Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Aegon może sprzedać swój biznes w Polsce. To odpowiedź ubezpieczyciela na kryzys

3
Podziel się:

Holenderska grupa ubezpieczeniowa, jak cała branża, ucierpiała w wyniku obecnego kryzysu. Z nieoficjalnych informacji Reutersa wynika, że myśli o sprzedaży swojego biznesu m.in. w Polsce. Pieniądze z tego miałyby stanowić poduszkę bezpieczeństwa.

Aegon może sprzedać swój biznes w Polsce. To odpowiedź ubezpieczyciela na kryzys
Polski Aegon zmieni właściciela? (Wikimedia Commons, Wikipedia, Michiel1972)
bECOlpwB

"Aegon wystawił swoją działalność w Europie Wschodniej na sprzedaż. Stara się zebrać gotówkę, aby lepiej poradzić sobie z konsekwencjami kryzysu wywołanego przez koronawirusa i odnowić zyski na swoich głównych rynkach" - informuje agencja Reuters, powołując się na dwa źródła znające tę sprawę.

Podobno toczą się już wstępne rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi przejęciem biznesu Aegon na Węgrzech oraz w Polsce, Rumunii i Turcji.

bECOlpwD

Rzecznik Aegon w Polsce nie komentuje sprawy. Nie potwierdza i nie dementuje doniesień Reutersa. Wskazuje, że decyzja należy do centrali i tam też odsyła.

Zobacz także: Podatek handlowy wykończy hipermarkety? "Niektóre tego nie udźwigną"

Holendrzy odmawiają komentarza. Tak jak potencjalni nabywcy, czyli Allianz i Nationale-Nederlanden.

bECOlpwJ

Holenderska firma sprzedała wcześniej swoje biznesy ubezpieczeniowe w Czechach i na Słowacji. W 2018 roku Nationale-Nederlanden zapłaciło za nie około 155 mln euro.

Teraz szacuje się, że wychodząc z kilku krajów Europy Wschodniej mógłby pozyskać około 650 mln euro.

bECOlpwK

Obecnie na grupę Aegon w Polsce składa się pięć podmiotów, prowadzących ubezpieczenia na życie, majątkowe, towarzystwo emerytalne oraz Aegon Services Sp. z o.o. i Profitowi.pl S.A.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECOlpxe
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Luk
11 miesięcy temu
Kto kupi ten biznes pełen UFK? Znam tylko jednego naiwniaka - VIG. To taki odkurzacz, a to Skandia, a to Gothaer. Ale oni na pewno tyle nie zapłacą. Musi być przecena -70%
Domi
11 miesięcy temu
Z Polski PiS zagraniczny kapitał może już tylko wypływać. Brawo dojna zmiano
Deus
11 miesięcy temu
Płakać po tym towarzystwie ubezpieczeniowym nie będziemy. To były najgorsze hieny wciskające przez akwizytorów najwięcej pseudo polis "inwestycyjnych" (z dziesięcioletnimi opłatami karnymi za wcześniejsze wyjście)
bECOlpxf