Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alior Bank wprowadził potwierdzanie przelewu internetowego kodem BLIK

1
Podziel się:

Alior Bank we współpracy z Polskim Standardem Płatności, operatorem systemu BLIK, wprowadził opcję potwierdzania szybkiego przelewu internetowego kodem BLIK - bez konieczności logowania się do serwisu bankowości internetowej, podał operator.

Alior Bank wprowadził potwierdzanie przelewu internetowego kodem BLIK

"Nowa funkcja płatności BLIK-iem po wyborze opcji 'Płacę z Alior Bankiem' to już kolejne udogodnienie, z którego mogą korzystać klienci Alior Banku podczas płatności w internecie. Dzięki szybkim transakcjom BLIK płatności online są jeszcze szybsze i wygodniejsze, a sam proces realizacji transakcji sprowadza się do kilku kroków, bez konieczności podawania haseł i danych" - powiedział ekspert ds. marketingu w Alior Banku Łukasz Majchrzyk, cytowany w komunikacie.

Możliwość potwierdzania szybkiego przelewu internetowego kodem BLIK bez konieczności logowania się do serwisu bankowości internetowej jest dostępna w mBanku, ING Banku Śląskim, Banku Millennium, PKO Banku Polskim oraz Santander Bank Polska, a teraz również w Alior Banku, podano również.

"Coraz mniej osób loguje się obecnie do serwisu internetowego swojego banku, korzystają wyłącznie z aplikacji bankowości mobilnej. Nawet w czasie realizowania szybkich przelewów za zakupy w internecie nie ma już konieczności podawania czy nawet pamiętania loginu i hasła do bankowego serwisu internetowego największych polskich banków. Wystarczy BLIK. Teraz z takiego sposobu płacenia za zakupy w sieci mogą skorzystać klienci Alior Banku" - dodał dyrektor Departamentu Sprzedaży z Polskiego Standardu Płatności Adam Kokoszkiewicz.

W 2018 roku Polacy zrealizowali łącznie 91 mln transakcji BLIK-iem, to blisko trzy razy więcej niż rok wcześniej i dwa razy więcej niż w pierwszych trzech latach funkcjonowania systemu. Wartość transakcji zrealizowanych w 2018 r. przekroczyła 12 mld zł, dla porównania - w roku 2017 było to 4,5 mld zł.

Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Inteligo, Raiffeisen Banku, Credit Agricole, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
HAGRON
3 lata temu
ALIOR to największy matacz i ukrywania opłat dodatkowych, mało tego autoryzuje transakcje kartą kredytową pomimo że już jest nie ważna. Załatwienie czegokolwiek przez infolinię graniczy z cudem a pracownicy placówek nie mają bladego pojęcia o tym jak wyliczyć np. ile wynosi opłata i z czego de facto wynika. Skoro pracownik banku nie wie, to jak ma to wiedzieć klient? Jedyny plus w AB to systemy IT i aplikacje, działają świetnie ale to jedyny plus reszta to jedna wielka porażka.