Forum Forum finansoweKarty

zwrot pieniędzy z karty za niedostarczony towar - jak????

zwrot pieniędzy z karty za niedostarczony towar - jak????

Klara321 / 188.47.225.* / 2011-10-24 15:24
nie wiem już gdzie pytać... kidyś słyszałam w telewizji, że kupując towar i płacąc za to kartą kredytową - mamy możliwość ubiegania się o zwrot pieniędzy w przypadku, gdy towar do nas nie doszedł. Ja mam taką sytuację.... czekam już trzy miesiące na towar z usa... (osoba prywatna). Czy ktoś wie jak się to załatwia???
Pan X i Y / 85.193.244.* / 2011-11-07 20:09
udaj się do banku w którym masz kartę, Chargeback jest to obciążenie zwrotne, w wyniku którego następuje zwrot pieniędzy z konta sprzedawcy (towaru czy usług) na konto posiadacza karty. Procedura ta dostępna jest zarówno w organizacji VISA jak i MasterCard. Banki o możliwościach składania reklamacji na dokonaną transakcję kartą zazwyczaj nie informują Procedurę chargeback w imieniu klienta prowadzi bank. Konsument może zainicjować obciążenie kontaktując się z bankiem wydającym kartę i zgłosić uzasadnioną skargę w odniesieniu do jednego lub więcej obciążeń rachunku karty płatniczej. Chargeback jest dla konsumenta ostatnią linią obrony przed pozbawionych skrupułów handlowców. Groźba zwrotu pieniędzy stanowi dla sprzedawców dodatkową zachętę do zapewnienia w ofercie wyłącznie wysokiej jakości produktów i usług, a także kompleksową obsługę Klienta. Bank jako wydawca karty zobowiązany jest do prowadzenia procesu chargeback zgodnie z regulacjami międzynarodowej organizacji płatniczej VISA lub MasterCard. Cała procedura chargeback jest regulowana wewnętrznymi przepisami organizacji płatniczych, w jej treść nie ingeruje natomiast prawo krajowe. Oczywiście prawo działające w USA miało duży wpływ na powstanie tej procedury, jednak gdy zyskała ona charakter globalny, zaczęła żyć swoim własnym życiem. Wydaje się, że w przyszłości szczegóły tej procedury będą musiały zostać włączone do krajowego, lub może międzynarodowego porządku prawnego

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: