Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
02.03.2020 16:54

Adrian Malinowski został komisarzem polskiej ekspozycji na EXPO 2020 w Dubaju

Nowym komisarzem polskiej ekspozycji na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju został dotychczasowy dyrektor departamentu handlu i współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju Adrian Malinowski, poinformow resort. Premier Mateusz Morawiecki podpisał uchwałę Rady Ministrów w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Światowa Wystawa EXPO 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich potrwa od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r. pod hasłem przewodnim "Łącząc umysły, tworząc przyszłość" ("Connecting Minds, Creating the Future")" - poinformowano w komunikacie.

EXPO w Dubaju ma być katalizatorem łączącym umysły z całego świata oraz mobilizować uczestników do podjęcia rozmów wokół wspólnych wyzwań o zasięgu globalnym. Organizatorzy EXPO pogrupowali te wyzwania wokół trzech przewodnich zagadnień: Opportunity, Mobility, Sustainability (Możliwość, Mobilność, Zrównoważony Rozwój).

Adrian Malinowski jest absolwentem stosunków międzynarodowych (specjalizacja zarządzanie i nauki ekonomiczne) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W latach 2004-2018 pracował w Banku Zachodnim WBK. W latach 2012-2018 pełnił funkcje menedżerskie i dyrektorskie. W latach 2018-2020 był zastępcą, a następnie dyrektorem departamentu handlu i współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a potem również w Ministerstwie Rozwoju.

"Polska jest uznawana za wyróżniającego się uczestnika Wystaw Światowych. W Dubaju chcemy kontynuować opowieść o Polsce jako kraju, którego główny potencjał stanowią ludzie - kreatywni, pracowici, wykształceni, gotowi do współpracy, pełni energii i sprytu. Jako Komisarz Generalny chcę dołożyć wszelkich starań, aby ta wielostronna prezentacja Polski na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju przyniosła wymierne efekty - nie tylko w kontekście wizerunkowym, ale i gospodarczym" - powiedział Malinowski, cytowany w komunikacie.

Wystawy EXPO należą do największych imprez promocyjnych o zasięgu globalnym. Tematyka wystaw EXPO związana jest ze wspólnym poszukiwaniem rozwiązań problemów globalnych. Dotychczas Polska uczestniczyła w EXPO w Mediolanie (2015) oraz w EXPO w Astanie (2017). W EXPO 2020 w Dubaju udział zapowiedziało 180 państw.

O udziale w EXPO 2020 polski rząd zdecydował 7 marca 2018 r. Realizatorem zadania została Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz