Forum Forum dla firmKsięgowość

zwrot niewykorzystanej składki ubezpieczeniowej po wykupie samochodu z leasingu

zwrot niewykorzystanej składki ubezpieczeniowej po wykupie samochodu z leasingu

bobbudowniczy7 / 46.171.10.* / 2012-01-10 17:16
Witam
Mam pytanie czy to jest normalna praktyka firm Leasingowych odnośnie zwrotu składek za ubezpieczenie AC i OC po wykupieniu samochodu przez firmę. Polisę ubezpieczeniową na następny rok otrzymałem na początku grudnia razem z fakturą vat od firmy leasingowej która ubezpieczyła samochód. Na fakturze został doliczony podatek vat w wysokości 23%, natomiast sama polisa jest w kwocie netto. Właścicielem samochodu stałem się 30 Grudnia. Ponieważ samochód zamierzam sprzedać chcę odzyskać całość niewykorzystanej składki poprzez korektę faktury vatowskiej którą otrzymałem. Firma leasingowa oświadczyła że mogę sam wystąpić do ubezpieczalni o zwrot różnicy. Zwrot zostanie wypłacony na podstawie polisy czyli w kwocie netto. Natomiast vat (ponad 1000,00 zł)który zapłaciłem za ubezpieczenie firmie leasingowej nie podlega zwrotowi. Ponieważ jest to samochód bez homologacji na ciężarowy nie mogę tego vatu sobie zaksięgować do zwrotu przez US. Moje pytanie jest czy to jest normalna praktyka bo jak dla mnie to jest to po prostu złodziejstwo. Skoro mi wystawiono fakturę z doliczonym vatem za usługę ubezpieczenia przez okres 12 miesięcy a ja skorzystałem tylko przez 1 miesiąc to powinni mi wystawić korektę na niewykorzystany okres a nie odsyłać mnie do ubezpieczyciela który nie jest dla mnie stroną, i nie doliczył do swojej polisy wspomnianego vatu.
gusiek9 / 178.235.197.* / 2012-09-10 09:43
Czy dostałeś może odpowiedź na zadane pytanie, albo czy masz jakąś informację co robić.

Mam bardzo podobna sytuacje z VAT-em, który moim zdaniem został naliczony bezpodstawnie co więcej od ponad 3 miesięcy próbuję odzyskać moje pieniądzę za AC, dzwonie wysyłam emaile i nic.

Pozdrawiam
Agnieszka

Najnowsze wpisy