Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
22.05.2020 11:19

ABM i szpital w Lublinie mają umowę na dofinansowanie projektu Biomedu-Lublin

Agencja Badań Medycznych (ABM) zawarła z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 w Lublinie umowę dotyczącą dofinansowania projektu pn. "Badania nad wytworzeniem swoistej immunoglobuliny ludzkiej z osocza dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2 i jej zastosowaniem terapeutycznym u pacjentów z COVID-19" w ramach konkursu na realizację projektów dedykowanych minimalizacji zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, podał Biomed-Lublin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

"W ramach projektu emitent odbierze osocze z Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a następnie wytworzy zgodnie z własną technologią produkt leczniczy zawierający immunoglobuliny (IGG), tj. przeciwciała do terapii w leczeniu chorych na SARS-CoV-2. Proces produkcyjny zajmie ok. 3 miesięcy od odbioru osocza. W tym samym czasie Instytut Hematologii i Transfuzjologii (Instytut) wykona specyfikację osocza oraz walidację i wdrożenie badań laboratoryjnych dotyczących procesu produkcji IGG oraz kontroli jakości. Następnie szpital przeprowadzi badanie kliniczne, w ramach którego po wytworzeniu immunoglobuliny anty SARS CoV 2 produkt leczniczy zostanie podany chorym z COVID 19 celem potwierdzenia bezpieczeństwa i skuteczności immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 u pacjentów hospitalizowanych z potwierdzoną testem RT PCR infekcją SARS-CoV-2. Ostatnim etapem jest złożenie dokumentacji rejestracyjnej w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i Produktów Biobójczych oraz jej ocena przez Urząd" - czytamy w
komunikacie.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz