Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
13.03.2020 08:58

Agora: Zamknięcie kin na 2 tygodnie nie wpłynie istotnie na wyniki grupy w br.

Agora ocenia, że zamknięcie kin na dwa tygodnie nie będzie mieć istotnego wpływu na wyniki grupy w 2020 r., podała spółka. Jednocześnie wstrzymano się z oceną perspektyw na rynku reklamy w br.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W ramach walki z epidemią polskie władze wydały rozporządzenie, na mocy którego od 12 do 25 marca 2020 r. zamknięto wszystkie instytucje oświaty i kultury, w tym kina. W opinii spółki zamknięcie kin sieci Helios na okres 2 tygodni nie będzie mieć istotnego wpływu na wyniki Grupy Agora w 2020 r." - czytamy w raporcie rocznym.

Trudno jest przewidzieć jak będzie kształtować się sytuacja po upływie tych dwóch tygodni, dlatego też nie można ocenić jej wpływu na kondycję branży kinowej w Polsce i wyniki Grupy Agora, zastrzeżono jednak.

W związku z sytuacją epidemiologiczną Agora wstrzymała się z oceną perspektyw na rynku reklamy.

"Spółka zdecydowała się nie podawać na tym etapie szacunku wzrostu wydatków na reklamę w Polsce w 2020 r. ze względu na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa i trudność w oszacowaniu jego wpływu na wzrost gospodarczy i rynek reklamy w Polsce w bieżącym roku. Ewentualne szacunki zostaną przez spółkę podane w terminie późniejszym" - czytamy także w materiale.

11 marca 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia oceniła, że epidemię koronawirusa i wywoływanej przez niego choroby Covid-19 można charakteryzować jako pandemię.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

inwestorRatują się przed krachem na giełdzie i sieją dezinfę

13-03-2020

arkanoegorok nie bylem w kinie bo nic nie ma na animki ktos chodzi albo polskie gnioty? 30zl za jeden bilet i ciamkacze z telefobami w reku? jak tak dalej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)