Forum Forum podatkoweOdliczenia

zwrot nadpłaty podatku

zwrot nadpłaty podatku

samotna44 / 2012-03-15 09:13
Rozliczając ten PIT zauważyłam, że w zeszłym roku przeoczyłam ulgę na internet, z której mogłam skorzystać. Czy w związku z tym mogę jeszcze teraz wystąpić o zwrot nadpłaty, czy jest już za późno. I czy fiskus nie ma obowiązku sparwdzenia pitu i wypłaty tej nadpłaty automatycznie?
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-03-15 20:38
Nie jest za późno. Jest na to 5 lat od końca roku kalendarzowego w którym dokonujemy rozliczenia za rok poprzedni. Należy dokonać korekty zeznania za 2010 r. uwzględniając ulgę internetową. Czyli rozliczyć rok 2010 raz jeszcze, na formularzu wtedy obowiązującym lub e-deklaracją. Jest wymóg odrębnego wyjaśnienia powodu korekty.
Oczywiście muszą być zachowane warunki do skorzystania z tej ulgi- wtedy zarówno faktury jak i dowody ich opłacenia, instalacja w miejscu zamieszkania i dostęp tylko stacjonarny.
belladonna / 2012-03-15 21:06 / Tysiącznik profesjonalny
A ponieważ wystąpi nadpłata, to jeszcze wniosek o stwierdzenie nadpłaty oraz dowody na ulgę, czyli ksera FV itp :)
wiwan / 2012-03-15 21:12
jak zawsze czujna w 149% :-)))
belladonna / 2012-03-15 21:25 / Tysiącznik profesjonalny
odebrałam to jako komplement.... czyli jestem zbytnio "zakochana" w sobie? :-P
wiwan / 2012-03-15 21:33
Komplement szczery. A ja przyznam, że bardziej się na ubezpieczenia społeczne "przesiadłem", poza tym z niesmakiem stwierdzam, że od roku na Moneyowym forum coraz więcej pytań "od czapy" tj. albo wymyślonych, albo dziecięcego autorstwa, albo seriami na akord zadawanych. I też odpowiedzi czasem takich, że trzeba prostować.
Reasumując- często już mi się nie chce, zdawkowo działam :-(
belladonna / 2012-03-15 21:50 / Tysiącznik profesjonalny
Wiem o co biega.... wiwan-ku mam nadzieję, ze się nie gniewasz za to, że czasem podeślę Ci jakiegoś pps-a na "emila" :)
wiwan / 2012-03-15 21:58
Od przybytku głowa nie boli ;-) choć przyznam, że nie zawsze oglądam do końca.

Ok. Na dziś już bedzie w monitor patrzenia, kolorowych bella....

Najnowsze wpisy