Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Agora wylicza negatywne skutki koronawirusa dla jej biznesu. Lista jest długa

34
Podziel się:

Agora jako właściciel sieci kin Helios traci przez koronawirusa, ale nie jest to jedyny problem grupy. Obawia się m.in. spadku aktywności reklamodawców, wstrzymania produkcji filmów czy ryzyka powstania zatorów płatniczych u kontrahentów.

Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory.
Bartosz Hojka stoi na czele zarządu Agory. (WP.PL)

Grupa Agora kojarzona jest głównie z wydawaniem "Gazety Wyborczej", ale jej działalność jest znacznie szersza. Obejmuje oprócz prasy i radia także m.in. kina (jest właścicielem Heliosa), a także produkcję i dystrybucję filmową.

Spółka w oficjalnym komunikacie odniosła się do kwestii koronawirusa i ograniczeń związanych z epidemią, które będą mieć dla niej poważne konsekwencje, także finansowe.

Zwróciła uwagę, że negatywny wpływ na jej działalność będą miały m.in. administracyjne zamknięcie kin oraz ograniczenie działalności lokali gastronomicznych wchodzących w skład grupy. Poza tym spowolnienie wzrostu gospodarczego będzie miało wpływ na wstrzymanie procesów inwestycyjnych oraz aktywności reklamodawców.

Zarząd niepokoi się o wstrzymanie produkcji filmowych lub przesunięcie terminów premier filmowych, zamknięcie punktów sprzedaży książek i ewentualne trudności z dystrybucją prasy.

Zobacz także: Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

"Jednocześnie spółka obserwuje wzrost popularności oferowanych treści, także w formie płatnej prenumeraty cyfrowej. Na obecnym etapie, spółka nie dostrzega niepokojących zmian w wolumenie sprzedaży wydawnictw papierowych tytułów prasowych" - czytamy.

Spółka zwraca również uwagę na podwyższone ryzyko powstania zatorów płatniczych u kontrahentów i możliwe problemy z odzyskaniem od nich należności. Wśród partnerów biznesowych grupy są pomioty, które w sposób szczególny zostały dotknięte wprowadzonymi ograniczeniami w działalności gospodarczej.

Co ciekawe, zarząd wskazuje, że negatywny wpływ na poziom kosztów Grupy Agora może też mieć osłabienie się polskiej waluty w stosunku do innych walut.

Jak duże będą straty dla Agory w związku z koronawirusem? Spółka podkreśla, że obecnie nie da się oszacować pełnego wpływu skutków pandemii na wyniki finansowe. Dodaje, że realizuje już działania ograniczające negatywne konsekwencje. Przesunięciu w czasie uległy wszystkie wydatki, w tym inwestycyjne, które nie są w tej chwili niezbędne dla działalności.

"Pomimo podjętych działań oszczędnościowych, opisane powyżej okoliczności będą miały istotny negatywny wpływ na wyniki finansowe grupy co najmniej w drugim kwartale 2020 roku. Jednak, w zależności od czasu dalszego trwania zagrożenia epidemicznego, skali wszystkich ograniczeń z tym związanych, a także ich skutków gospodarczych, również po ustaniu zagrożenia epidemicznego, negatywny wpływ na wyniki finansowe grupy może utrzymać się również w kolejnych kwartałach 2020 roku" - podsumowała Agora.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(34)
Filip
3 lata temu
Nareszcie. Trzymam kciuki za tym aby zbankrutowali
mietek
3 lata temu
no, nareszcie jakiś pozytyw w tych czasach zarazy - poprawił mi nastrój na cały dzień !!! jutro też napiszcie coś fajnego !!!
marta
3 lata temu
Ta na pewno , Soros zawsze wspomoże swoich pieszczoszków , są winni Polsce biliony...
marek.k.
3 lata temu
Bardzo dobra wiadomość, ale myślę, że Soros nie pozwoli upaść i sypnie groszem dla antypolskich zdrajców!
Logic
3 lata temu
Jakaż to miła wiadomość...!!! w końcu wróg Polski i Polaków ponosi jakieś straty. Panie Boże Niezbadane są Twoje wyroki...:)))
...
Następna strona