Forum Forum prawnePracy

zwolnienie lekarskie w trakcie wypowiedzenia a odprawa ?

zwolnienie lekarskie w trakcie wypowiedzenia a odprawa ?

Wojtek_70 / 178.73.44.* / 2012-07-18 13:31
Witam ! Jestem na wypowiedzeniu z powodu likwidacji stanowiska pracy do 31 lipca, dostanę odprawę (okres wypowiedzenia 3 miesiące). Dostałem zwolnienie lekarskie, które zakończy się w sierpniu. Wiem, że okres wypowiedzenia się nie przedłuży i w sierpniu ZUS wypłaca za zwolnienie. Moje pytanie czy z końcem lipca dostanę z zakładu pracy pensję i odprawę ? Czy zwolnienie lekarskie coś zmienia ? Pozdrawiam
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-07-18 13:48
Nic nie zmienia- za lipiec będzie to wynagrodzenie za pracę + wynagrodzenie chorobowe za lipcową część zwolnienia lekarskiego+ odprawa jak rozumiem z Ustawy o zwolnieniach grupowych.

Ps. prawo do tej odprawy nie zależy od długości wypowiedzenia, wysokość zależy od stażu zakładowego, ale są tu inne przedziały czasowe niż w przypadku długości wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony. Nie ma więc wprost przełożenia okresu wypowiedzenia na wysokość odprawy pracowniczej.
dominik73 / 2012-07-18 13:47 / Bywalec forum
nie wydaje mi się żeby coś zmieniało, z tego co się orinetuję to nie ma na to żadnego wpływu, odprawa Ci się należy bez względu an to czy w trakcie wypowiedzenia pzrebywasz na zwolnieniu czy nie

Najnowsze wpisy