Notowania

Agora potrzebuje kredytu na zakup Radia ZET. Negocjacje rozpoczęte

500 mln zł kredytu m.in. na zakup Radia ZET chce zaciągnąć Grupa Agora. Właśnie rozpoczęła w tej sprawie negocjacje z konsorcjum banków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Umowa podpisana, czas na pozyskanie pieniędzy (Fot: Łukasz Dejnarowicz/FORUM,Andrzej Hulimka/REPORTER)

"Agora wraz z podmiotami zależnymi AMS i Helios rozpoczęła 11 marca negocjacje z konsorcjum banków, aby pozyskać do 0,5 mld zł kredytu m.in. na finansowanie bądź refinansowanie wydatków akwizycyjnych oraz inwestycyjnych w ramach strategii 2018-2022, a także na finansowanie kapitału obrotowego i ogólnych celów korporacyjnych" - podała spółka w komunikacie.

Co to znaczy? Mniej więcej tyle, że Agora potrzebuje pieniędzy na sfinansowanie zakupu Radia ZET. Umowa przedwstępna z Czech Media Invest (dotychczasowym właścicielem rozgłośni) została podpisana pod koniec lutego.

Zakup radia to tylko niewielka część kredytu, który negocjuje spółka. Wartość wspomnianej umowy wynosi bowiem około 130 mln zł, z czego tylko 75 ma pochodzić z kredytu bankowego. Na pozostałe cele zostaje więc ponad 400 mln zł.

Obejrzyj: Przegląd prasy z premierem. Zaskoczył go artykuł w "Fakcie"

Zgodnie z opublikowanym pod koniec lutego komunikatem Czech Radio Center sprzedaje 60 proc. udziałów Eurozetu na rzecz SFS Ventures i 40 proc. na rzecz Agory. Spółki mają razem współpracować.

Agora przejmuje Radio Zet. Podpisano umowę przedwstępną na 130 mln zł

Agora ma kupić a 400 udziałów czyli 40 proc. za 130 mln 754 tys. 689 zł, ale cena ta może być później skorygowana m.in. na podstawie wyników Eurozetu za 2018 rok, gdy będą już znane.

W umowie przedwstępnej zapisano, że Agora będzie mogła odkupić od SFS Ventures pozostałe udziały w Eurozecie, by objąć 100 proc. akcji tej spółki. Będzie to możliwe po roku, ale maksymalnie do trzech lat od zawarcia umowy. SFS Ventures w tym czasie nie sprzeda swych akcji innemu podmiotowi.

Na początku grudnia ofertę zakupu Eurozetu złożyła Grupa Fratria. Wydawca "Sieci" zawnioskował do banku Pekao SA o przyznanie kredytu na sfinansowanie tej transakcji. Wśród potencjalnie zainteresowanych wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media. Ofertę złożył też Zbigniew Jakubas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: agora, radio zet, giełda, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2019

BleA tyle bylo krzyku jak fratria chciała na to kredyt brać jacy to mali slabi nierzetelni... a tu proszę agora nie ma gotowki na zakup? To czemu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)