Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Agora wylicza negatywne skutki koronawirusa dla jej biznesu. Lista jest długa

Agora jako właściciel sieci kin Helios traci przez koronawirusa, ale nie jest to jedyny problem grupy. Obawia się m.in. spadku aktywności reklamodawców, wstrzymania produkcji filmów czy ryzyka powstania zatorów płatniczych u kontrahentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory.

Grupa Agora kojarzona jest głównie z wydawaniem "Gazety Wyborczej", ale jej działalność jest znacznie szersza. Obejmuje oprócz prasy i radia także m.in. kina (jest właścicielem Heliosa), a także produkcję i dystrybucję filmową.

Spółka w oficjalnym komunikacie odniosła się do kwestii koronawirusa i ograniczeń związanych z epidemią, które będą mieć dla niej poważne konsekwencje, także finansowe.

Zwróciła uwagę, że negatywny wpływ na jej działalność będą miały m.in. administracyjne zamknięcie kin oraz ograniczenie działalności lokali gastronomicznych wchodzących w skład grupy. Poza tym spowolnienie wzrostu gospodarczego będzie miało wpływ na wstrzymanie procesów inwestycyjnych oraz aktywności reklamodawców.

Zarząd niepokoi się o wstrzymanie produkcji filmowych lub przesunięcie terminów premier filmowych, zamknięcie punktów sprzedaży książek i ewentualne trudności z dystrybucją prasy.

Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

"Jednocześnie spółka obserwuje wzrost popularności oferowanych treści, także w formie płatnej prenumeraty cyfrowej. Na obecnym etapie, spółka nie dostrzega niepokojących zmian w wolumenie sprzedaży wydawnictw papierowych tytułów prasowych" - czytamy.

Spółka zwraca również uwagę na podwyższone ryzyko powstania zatorów płatniczych u kontrahentów i możliwe problemy z odzyskaniem od nich należności. Wśród partnerów biznesowych grupy są pomioty, które w sposób szczególny zostały dotknięte wprowadzonymi ograniczeniami w działalności gospodarczej.

Co ciekawe, zarząd wskazuje, że negatywny wpływ na poziom kosztów Grupy Agora może też mieć osłabienie się polskiej waluty w stosunku do innych walut.

Jak duże będą straty dla Agory w związku z koronawirusem? Spółka podkreśla, że obecnie nie da się oszacować pełnego wpływu skutków pandemii na wyniki finansowe. Dodaje, że realizuje już działania ograniczające negatywne konsekwencje. Przesunięciu w czasie uległy wszystkie wydatki, w tym inwestycyjne, które nie są w tej chwili niezbędne dla działalności.

"Pomimo podjętych działań oszczędnościowych, opisane powyżej okoliczności będą miały istotny negatywny wpływ na wyniki finansowe grupy co najmniej w drugim kwartale 2020 roku. Jednak, w zależności od czasu dalszego trwania zagrożenia epidemicznego, skali wszystkich ograniczeń z tym związanych, a także ich skutków gospodarczych, również po ustaniu zagrożenia epidemicznego, negatywny wpływ na wyniki finansowe grupy może utrzymać się również w kolejnych kwartałach 2020 roku" - podsumowała Agora.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

andyW końcu jakieś dobre wiadomości :D

23-03-2020

Tif77Dobrze wiedzieć Kin właściciela tego antypolskiego szmatławca też nie będę odwiedzał.

23-03-2020

WitoldNareszcie ta SZUMOWINA1 pójdzie na dno !

Rozwiń komentarze (34)