie mobilizując Polskich konstruktorów, którzy są nawet lepsi od tych którzy chcą zająć nasz rynek i puścić z torbami Polskiego wytwórcę.
pilot PNY / 31.1.212.* / 2015-10-17 13:00
patrząć w przeszłość w perspektywie współpracy Świdnik-MON to oburzające dla mnie jest, że ktoś pozwolił tej firmie stanać do przetargu na wojskowy śmigłowiec!!! niech się Ci związkowcy wezmą do roboty i zaczną dobrze i na czas serwisować SOKOŁY, które eksploatuję nasze wojsko!!!!
leszek 45 / 89.71.140.* / 2015-10-17 12:57
tak to dzieje się jak biorą udział w przetargu "fachowcy" od siedmiu boleści a nie lotnicy
qwerty742 / 31.174.63.* / 2015-10-17 12:56
3% PKB na armię?

http://promilitaria21.home.pl/autoinstalator/joomla/aktualnosci-i-prawo/item/703-16-x-3-pkb-na-obronnosc-to-nadal-malo-dla-armii
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy